Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék hozzámerne nyúlni...

Az ellenzék hozzámerne nyúlni a munkatörvénykönyvhöz komolyabban és megszüntetni a kiszolgáltatást?

Figyelt kérdés

A Fidesz elég rossz irányba módosította az MTK-t.A munkavállalók kiszolgáltatottabbak lettek a cégeknek.

Nem beszélve, ott a sokat vitatott túlóratörvény.

Viszont a magyar MTK eleve rossz volt, a Fidesz még rosszabbá tette.



Vajon az ellenzék, hozzámerne nyúlni?

Komolyabb belenyúlásra gondolok, nem csak a kaka cukrozására.

Olyanokra gondolok, mint:

-Szakszervezet alapítások leegyszerűsítése, illetve jogi retorzió, ha kirúgnak valakit szakszervezet alapításért.

Például a Suzuki gyárban egy vezető beosztású embert kirúgtak, mert szakszervezetet akart alapítani.A cég semmiféle büntetést nem kapott, holott 100 millióra kellett volna megbüntetni.


-Szabadságkeret emelése.Pl 30 nap szabadság, mint Németországban


-túlórák szigorú szabályozása


2021. jan. 5. 11:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
A rezsim is hozzá mert nyúlni.Mi olyan félelmetes benne?
2021. jan. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%

#1 A rezsim a munkavállalók, vagyis a kiszolgáltatottak kárára a munkaadók javára módosítottak. Ehhez nem kell nagy bátorság.


A Párbeszéd kiválása előtti LMP még népszavazási kezdeményezést is tettek, az ügyben, és tüntetések is voltak akkor is és a későbbi módosításkor is.


Biztos vagyok benne, hogy hozzányúlnának alaposan, a munkavállalók javára, de abban nem, hogy ez az esetleges kormányváltás első félévében valósulna meg. Iszonyatosan nagy gáz van mindenhol, rettenetesen sok dolgot kell helyrehozni.

2021. jan. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Majd ha kormányra kerülnek ki fog derülni.


Suzukihoz volt szerencsém és ott változást az hozott, hogy már nem tudtak elég embert toborozni és nem a szakszervezet vagy az, hogy a munkások összeállnak.

A Suzukinál amikor belépsz hozzájuk alá íratják veled, hogy nincs szakszervezet, üzemi tanács vagy mi fene a neve, aki a te érdekeidet képviseli elméletileg. Aztán ha ez tetszik jó ha nem akkor meg lehet máshova menni dolgozni. Ilyen szempontból Esztergom és környéke elég jó hely, mert nettó 200 ezres fizetést elég sok helyen meg lehet keresni.


Ezt fel kéne már fogni, hogy bármilyenek is a törvények amíg sok a munkanélküli addig a munkavállalók szopnak, ha meg kevés a munkás akkor meg a gyárak tesznek meg mindent, hogy őket válasszák.


A német 30 napról meg annyit hogy ha jól tudom 5 napos munkahét esetén 20 nap jár. A 30 nap csak akkor él ha olyan munkaszerződést írsz alá de ezt maximum egyes szakszervezetek kényszerítik ki és nem az állam garantálja. (de a szakszervezetek is csak addig hatalmasok amíg nincs munkanélküliség, mert ha van akkor kb. a hajukra kenhetik azt hogy vannak)

2021. jan. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A probléma az,hogy az ország ellett adva a cégeknek.

A túlóratörvényt is ők lobbizták ki.


Mi lesz, ha a vállalatok fenyegetőzni kezdenek?

2021. jan. 5. 11:30
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Ahhoz, hogy ilyesmit meg lehessen lépni, előbb fel kellene építeni egy erős, piacképes, tudásra és innovációra épülő hazai ipart, ami olyan termékeket állít elő, amit egy bangladesi biorobot nem tud.


Mert ha egy országban csak biorobotok vannak, akiknek az egyetlen értéke az, hogy olcsóbban dolgoztathatóak, mint a nyugati melós, és nincsenek olyan jogaik, addig nincs értelme ilyesmit csinálni, mert akkor a multiknak nem lesz érdeke itt dolgoztatni, ennyi erővel haza is vihetik a gyárat, vagy bangladesbe.


Persze ilyen tekintetben egyik eddigi kormány sem csinált semmit, mindegyik a multikat szolgálta ki.

És azért van ez így, mert végső soron a politika csak síkhülye magyar nép igényeit szolgálja ki.


Nem szeretik a magyarok azt hallani, hogy tanulni kell, újítani, fejlődni.

Ők agyatlanul, " keményen dógozni" szeretnek, azt szeretik hallani, hogy egyszerű biorobot melót kell végezni nulla tudás és felelősség nélkül, lehetőleg napi 12 órában, ezért el kell menni az Audiba' betanított összeszerelőnek.

És ez ad okot nekik a büszkeségre.


Mindent elmond a magyar mentalitásról, hogy bemész akármelyik kocsmába, akkor nem azzal megy a hencegés, hogy ki milyen újító ötletet valósított meg, vagy milyen új dolgot tanult meg.

Nem azzal henceg a villanyszerelő pista, hogy kitanult egy új technológiát, amivel fele annyi idő alatt, és kevesebb költséggel behúzott egy teljes lakást.

Hanem azzal megy a frenkizés, hogy "én má reggel 5kor kezdtem a munkát, és este 7kor végeztem", mondja józsi, amire rákontráz béla, hogy "maraggyámá, én már reggel 4kor dolgoztam, és este 8kor végeztem".


Ilyenek vagyunk, ez való nekünk.

2021. jan. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
'#1 A rezsim a munkavállalók, vagyis a kiszolgáltatottak kárára a munkaadók javára módosítottak. Ehhez nem kell nagy bátorság.'-4,5 millió munkavállalóval szemben törvényt hozni nem nagy batorság?nem tudom eldönteni hogy elmebeteg vagy,vagy csak trollkodsz.máshol ez minimum előrehozott választás, rosszabb esetben tömeges halálra kövezés.
2021. jan. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
'Mi lesz, ha a vállalatok fenyegetőzni kezdenek?'-majd idejösz jajveszékelni a gyakorira ahelyett hogy az első demonstrációhoz csatlakoznál.
2021. jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7#


Félreismersz, én pont olyan vagyok, aki mindenkit buzdít arra,hogy fogjanak össze és álljanak ki magukért munkaköpenyükön.


Viszont, ha az MTK nincs kell precizitással megalkotva, akkor a vállalatok elkezdhetik szívatni a munkavállalókat.

2021. jan. 5. 12:30
 9/16 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező

Mi az ami a munka törvénykönyvében a módosításokban van és téged vagy a környezetedben valakit valóban hátrányosan érintett?

2021. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%
Persze, de csak addig, amíg a választási kampány tart....
2021. jan. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!