Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ne aggódnak a politikusok,...

Ne aggódnak a politikusok, hogy össze fog omlani a magyar oktatási rendszer?

Figyelt kérdés

Bevallom őszintén, eddig nem foglalkoztatott sem az oktatás, sem a tanárok bére. Mi a párommal mindketten jó szakmát tanultunk, így középfokú végzettséggel is megvan a nettó 300 Ft fejenként.


A kisfiunk most 2 éves, fogadtunk mellé babysittert, egy fiatal lány az, aki amúgy tanári diplomával rendelkezik. Elmesélte, hogy azért jött el a pályáról, mert már a szakmunkás minimálbér (140 nettó) is utolérte a kezdő tanárok fizetését, ő meg ebből már nem tud albérletet fizetni és megélni. Mindezt úgy, hogy kétszakos mesterdiplomája van, amiért 6 évig járt egyetemre.


Most így bennem is felmerült a kérdés: ki fogja így tanítani az én gyerekem, ha eléri az iskoláskort? Nem tudom elképzelni, hogy egy fiatal képes legyen tanári pályára lépni ennyire nevetségesen megalázó bérért...



2021. jan. 15. 11:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Válasszuk ketté.

A hatalom miért aggódna, hiszen ez a fő cél. Hülye emberek egymást ölik, mindenen összeugranak, a szabad rablást támogatásnak vélik.

Az ellenzék szétaggódhatja magát, eszköz nincs a kezében, hogy ezt megakadályozza. Az eszköze az ostobára butított társadalom lenne, amely eltakaríthatná a szemetet, ehelyett vakságában a hóhért élteti.

2021. jan. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem aggódnak, mert helyette vannak bőven futball-akadémiák!

A vejkó pedig, fásításba kezdett.

2021. jan. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
15%
"Nem tudom elképzelni, hogy egy fiatal képes legyen tanári pályára lépni ennyire nevetségesen megalázó bérért..." ha valaki a bérért megy tanárnak már régen rossz.
2021. jan. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%

Sajnos ez a helyzet, és egy 10 év kell hozzá, hogy kinevelődjön a következő tanári generáció.


Mi elkezdtünk félretenni a gyerekek oktatására, havi 100 000 forint/hóval (1 200 000 /év) számolunk, bár lehet, hogy mire odajutnak, addigra lesz az több is. Mi még azon gondolkodtunk, hogy vagy kimegyünk Ausztriába/Németországba, amíg a gyerekek suliba járnak, vagy talán nagyobb (nem budapesti) városokban még lesz 1-2 elit gimnázium, ahol nem hajtják szét őket, de színvonalas lesz az oktatás. Ha egyik sem, akkor maradnak az alapítványi iskolák, talán addigra lesz két lakásunk hitel nélkül és az tudja fedezni a gyerekek taníttatását.

2021. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nem a bér miatt megy tanárnak, de kevés olyan ember van, aki, ha van más lehetősége, inkább éhenhal tanárként, minthogy elmenjen fordítónak, vagy fizikusnak...
2021. jan. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ez olyan nevetséges szöveg. Mindegy, hogy miért megy tanárnak, amíg megfelelő színvonalon oktat. Ha van 150 állásod és 140 tanárod, akkor kénytelen vagy mindet felvenni, bármiért is ment tanárnak. De ha van 150 állásod és 300 tanárod, akkor kiválogathatod a legjobbakat, nem fog csökkenni az oktatás színvonala, attól, hogy pénzt adsz a tanároknak (orvosoknak, mentősöknek, óvónőknek) stb.
2021. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%
Én német-orosz tanár vagyok, 82-ben kezdtem. 3200 ft volt akkor a kezdő fizetésem anno, akkor is borzalmasan kevésnek számított, de nem kockásingeztem, meg nyavalyogtam, hanem zsebpénzért adtam különórákat a pártitkárok gyerekeinek, németből pedig pár kg csirkemellért meg disznóhusért korrepetáltam a hentes gyerekét annó, a Mari néninek meg e répáért meg egy egyéb zöldségekért az unokáját, a pék gyerekét mega kilo kenyérért. Akkor is meg most is úgy érztem, hogy a valódi fizettségem, a nyelvek megszerettetése a diákokkal és kedves tanítványimnak a szeretetek
2021. jan. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Az orvosokkal is 20 éven át ezt csinálták (nem ugyanaz a kormány). Aztán most ott tartunk, hogy vezényelni akarják őket, mert akkora az orvoshiány. Persze a vezénylés sem teremt új orvosokat. Ha bármilyen pozitív változás lenne, az csak 8-10 év múlva éreztetné a hatását, hiszen már gimnázium végén a pályaválasztásnál eldől, hogy orvosnak jelentkezik, vagy mondjuk gyógyszerésznek. Az orvosi még 6 év, és utána még egy szűrő, hogy kimegy-e külföldre, vagy marad itthon.

Sok okostojás csak akkor csinál valamit, ha már nem lehet tovább hazudni, hogy minden rendben van.

2021. jan. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

"ha valaki a bérért megy tanárnak már régen rossz"


Soha senki nem a bérért ment tanárnak, a tanárok mindig szarul kerestek. De! Ha szarul keres, és abból még épphogy ki tudja fizetni az alapvető szükségleteit, és mindenen spórolva szerényen él tud élni, az az ő dolga.


De most már ott tartunk, hogy egy kezdő tanári fizu nem elég arra, hogy albérlet-rezsi-kaja. És nyilván ebből is a legolcsóbbra gondoltam. Ha erre nem futja, miből öltözködik majd? Miből közlekedik? Ha tönkremegy a laptopja, amin a MozaNaplón adminisztrál, miből vesz újat? Miből vesz vitaminokat, ha már a fizetéséből nem futja egészséges, változatos étrendre? Miből vesz karácsonyi ajándékot a szüleinek?

Azt gondolom, hogy aki 140-ért elmegy tanítani, az IDIÓTA, legyen bármekkora hivatástudtata... Az én gyermekemet pedig ne tanítsák KIZSIGERELHETŐ, MEGALÁZÓ BÉRÉRT ROBOTOLÓ RABSZOLGÁK. Rossz példa ez a diákoknak.

2021. jan. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%
Egyetértek az előzővel, takarítóként kapok 200-at, plusz napi egy ingyenkaja, plusz cafeteria. Aki ennyi egyetem után tanár lesz éhbérért, az egyszerűen szánalmas és nem való arra, hogy a gyerekek példának lássák maguk előtt.
2021. jan. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!