Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most hogy Joe Bident holnaputá...

Most hogy Joe Bident holnapután beiktatják, a kormánymédia továbbra is kitart az ellene való gyűlölködés mellett, vagy innentől inkább visszavesznek?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik nem jött be a fideszesek reményei közül egy sem, eleinte abban reménykedtek hogy majd kiderül hogy csalás történt, és Trump megnyeri a kereseteit, ez nem jött be, aztán ott volt hogy néhányan azt várták hogy Biden meghal a beiktatásig, elviszi a korona, vagy leépül szellemileg és alkalmatlan lesz.

Nos, 48 óra múlva hivatalosan is ő az elnök, úgy néz ki ez már elkerülhetetlen. Kíváncsi lennék innentől el tudja-e fogadni végre a fideszes sajtó az amerikai nép akaratát, és (főleg a saját érdekében) visszavesz a Biden ellen uszításból, gyűlöletkeltésből, hazudozásból, nehogy esetleg (még az eddiginél is jobban) magára haragítsa a világ legnagyobb hatalmának vezetőit (akik azért lássuk be, "kicsit" több borsot törhetnek Orbánék orra alá mint a dilettáns, megalkuvó EU politikusok akik bármit elnéznek csak hogy megmaradjanak az itteni rabszolgatelepeik amiket autógyáraknak meg multiknak neveznek), vagy pedig a hívek kiszolgálása és tüzelése minden eddiginél fontosabb, és ezentúl is menni fog a "Káoszt hozott Biden elnöksége" meg hasonló ordenáré nagy hazugságok szellőztetése, kockáztatva ezzel az USA figyelmét?



2021. jan. 18. 13:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező

Megmutatnád hányszor kérted ezt számon a balliberális médián az elmúlt 4 évben? Hogy miután beiktatták Trumpot, abbahagyják-e már végre az ellene való gyűlölködést?

Mert úgy sejtem az nem zavart téged amit 4 éven keresztül Trump ellenében ők csináltak, csak valahogy az zavar amikor Biden ellen leírják amit gondolnak róla a másik oldalon.

2021. jan. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
48%

Nekem fura azért, hogy egy ilyen súlytalan ország mint Magyarország mért acsarkodik ilyen nagy lelkesedéssel az USA elnöke ellen.


Ráadásul az USA aminek nem utolsósorban a szövetségesei vagyunk :)

2021. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
62%

"A kulcsszó az emberismeret. "


Nem, a kulcsszó az hogy meglátjuk hogyan kormányzott valaki és úgy kell véleményt mondani, nem pedig úgy hogy már az elején jó elnöknek kikiáltani valakit úgy hogy még semmit nem csinált.


"Az, hogy valaki mit mond, hogy kommunikál és mik a nézetei, sokat elárul róla."


Az hogy egy politikus mit beszél választásokkor meg mi a valóság ami ebből megvalósul az két külön dolog. Ha neked ez új hogy minden politikus oldaltól függetlenül összevissza hazudik csak hogy megválasztják, akkor fogalmad sincs a politikáról.


"Már csak amiatt is, mert a képviseleti demokrácia lényege, hogy a nép választott képviselőkön, azaz politikusokon keresztül gyakorolja a hatalmat."


Igen papíron ez a lényege, a gyakorlatban meg úgy működik hogy a nagyvállalatokat képviselő politikusok össze vissza hazudnak csakhogy a felhatalmazást megkapják a néptől, aztán a végén 4 év után aki jól jár az maga a politikus, a baráti köre meg a multik akik támogatták, az átlag ember meg rohad tovább a gettóban.


"Ergo szerinted csak beteg ember vállal ilyen munkát, és te mint szavazó is betegekre szavazol?"


Azt mondom hogy a politika egy olyan mocsár ahol kell hozzá egy rámenősség és pszichopátia különben nem tudnád csinálni és a politika előbb utóbb mindenkit magához ront és megront. Lehetsz akármilyen jószándékú egy idő után vagy beleolvadsz a rendszerbe vagy az kidob magából.


"Ezt hadd ne kommentáljam. Ha ez megnyugtat téged, akkor hidd ezt. "


Pedig ez tény hogy Trump ezerszer jobb szellemi állapotban van mint Biden, de nyugodtan megcáfolhatsz pl ahol Trump elfelejti a saját nevét, hogy hol van stb hozhatod a videókat.


"én innen Magyarországról is tudom, hogy a felvilágosult, liberálisabb, demokratikusabban gondolkodó emberek (azaz a demokraták szavazóinak többsége) városi lakó"


Először is te nem vagy liberális csak egy dogmás kultur balos, a kettő nem ugyanaz. Attól sem leszel felvilágosultabb hogy magad annak kiáltod ki és a saját politikai oldalad számára kisajátítod ezt a fogalmat. Egy jobbos is lehet felvilágosult és buta ahogy egy balos is lehet buta és értelmes és nem úgy működik hogy balos = felvilágosult, jobbos = buta, hülye. Már ott bizonyítod a saját felvilágosulatlanságod hogy nem embereket nézel egén szintjén hanem kollektivizálsz.

