Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ellenzék nyerne, lenne...

Ha az ellenzék nyerne, lenne rendes minimálbér fejlesztés?

Figyelt kérdés

El kellene végre felejteni azt a gyakorlatot,hogy a minimálbér a cégek kedve-kénye szerint van meghatározva.


Helyette, a megélhetési költségeket kellene alapul venni.

Abból kell kiindulni,hogy albérletben lakik az illető és egyedülálló.

Ha ezt vesszük alapul, akkor a minimálbérnek nem szabadna kevesebbnek lennie nettó 170-180 ezernél.



Amelyik cég meg nem képes kitermelni minimálisan ekkora fizetést napi 8 órában, az ne vállalkozzon.



Mielőtt mindjárt valaki leprolizik, annak megemlíteném,hogy a minimálbér nagyon fontos.Elsősorban azért, mert a minimálbér az átlagbéreket, minimálbér feletti béreket is felfele nyomja.

A másik ok,hogy Kelet-Európában nagyon rossz a céges kultúra.Ha nem létezne minimálbér, akkor a sok vállalkozó, egy marék rizst meg egy zsák káposztát adna fizetésként.



2021. jan. 10. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez ennél jóval bonyolultabb. Szerinted ha szedné a sátorfáját az Audi, a Merci meg mondjuk a Samsung, mi lenne a magyar gazdasággal? Egy bizonyos mértékű emelés után már megéri lépniük, még ha egy ilyen költözés horribilis összeg is.


10 azt szajkózza Orbánnak a legtöbb közgazdász tudós, hogy nem jó ötlet összeszerelő üzemmé alakítani az országot. Egyes ázsiai országok, részben még Kína is a 70-es években rájött erre és elkezdtek nagyobb hozzáadott értékű szegmenseket erősíteni. De nagy focista nem hallotta meg a szavukat.


Nem tudok a kérdésedre válaszolni, én közgazdászként azt látom, hogy ezt a dúlást, ezt a lopásözönt, rendbehozni legalább 10-15 év lesz. És nem tudom, hogy az ellenzék soraiban van-e elég karakán, hozzáértő, kitartó politikus ehhez és van-e a társadalomnak ereje szembenézni a történtekkel.

2021. jan. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Persze. Legalabb az allami munkahelyeknel legyen lathato fejlodes, es akkor muszáj lesz tempót tartania a nagyobb cégeknek is.
2021. jan. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1!


Akinek nem tetszik, hogy a munkavállalók élni is akarnak, annak ellehet menni.


Nincs szükség Európa közepén rabszolgatartókra.

2021. jan. 10. 15:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Rendben, de mi lesz azzal a sokezer emberrel, aki náluk dolgozik? Mi lesz a középvállalkozásokkal, akik beszállítanak nekik? Mi lesz a logisztikában tevékenykedőkkel? Ezek a hatalmas gyárak nem önmagukban állnak. Arra próbáltam rávilágítani, hogy a baj sajnos már megtörtént, nagyon kiszolgáltatottak vagyunk.


Már én a makrogazdaságban annyira nem vagyok jártas, a megoldás az a fokozatosság és munkavállalói jogok erősítése lehet. Ez bizony versenyhátrányt eredményezhet, de ezt lehetne ellensúlyozni támogatott képzésekkel. Ott van példának Észtország pl. Sokkal rosszabb helyzetből indultak mint mi, ma köröket vernek ránk.


Csak azt szerettem volna jelezni, hogy akárki is váltsa a Fideszt, baromi nehéz dolguk lesz, már csak azért is, mert a NER milliárdosokkal kiépítettek egy olyan gazdasági erőt, ami akár a kormányzást is akadályozni tudja.


1-es voltam

2021. jan. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mininalber emelest nem lehet fejetlenul csinalni, nem emelhetik meg csak ugy 50%kal dec31rol jan 1re.


Ha nincs mogotte gazdasagi fejlodes akkor az egesz elinflalodik.


Tudod mi lenne ha holnaptol a netto minimalber a te altalad emlitett szintre emelkedne 50-60%kal?


A kisvallalkozasok tomkelege honapokon belul csodbe menne(ha nem lenne virus, akkor is) vagy megemelne az arat a szolgaltatasanak hogy az alkalmazottja extra koltseget fedezze.

Az osszes bolt árat emelne, azonnal, egyreszt mert az embereknek tobb penze van masreszt az o alkalmazottaiknak is novekedett a berkoltsege. Nem fogjak a profitbjukbol lenyelni a berkoltseg novekedest.


Szoval ha 100000ftot keresel es a kenyer 300ft, aztan 150000et de a kenyer ara 450ft lesz akkor ugyanannyit fogsz tudni venni belole, vagyis. A realerteke a berednek semmit nem emelkedett.

2021. jan. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!