Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges, hogy megszűnnek...

Lehetséges, hogy megszűnnek ezek a pártok a közeljövőben?

Figyelt kérdés

MSZP, Jobbik, LMP, Párbeszéd, Magyar Liberális Párt.


1. MSZP


A pártnak 2006 óta csökken a népszerűsége és a szavazótábora. Míg 2018-ban közel 12%-ot értek el, addig 2019-ben már csak 6 és felet. A DK egyre jobban szívja el a szavazataikat és a politikusaikat. Míg 2010-ben több mint 35000 párttaguk volt, addig ez a szám 2016ra 15000-re csökkent. Valószínüleg már tízezren sincsenek. Tóth Bertalan pártelnök egyáltalán nem mondható karakteres politikusnak.


2. Jobbik


A Jobbik 2018-ban 19%-ot, és közel 1.100.000 szavazatot szerzett. 2019-ben ezek a számok 6,3-ra és 220.000-re csökkentek. A párt több megyében is össze kényszerült fogni más ellenzéki pártokkal az önkormányzati választáson. Jakab Péter, az egyetlen karakteresnek mondható jobbikos megbízatása a '22-es választásokig szól.


3. LMP


2018-ban 400.000 szavazatot és 7%-ot szereztek. 2019-ben már csak 75.000-et és 2%-ot. Ennél még a Kutyapárt is jobban szerepelt. A pártból kivesztek a híresebb, közismertebb politikusok.


4. Párbeszéd


A párbeszéd soha nem tett szert számottevő népszerűségre. A közvélemény kutatásokon 1%-on áll. Eddig mindig más pártokkal összefogva jutott be a parlamentbe. 2018-ban az mszp-vel indult együtt. Viszont az mszp nem biztos, hogy megkockáztatna egy pártszövetséget ugyanis nem biztos, hogy meglenne a kötelező 10%.


5. Magyar Liberális Párt


A pártot elhagyta az egyetlen híresebb politikus, Fodor Gábor. Ők is csak összefogással jutottak be a parlamentbe. A párbeszéd-mszp-hez hasonló okok miatt viszont nem niztos, hogy összefog vele bármelyik párt a jövbőben.



2020. dec. 30. 13:05
A kérdező szavazást indított:
Igen mindegyik meg fog szűnni belátható időn belül.
Egyik fele megszűnik, a másik fele megmarad.
Mindegyik megmarad.
31 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
A kdnp,fidesz miért maradt ki a felsorolásból? legalább látszatra próbálj semlegesnek tűnni.a fidesz alapítói sem fiatalok már,lassan ödesz-re kell átkeresztelni őket.
2020. dec. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

#1


Ez jogos, ők is lassan kivesznek. De én most az ellenzéki pártokra voltam kíváncsi.


Azért mert nem írom bele a fideszt a kérdésbe már nem vagyok semleges?

(Megjegyzem nem vagyok se fideszes, se ellenzéki összefogás párti, a kérdésem szimpla kíváncsiságon alapul)

2020. dec. 30. 13:17
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Reméljük. Csak ártanak egymásnak is, meg másoknak is (az LMP és a Liberálisok mondjuk sok vizet nem zavarnak, már most is olyan, mintha nem léteznének). A DK is velük tarthatna a politikai süllyesztőbe és ha ez megvan, egy cikluson belül simán fel lehetne készülni a kormányváltásra (ha MSZP és DK nem lett volna '18-ban, már most sem lenne kétharmada a Fidesznek, ebben teljesen biztos vagyok).


#1. Nem azért hagyta ki, mert elfogult lenne, csak az mondjuk józan ésszel belátható, hogy a Fidesz-KDNP egyelőre nagyon nem ott tart még, hogy a közeljövőben megszűnjön (bármi lehet persze, de egyelőre mégcsak erre utaló jelek sincsenek), míg a fent felsorolt pártok nagyon is közelítik a 0%-os támogatottságot, jelenleg a parlamenti küszöb alatt van mind. Szóval náluk jogos a kérdés abszolút.

2020. dec. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
Szavazó képes se vagy még szerintem. ;)
2020. dec. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom valószínűnek, már csak azért sem, mert az összefogás keretében mindegyik mandátumhoz juthat.

A DK-ra és az MSZP-re mondjuk szívesen gondolnék csak egy rossz emlékként, de szerintem egyelőre nem fogunk tőlük sem megszabadulni.

2020. dec. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#4

Ha nekem szánod ezt a kijelentést, akkor ez nem talált.

2020. dec. 30. 13:32
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Ezeknél sokkal lényegtelenebb pártok is elvannak, mint befőtt az üvegben.
2020. dec. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%

"A kdnp,fidesz miért maradt ki a felsorolásból? legalább látszatra próbálj semlegesnek tűnni.a fidesz alapítói sem fiatalok már,lassan ödesz-re kell átkeresztelni őket."


A fidesz azt jelenti, hogy magyar polgári szövetség.


Inkább a DK-hoz menj sikítani, hogy a komcsi unokák haveri köre milyen minőségben demokratikus és tulajdonképpen kiknek a koalíciója.

2020. dec. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%
A "Fidesz" betűszó. A rendszerváltáskor Fiatal Demokraták Szövetsége néven alakult meg ez a párt, annak a rövidítése volt. Csak 1998 óta már nem használják ezt a megnevezést, nem is illik rájuk, és a párt hivatalos neve Fidesz - Magyar Polgári Párt.
2020. dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hagy,a 8-as még ennyit sem tud.
2020. dec. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!