Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jászság és a Kunság miért...

A Jászság és a Kunság miért nem kap autonómiát?

Figyelt kérdés
JNSZ megyében nagyon sok embernek az elsődleges identitása jász vagy kun és aztán magyar, történelmileg a régió mindig is autonóm volt.

2021. jan. 17. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért kértek?
2021. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Jászsági vagyok, de ez úgy ahogy van egy nagy baromság...a kunokról nem tudok semmit, de hogy a jászoknak nem az az első identitása az 100, 1 évben 1x megünnepelik a város vezetők a Redemptiot és ezzel ki is van fújva a dolog. Semmilyen autonómiát nem követelnek, csak megemlékeznek, és a jászoknak is az első identitása a magyar, max ezután a jász...
2021. jan. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2# Full hülyeség amit írsz, itt elsődlegesen a többség jásznak tartja magát, üdv egy másik Jászsági.
2021. jan. 17. 18:22
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mérvadó ma már az ilyen autonómia, mit kezdenénk vele?


Pl. Karcagon a cocilizmusban volt üveggyár, téglagyár,ilyen gyár, olyan gyár, szerszámgépipar, híradástechnikai ipar, stb...,ma meg nincs semmi (csak a csókosoknak - írom ezt karcagi ellenzékiként - bizony, mert léteznek ott is, nem kevesen)


Nem lenne értelme, mert máshogy működik kívül-belül az élet manapság. A Redemptio is egy emlék, hogy ilyen - akkoriban az életet valóban meghatározó - időszak is volt életünkben.


Ma már nincs jelentősége ennek sem...

2021. jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tehát, na... arra akarok kilyukadni, 4-es vagyok, hogyha autonómia volna, akkor a saját kezünkből kéne megélnünk (Kunság is, Jászság is). Nem?
2021. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Jól van kérdező, látom van baj a fejben. Nem vettem volna észre, hogy Jászberényben, ez napi téma volna, vagy hogy az átlag jászságinak reggel azon fájna a feje, hogy ő jászsági és miért nincs a Jászságnak autonómiája, megsúgom neked lesz.rja mindenki.

Ezek szerint annyira unatkozol, hogy a Redeptiok követeled a Jászságnak, nem kéne dolgozni vagy tanulni unatkozás helyett?

2021. jan. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy a Jászságban az autonómia napi téma, csak azt mondtam hogy a többség identitása elsősorban jász aztán magyar és megkérdeztem miért nincs egy bizonyos önrendelkezés. A mai világban meg rengetegen kapnak autonómiát, nincs ebbe semmi.
2021. jan. 17. 18:39
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A jászságiak első identitása magyar, mikor megkérdezik tőlik minek tartják magukat...magyarnak. Ez az oka, hogy 1-2 ember kivételével, senkinek nem jut eszébe a Jászságban a Redemtio, senki nem is akar ilyet a Jászságban, kivéve persze 1-2 ember max.
2021. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Beszélnek jászul? A kunok beszélnek kunul? Tartják a saját kultúrájukat? És most nem arról beszélek, hogy a kunok néha csinálnak egy Kurultájt. Hanem, hogy miben külmbözik a hétköznapi életük a magyarokétól? Nem sokban. Aztán a génjeik? A kunok nagy része a törökök alatt elment innen, ma már csak inkább kultúrális leszármazottjaik vannak.

A legfontosabb kérdés: Képesek lennének önállóan működni?

2021. jan. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Majd a kipcsákok után...
2021. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!