Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális és elfogadható az...

Normális és elfogadható az ilyen reakció egy demokráciában, szólásszabadságban?

Figyelt kérdés

A Fidesz Facebook-oldalán jelent meg ez a bejegyzés:

"A baloldal Gyurcsány Ferenc vezetésével a magyar emberek élete árán akarja megszerezni a hatalmat, ezért próbálja lassítani az oltások beszerzését!

A cél az, hogy a magyar emberek minél gyorsabban juthassanak biztonságos és hatékony vakcinához, legyen az nyugati vagy keleti."


Nem írtam semmi durvát vagy csúnyát, mindössze annyit reagáltam, hogy mi köze ennek a baloldalhoz, én jobboldaliként szintén nem szeretném a kínai vakcinát, ahogy a magyar emberek nagy többsége sem és jó lenne ezt elfogadni. Aki élni szeretne a keleti vakcinával azt nem kellene ebben akadályozni, viszont jó lenne, ha lenne lehetőség választani.


Nem sokkal később vettem észre, hogy a hozzászólásomat törölték és a jogomat is elvették, hogy a továbbiakban hozzászólhassak bármilyen bejegyzéshez. Szerintetek ezt így kell kezelni?



2021. jan. 18. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Szólás szabadság van,egy két ütődött ezt ki is használja.
2021. jan. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Tipikus fideszes moderáció. Aki nem ért egyet, azt eltörlik.
2021. jan. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
70%
Engem a Nyugatifényről tiltottak le.
2021. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt van az érintett bejegyzés,meg lehet nézni a kommenteket, illetve írhattok is, ha van vélemény: [link]
2021. jan. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Valóban, itt sokszor értelmetlenül törölgetnek kérdéseket.
2021. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

A moderáció lehetősége ugyanúgy a szólásszabadság része, mint az, hogy elmondhatod a törvényt nem sértő mondandódat anélkül, hogy lecsuknának érte.

Elmondtad, kimoderálták. De elmondhattad!

2021. jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6: Szerintem nem volt benne semmi olyan, amit moderálni kellett volna. Az pedig, hogy le is tiltottak, végképp érthetetlen. Ettől még persze joguk volt hozza, nem azt mondom én sem, hogy ezzel törvényt szegtek, de szerintem ez nem volt korrekt.
2021. jan. 18. 15:40
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Szerinted nem, szerintük igen.

Ezért jó a Reddit. Ott az "echo chamberekben" (vagyis az azonos véleményen lévő emberek gyűjtőhelyén) olyan közösségben lehet az ember, ahol egyetértenek vele. Ha átmegy az ellentáborhoz, ki fogják tiltani.

Vannak közös szobák, ott lehet véleményeket ütköztetni, ami általában semmire nem vezet és elárasztják a trollok.

Itt sem vezet semmire a politikai rovat, meg lehet nézni. Értelmetlen. Akkor már inkább menjen mindenki a saját fajtájához és majd döntenek az emberek az urnáknál.

Addig meg fogadd el, hogy az ellenvélemény moderálása is a szólásszabadság része.

Én mindig kifejtem a háziállat rovatban, hogy lakótelepi lakásban mozgásigényes állatot tartani állatkínzás, mindig ki is moderálnak érte. Attól még ki fogom fejteni legközelebb is. Szólásszabadság.

2021. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8: Hangsúlyozom, hogy elfogadom, nem is tehetnék mást.

"Szerinted nem, szerintük igen."

Ez így van, csak azt felejted el, hogy elvileg a pártok, legfőképp a kormány lenne az emberekért, nem fordítva. Nehezen tudnak úgy képviselni, ha meg se hallgatnak, hanem egyszerűen eltörölnek, mintha nem is lennék.

Ettől még megtehetik, ez vitathatatlan.

2021. jan. 18. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!