Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől tartotok, mi jelentheti...

Mitől tartotok, mi jelentheti a legnagyobb veszélyt a jövőben?

Figyelt kérdés

2020. dec. 29. 17:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
22%
Fake news
2020. dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
56%
Felmelegedés! Aki szerint a migráció a legnagyobb probléma, annak jól át lett mosva az agya!
2020. dec. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#12

Ez egyénfüggő, hogy ki mire vevő, mik a félelmei, aggodalmai, mennyire alkalmazkodna szívesen a jövő lehetséges változásaira nézve, ezért nem kellene leszólni másokat.

Lehet, hogy Magyarországon valaki egy spanyolországihoz, törökországihoz hasonló melegebb klímát, természeti környezetet tart nehezen elviselhetőnek, ijesztőnek, míg más inkább az emberi, társadalmi változásokat, bevándorlást, iszlámot, franciaországi, párizsi, marseillei, angliai, londoni, birminghami vagy egy libanoni, bejrúti jellegű multikulturális társadalmi környezetet tartana nehezen elviselhetőnek a maga, családja számára.


Úgy vélem az életünkre jóval nagyobb veszélyt jelenthet egy atomháború vagy egy természeti csapás, meteor becsapódás, szupervulkán-kitörés vagy egy rezisztens pestis, kolera járvány, de persze ezek kis valószínűségű, rövidebb idejű események, míg az éghajlatváltozás, nemzetközi migráció, itthoni demográfiai hanyatlás, elcigányosodás már most is zajlik, már most látjuk, tapasztaljuk, így az aktuálpolitika, média is többet foglalkozhat ezekkel. Ezért szerintem érthető, hogy a válaszadók ezt a hármat jelölték meg legnagyobb arányban.

2020. dec. 29. 23:47
 14/18 anonim válasza:
80%
Az igazság, hogy a felsorolt válaszlehetőségek közül szinte mindegyik rejteget veszélyt és kockázatot a jövőre nézve.
2020. dec. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
0%
A legfóbb veszély a halál. Mindenki találkozni fog vele, de csak nagyon kevesen gondolják, hogy ez egy probléma, amit meg kellene oldani. A Mahábháratában az egyik főhős egyszer találkozik a halál urával. A szorult helyzetben 100 megválaszolandó kérdést kap tőle. A 98-as és 99-es így szól: Mi a legdöbbenetesebb dolog a világban? Mi a világ sora? Judhisthira összetette kezét, s így felelt: - A legdöbbenetesebb dolog az, hogy habár nap mint nap megszámlálhatatlan élőlény távozik a halál hajlékára, az ember mégis azt hiszi, hogy ő nem fog meghalni. A világ sora az, hogy az idő minden teremtett lényt megfőz hatalmas üstjében, ami maga a világ; az üstöt melegítő tűz a nap, a nappal és az éjszaka a tűzifa, a hónapok és az évszakok a fakanál.
2021. jan. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ivóvíz hiánya. Engem nem érint, szándékosan az Alföldön vettem birtokot, amikor hazaköltöztem Németországból, de Pécs környékén és a Bakonyban is több elapadó forrásról kaptam hírt tavaly.
2021. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az emberi ostobaság.
2021. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
víz- és légszennyezés, ivó (édes) víz elfogyása
2021. jan. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!