Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány családpolitikájával...

A kormány családpolitikájával hosszútávon javulnának a társadalmi osztályok arányai, tanultabbak lennének az emberek?

Figyelt kérdés

A környezetemben, ezeket az állami családtámogatásokat főleg azok veszik igénybe, akik kicsit már átlag felett vannak.Fiatalabb, versenyszférában dolgozó diplomások.Jobban kereső emberek.


Nagyon nagy a valószínűsége,hogy az ő gyerekeik is kvalifikált, tanult emberek lesznek.

Amikor én jártam gimnáziumba, ott is volt egy osztálytársam, akik ugyan nem voltak milliomosok, de jól éltek.Az apja valamelyik banknál volt jó magas pozícióban.Az illető átlagos képességű volt, de a szülei "nyomták". Küldték privát nyelvtanárhoz, privát matektanárhoz, akik oktatták, emiatt az ország legjobb egyetemére tudott felvételizni.El is végezte.

Még nincs 30 éves sem és már van saját új építésű lakása Budapesten.



Szerintem, elképzelhető,hogy ha ez a családtámogatás lenne még évtizedekig, akkor megnőne ennek a rétegnek a száma.A szegényebb réteg száma meg csökkenne.

Nekem azaz alapelve, hogy aki magát is alig bírja fenntartani, az miért akar gyereket vállalni?Nem tudja fizetni a kiadásait.


Elsősorban a jobb módú rétegnek kell minél több gyermeket vállalni.


2021. jan. 3. 10:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10 Nem is írtam azt, hogy a szegényeknek pénzt kell adni. Azt írtam, mert ez volt a kérdésed, hogy mennyire hasznos az, hogy a kormány pénzzel támogatja az egyébként is jómódú családokat. Az igazságos, hogy a szegényebb rétegeket zsigerelik ki azért, hogy a jómódúaknak még jobb legyen? Mert tulajdonképp ezt állítod.
2021. jan. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
82%

Szóval:

"volt egy osztálytársam, akik ugyan nem voltak milliomosok, de jól éltek.Az apja valamelyik banknál volt jó magas pozícióban.Az illető átlagos képességű volt, de a szülei "nyomták". Küldték privát nyelvtanárhoz, privát matektanárhoz, akik oktatták, emiatt az ország legjobb egyetemére tudott felvételizni."


vs.


"Ők a maguk erejéből jutottak oda, ahol vannak."

-> A "maguk erejéből" azt jelenti, hogy a szüleiknek sok pénzük volt?


"A szegénységet nem azzal lehet megszüntetni,hogy agyon adóztatod a jobban keresőket és odaadod a szegényeknek."

-> Mi lenne, ha a szegények abból a plusz pénzből magántanárokhoz tudnák járatni a gyerekeiket? Mi lenne, ha így a szegény gyerekek is az ország legjobb egyetemére mehetnének?

Sőt, mi lenne, ha nem a véletlenre bíznánk a szegény szülők pénzügyi döntéseit. Hanem elvennénk a jobban keresőktől, és direkt módon az OKTATÁSI RENDSZERBE fektetnénk? Olyan lenne, mintha minden egyes gyerekre jutna egy kiváló privát nyelvtanár. Rendszer szinten, nem szerencse vagy a szülők vagyona alapján...


Na így lehet felszámolni a szegénységet. Oktatással.

2021. jan. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
83%
Lényegében véve kérdező leírod, hogy a mostani rendszer már az alapból jómódúaknak kedvez és őket termeli újra- ez amúgy igaz- majd azt mondod, hogy ez így jó ahogy van, és maradjon így évtizedekig? Ezt végiggondoltad? Tehát a gazdag legyen még gazdagabb a szegényebb meg ha nem is szegényebb de maradjon ott ahol van. Ez mondjuk jól összefoglalja, a Fidesz társadalompolitikáját, de ezt miért tartod így jónak?
2021. jan. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

#3 miért kell mindig hazudni, ilyen ostobán ráadásul?

A legutóbbi PISA teszt eredménye, ami már egy pici részben érinti az oktatási rendszer változásait, az JOBB lett, mint az előző volt.

2021. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!