Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért foglalkoznak egyesek a...

Miért foglalkoznak egyesek a korlátozások feloldásával, amikor egyik sem befolyásolja számottevően az életet?

Figyelt kérdés

Ezek a korlátozások mintha ott se lennenek, (pl. maszkviselés).


Úgy vélem, egyetlen korlátozás van, ami zavarja az embereket igazán: hogy nem mehetnek ki este 8 után az utcára. Nyáron még valahol érteném is a dolgot, de télen hova mennének a nagy hidegben?


Nincsenek korlátozások, csak egy pár extra szabály, amik fel sem tűnnek. Amik véleményem szerint fennmaradnak legalább addig, amíg nincs megfelelő látótávolságban a nyájimmunitás kialakulása.


A Fidesz nem az ellenzék, hanem egy erős párt, tehát feltehetően nem fog engedni csak azért, mert egyeseknek baja van a szabályokkal. Orbán Viktor vezeti az országot, nem pedig kiszolgálja. A szabályok jelenlegi feloldása egy újabb hullámot indítana el. A megoldás a vakcinában van, a kormányunk erre épít!


2021. jan. 19. 06:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
27%

De, befolyásolja az életet, nagyon is. Inkább az a kérdés, hogy miért van sok idióta, aki bedől a védekezés ellenes és oltás ellenes propagandának. Akik a propagandát folytatják, azoknak az az érdekük, hogy minél nagyobb gazdasági baj legyen, minél tovább tartson a zárlat. Azok ritkítják a tömegközlekedés járatait, kampányolnak az ellen, hogy a kormány máshonnan is oltást tudjon beszerezni. Ugyanis az EU magához vonta az EU-tagországainak a vakcina rendelését és a szétosztását is. Politikai alapon "csepegteti" a közép-európai országoknak, hogy minél nagyobb legyen a baj.

Mivel a kormány sem esett a fejére, megrendeli az kínai és az orosz vakcinákat is, mert azok pontosan olyan hatékonyak, mint a pfizer.

Mivel ez a liberálfasiszták érdekével szemben áll, ezért támadják, és ezért mossák az ostobák agyát.

(Lehet lepontozni, abból le is tudom szűrni, hogy itt hány ostoba, buta van, aki önmaga és a szeretteinek az ellensége.)

2021. jan. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
8%

" Orbán Viktor vezeti az országot, nem pedig kiszolgálja."

.

Nem egészen, habár értem, hogy mire gondolsz.

Pontosítanék: a kormány az ország egészségügyi és gazdasági ÉRDEKEIT szolgálja ki.

.

Az ellenzék (ellenség) pedig a globalisták országromboló, országkifosztó érdekeit.

2021. jan. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
86%
Mert csak a te életedet nem befolyásolják a korlátozások. Mindenki mást rohadtul zavarnak.
2021. jan. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

Enyémet mondjuk nagyon befolyásolják a korlátozások.


Egy étteremtulajdonos

2021. jan. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%

Az a "pár" extra szabály emberek százezreinek az életét teszi tönkre.

Ja és mire elég ember be lenne oltva, valószínű jön egy ellenállóbb mutáció, aztán jöhet rá az új vakcina, mint az influenzánál. Vagy akkor már legyen ez örökké, mert sosem fog ez eltűnni?

2021. jan. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
Hétköznap munka van, így csak este tudnék valakivel találkozni, de nem lehet. Hétvégén átmegyek a barátokhoz, de korán vissza kell indulnom, hogy 8-ra hazaérjek. Mi ez, ha nem egy tök átlagos igény, és annak tönkretétele? Ez megy már hónapok óta, ki tudja még meddig.
2021. jan. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%

Az én életemet például nagyon is befolyásolja!


1. 5*-os hotelben dolgoztam.

Ennek nyista.


2. Volt/van egy kisebb éttermem.

Ennek is nyista.


3. Hivatásos, igazolt tájfutó vagyok.

Mivel Budapesten nehéz tájfutásra gyakorolni, bevett edzésmódszer volt az ismeretlen éjjeli futás. Leraktak a város egy adott pontján, megmutatták egyszer a térképen, hogy hol is vagy, és megmutatták a pontot ahová el kell jutni. Direkt azért éjjel, mert kevésbé látszanak az utcatáblák, a környezet, a támpontot adó épületek. A tájékozódást segíti. A telefonon szépen rögzíti az útvonalat.

Az volt a szabály, hogy nem mehetsz ki nagy útra (ha csak nincs más lehetőség), nem követhetsz tömegközlekedési útvonalat, és maximum 2 utcasarkonként fordulnod kell jobbra vagy balra.

Ez az egyik legfontosabb gyakorlatunk volt, heti 2-szer, télen is.



Szerencsére találtam munkát, de irodait, így 8-16:30 dolgozom. Elvárt a jó megjelenés, így előtte nincs lehetőségem futni és leizzadni reggel. Utána pedig szintén nem nagyon, mert az embernek az életét is vinni kell, például élelmiszert, takarítószert vásárolni, amit szintén csak este hétig, munkaidő után lehet.


Bár nem vagyok világbajnok, vagy olimpikon, de mégis, nekem a tájfutás a sportolói "karrierem".

A korlátozások összességével ezt is elvették az első kettő mellett.

2021. jan. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
75%

"Miért foglalkoznak egyesek a korlátozások feloldásával, amikor egyik sem befolyásolja számottevően az életet?"

Nem vagyunk egyformák ,van akinek a mentalitása ilyen.

2021. jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező komplett ágazatok álltak le és szerinted a 8 utáni tilalom a fő gondja a társadalomnak? legalább annak nézz utána hogy mennyien kértek anyagi segítséget az államtól.
2021. jan. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
89%
Van 20 év vendéglátó tapasztaltom. Most egy családnak vagyok a behatonoje, hogy ne halljunk éhen. Minden nap 6-ig dolgozom. Szerinted ez élet? Otthon lenni este nyolcra mint egy taknyos.
2021. jan. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!