Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehet összebékíteni...

Hogyan lehet összebékíteni azt, amit a karrier és a politikai kategóriákban olvasunk a magyar bérviszonyokról? Melyik az igazság? 150 ezret vagy 700 ezret keresnek jellemzően a magyarok?

Figyelt kérdés

Politika kategória:


Medidán bér br. 300 ezer, nem lehet munkát találni, minimálbéres állásokra is túljelentkezés van, élhetetlen ez az ország.


Pl.:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..


Karrier, fizetés kategória:


Bruttó 1 MFt teljesen átlagos fizetés ma Magyarországon.


2020. dec. 28. 20:36
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
2020. dec. 28. 20:36
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

[link]

[link]

Kérdés megválaszolva, gond megoldva. Ez egy rövid életű topic volt... (gondolom én naivan, de természetesen vitát vár a kérdező, ezért lesz...)

2020. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Az se igaz, hogy bruttó 1 millió az átlagos fizetés Magyarországon és az se igaz, hogy csak minimálbéres állás van és még arra is túljelentkezés van.


Karrier,fizetés kategóriában nyilván a vagizás meg a kamuzás megy a bérekről


Politika csoportban pedig az az érdek ellenzéki oldalon, hogy minél rosszabbul fessék az országot, tehát kvázi itt mindenki csóró és csak minimálbéres fizetés van


Egyik nézet se igaz.

2020. dec. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én most 600 körül, mert a vírus miatt visszanyesték. Hogy mások mennyit azt meg ők tudják. De szerintem mindkettő igaz, van olyan is aki 150-et.
2020. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azért központi téma a minimálbér emelése minden évben, mert rengeteg embernek ez a bére vagy ehhez nagyon közeli. Ugyanakkor rengeteg másik embernek meg milliót közelíti a fizetése alulról vagy felülről. Mindkettő igaz és egyik sem kizárólagosan.

Én fél állásban dolgozom eleve nem jó fizetett pályán, havi 100-t keresek bruttóban. A párom viszont 1,1 milliót keres bruttóban. Mert az ő munkája meg beosztása olyan, hogy ennyit tud vele keresni és az ő cége még nem is fizet jól. A hozzá hasonló beosztásért másfélszer ennyit fizetnek máshol, csak őt ehhez a céghez köti sok más is.

2020. dec. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem tagadom hogy sok magyar minimálból él, de azért az sem igaz hogy a legtöbben abból. Ahogy az sem hogy a legtöbben 1 millió fele.

A hivatalos adat lehet valós, pár milliárdos üzletember szépen fel tudja húzni az átlagot.

2020. dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Senkit sem ismerek, aki keresne 1 milliót akár csak bruttóban is. Az átlag valójában nettó 200-250 körül lehet.
2020. dec. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

#7 Ez azért van mert olyan az ismeretségi köröd. Az enyémben a bruttó 1 millió egy nem is túl nagy fizetés, de a kollégáim között a bruttó 250-450 közötti a gyakori. semmiképpen sem a nettó 200-250 az átlag, jóval felette van.

De ez megint csak amiatt van, hogy nekem meg ilyen az ismeretségem. A gyerekem osztályában a szülők jóval magasabb keresetekkel rendelkeznek mint az én ismerőseim. Olyan társulat, ahol az iskolának külön szólni kellett a szülőknek előre, hogy a hivatalos síszüneten kívül nem fogják elengedni a gyerekeket az iskolából síelni a családdal második vagy harmadik sítúrára, szervezzék azt hétvégére vagy a téli szünetre, volt osztály ami meg az osztálykirándulását Olaszországba szervezte. A korábbi iskolában a településünkön vigyáznom kellett a szülőin a javaslataimmal, mert ott mi voltunk az osztályban a jómódúak, most meg csak pislogunk milyen pénzek röpködnek osztály szinte erre vagy arra.

2020. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%
A minimálbéres az igaz, már ha az átlagembert nézzük. Nyilván a fideszes haverok hazavisznek 50 miskát havonta, de nem belőlük van 10 millió az országban. A 90%-nak nem éri el a fizetése a 200 ezret.
2020. dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
#9 Jó hogy nem azt írod a 90% nyomorog......
2020. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!