Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minimálbér 2021-ben?

Minimálbér 2021-ben?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Mi lesz a minimálbérrekkel?

Nem talaltam róla semmit!


Egyébként miért nevezi mindenki emelésnek amit rátesznek, vagy a gyárakban amikor emelik a minimalbéres fizut?


Szerintem csak szinten tartják (persze attól függ mekkora az emelés)

Nekem tavaly nettó 2%-volt a fizetés emelés!?

A főnököm vilagositott fel, jogy örülni kéne ennek a nagymértékű emelésnek is 😅😅😅

Kissebb a vásárló ereje a fizetésemnek mint tavaly, mégis tapsikoljak?


2021. jan. 8. 20:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Még nem fogadták el a 2021-es minimálbér összegét, ennyi történt.

A munkaadók konkrétan egy fantasztikus 0%-os emelést ajánlottak, mondván, hogy nincs már munkaerőhiány. Ami egy reálbáér csökkenés lesz, ha sikerül elérniük.

Amennyire tudom a kormány minimum infláció arányos emelést szeretne, hogy legalább ezt elkerüljék, hogy csökkenjen a minimálbér vásárlóértéke.

2021. jan. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Olvastam hogy a fizetések terhét szeretnék csokkenteni, akkor ez a vonal kifújt?

Pedig jó lett volna, a fizetésem legalább 35%-a mozgóbér :(

2021. jan. 8. 20:54
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Jelenleg nem nagyon van ennek jelentősége,mert a legtöbb cég március-áprilisban visszajelentette minden alkalmazottját minimálbérre,a másik felét pedig borítékban kapják.

Most az 5e minimálbér emeléssel annyi változott,hogy ezt az 5t hozzáteszik a legálishoz és levonják a borítékosból így ugyanannyit kapsz mint tavaly.

2021. jan. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
43%
Semmi, megy az orbán zsebébe ami arra ment volna
2021. jan. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
44%
Ne minimálbérért akarjatok dolgozni, hanem tanuljatok ki egy normális szakmát, amivel jól kereshettek.
2021. jan. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Utoljára azt hallottam, hogy a munkaadók 3%-ot ajánlanak, a munkavállalók meg keveslik ezt.
2021. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

A munkavállalók az inflációnak megfelelő emelést akartak csak a munkaadók meg ennél kicsivel magasabbat, hoyg legyen reálbér emelkedés is, még ha nem is olyan magas, mint amit az előző években megszokhattunk.

Majd megegyeznek valahol középen, a kérdés az, hogy ez 4-5-6-7% emelést jelent-e majd a munkaadói 3% és munkavállalói 8%-os javaslat között. De vannak hírek amik szerint a munkavállalói oldal 5%-ra már lement.

2021. jan. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem értem.

A munkaadók akartak többet adni?

TÉnyleg bocis. Nem értem :(

2021. jan. 9. 01:23
 9/22 anonim ***** válasza:
#8, akkor nem volna nagy vita 😁
2021. jan. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
#8 Ezt honnan vetted hogy a munkaadók akartak volna többet adni?
2021. jan. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!