Ha meg a várost nézzük pl ha egy random ember rosszul lesz az utcán kb száz fog átlépni rajta a földön még jön valaki segíteni, vidéken az első ember segíteni fog, és ott pl az állatokat is befogadják főleg télen, a városokba meg lazán elsétálnak egy félig megfagyott kóborkutya mellett, tehát erről is lehetne vitatkozni hol van a több humanizmus falun vagy városba.


"Mindenesetre egy ép elméjű ember nem lázít a Capitolium elfoglalására"


Mutass bármi olyan idézetet ahol Trump azt mondta hogy foglaljuk el a Capitoliumot, várok... mert ez eddig nem igaz.


"és nem hirdeti ki magát győztesnek napokkal a szavazatszámlálás befejezése előtt"


Ez tényleg hülyeség volt Trumptól, de sose mondtam hogy ártatlan vagy valami, arra akarok kilyukadni hogy ti semmivel nem vagytok jobbak vagy ártatlanabbak.


"Az olyanra, ami elutasítja a hozzád hasonló, velejéig demagóg, szűklátókörű, buta emberek gondolkodását, akik ahelyett, hogy tájékozódnának, csak a felszínt kapargatják, és nekik tetsző youtube-videókon keresztül látják a világot."


Először is szerintem nem személyeskedtem veled, másodjára én tájékozódok a szélsőjobbtól kezdve a szélsőbalon át mindenféle médiumból (te gondolom csak balosból), a youtube-al meg nem tudom mi a gond. Direkt nem csak egyet hoztam hanem többet is ugyanarról hogy ne mondhasd hogy véletlen eset Biden demenciája meg a feketéknek lábcsókolás, az előbbi tény a másik meg egy igenis egyre terjedő jelenség és nem egy elszigetelt dolog.


"A csőcselék mindkét oldalon csőcselék. Csak jelenleg a jobboldalon összehasonlíthatatlanul nagyobb, kártékonyabb és ostobább. "


Nem az. Ha valaki felgyújt egy autót tök mindegy hogy balos vagy jobbos ugyanolyan csőcselék. A baloldal tombolása nem csak az USA-ban volt hanem Európa szerte is, mutass nekem egy olyan Amerikában és Európában jelen lévő jobboldali mozgalmat akik egyszerre egy időben a két kontinensen tomboltak. Várom a mozgalom nevét és az időpontot.


"A szélsőbal lényegében a kommunizmust jelenti"


Egyáltalán nem, a szélsőbalt a kommunizmus mellett használják még pl a BLM-re, az Antifára meg a modern újbaloldal szélsőségeire. A különbség hogy az előbbinél osztályharc van, az utóbbinak faji harcok, nemek harca stb ettől eltekintve mindkettő szélsőbal.


"A szélsőségesek általában mind fogékonyak a hagymázos, furcsa, mítikus elemekkel átszőtt, irracionalista szövegelésekre, amelyek szembe mennek az évszázadokkal ezelőtt kiharcolt jogokkal, és akiknek a politikai értékválasztása sokkal inkább hit és hagyomány, mint tudás és racionalitás alapú."


Nem, én inkább a baloldalon látom ezt az utópisztikus gondolkodást, pl a migránsok, iszlám, cigányság stb problémáinak figyelembe nem vétele, a multikulturalizmus megbukásának letagadása, a kultúr relativizmus erőltetése a valósággal szemben stb. A korábban kiharcolt jog pl a szólásszabadság amit a baloldal rendszeren megsért, a média felületeik többségén kemény cenzúra van, választáskor a politikai ellenfelek letiltása stb. Mivel én kritizálom mindkét oldalt van kis rálátásom, érdekes az M1 csatornáján úgy szidhatom Orbánt ahogy akarom, a 444-en nem is engedélyezik a kommentem, a moderálásaim/tiltásaim 90%-ban baloldalról jöttek. Valahogy nem érzem azt hogy ezek az emberek a szólás szabadság bajnokai lennének.


"Talán jobb is nem bal-jobb kategorizálást használni, hanem inkább racionális-irracionális kategorizálást."


Szerintem meg jobb a másikat az érvei és gondolkodása vagy teljesítménye alapján megítélni és nem úgy hogy na ez jobbos tuti hülye lehet, mint ahogy teszed.


"Trump torz személyiségvonásai egészen nyilvánvalóak, csak azoknak nem tűnik fel, akik hasonlóan torz személyiséggel rendelkeznek."


Igen mondja ezt az aki minden tőle ellentétesen gondolkodót kategorikusan hülyének tart, magát meg egy felvilágosult übermenschnek, de gondolom a te személyiséged rendben van....

Trumpal egyetlen egy gond volt, hogy brutál mód triggerelte a balosokat, ez zavar titeket, semmi más.

2021. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
40%
És Ti mikor álltok le Trump ócsárolásával? Nem tetszik? A Trump pártiaknak se, hogy állandóan megy Trumpnak a szidása. 4 éven keresztül úgy beszéltek egy regnáló amerikai elnökről, mint ha a seggükből rántották volna elő. Most szépen beletörődtök, hogy másnak meg a demens Biden nem tetszik. Kíváncsi leszek milyen elnök lesz az aki még a saját kölkeit sem tudta megnevelni.
2021. jan. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Koplárovics Béci ***** válasza:

Na, már el is kezdődött a seggnyalás.

[link]

2021. jan. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!