Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért értelme van a szólásszab...

Miért értelme van a szólásszabadság korlátozásának?

Figyelt kérdés
Most attól, hogy nem mondhatok ki bizonyos csoportokra szavakat attól még ugyanaz lesz a véleményem róluk, adott esetben ugyanúgy undorodom tőlük, ugyanúgy nem barátkozom velük, ugyanúgy hátrányban lesznek olyan helyzetekben ahol én döntök. Sőt mivel nem szabad mondanom a vélmnyem tele leszek haraggal és csak még inkább utálom majd őket. Akkor ez mire jó? Szerintem nagyon kontraproduktív.

2021. jan. 19. 18:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
51%
Tehát akkor mindenki legyen bunkó mindenkivel, mindenki szidja mindenki k**va anyját, ha olyanja van ,egyszóval az egész társadalmunk legyen egy kocsma színvonalán, nem kösz.
2021. jan. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Szóval inkább nyalják egymás sggét, pózoljanak, hazudjanak, tagadják meg önmagukat, hát szerintem meg inkább ez a "nem, kösz"


Amúgy meg miért csak ebben a két végletben tudsz gondolkodni cenzúra vagy káromkodás?? Mintha máshogy nem is lehet kommunikálni mint sehogy vagy alpárian...

2021. jan. 19. 18:17
 3/28 anonim ***** válasza:
38%
Pontosan mi a kérdésed? Mit tiltanak, amit nem mondhatsz ki?
2021. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem lényeges melyik csoportról van szó. Általános a kérdésem.
2021. jan. 19. 18:24
 5/28 anonim ***** válasza:
25%

A szólásszabadság azt jelenti, hogy mindenről lehet véleménye az embernek, de azzal nem uszíthat, nem szólíthat fel kirekesztésre. (Emberi Jogi Nyilatkozat 19§) Viszont ez nem azt jelenti, hogy nem tehet olyan megjegyzést, ami sért másokat. (Emberi Jogi Bíróság kiegészítése, 1976-ból).


Szóval, szólásszabadság szinten mondhatod azt, hogy " az összes csirke görény", de azt nem mondhatod, hogy "az összes csirkét öljük meg holnap, mert görények".


Az, hogy a társadalom egy csoportja ezt ma túltolja és már azt se mondhatod, hogy "az összes csirke görény", mert az nem PC, témát, az pedig már egy valós probléma a jelenkorunknak. És, hogy mi értelme? Semmi, de ma úgy néz ki ez van.

2021. jan. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
46%
Nyugi. Minden normális, ép elméjű ember hányik a ratyiktól.
2021. jan. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

6

Végre valaki tudott a kérdésre is válaszolni. Köszi.

2021. jan. 19. 18:26
 8/28 anonim ***** válasza:
32%
Köszönöm. De a hetes vagyok.
2021. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 LazyJones ***** válasza:
27%
A szólásszabadságot nem azért kell korlátozni, hogy te kevésbé legyél őstulok, hanem azért, hogy másokat ne idegesíts ezzel a ténnyel.
2021. jan. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

10

Persze, hogy nem érzed magad jobban tőle, mert nem volt indokolt a válaszod. Ha feldühítelek, és úgy válaszolsz ebben a stílusban, akkor jól esett volna, elhiheted. De ez így csak egy sarkítás. És a szólásszabadság korlátozás jelenleg nem a káromkodásról szól, bizonyos témákról akkor sem beszélhetsz, ha kultúrember módja teszed, ez a probléma. erről szól a kérdés. Ezért nem azt írtam ki, hogy "miért nem káromkodhatunk szabadon?

2021. jan. 19. 18:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!