Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted mikor, és hogyan ér...

Szerinted mikor, és hogyan ér véget az Orbán rendszer?

Figyelt kérdés

2021. jan. 19. 22:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
26%
Soha.
2021. jan. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%
A világ változásaira reagálva radikalizálódni fog, az, hogy az ellenzék valaha is lecseréli, szimplán egy naiv leányálom.
2021. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 jeverezi ***** válasza:
86%

Pár éven belül, de szerintem még ebben az évtizedben.


Hogy hogyan?


1. Láthatóan és nyilvánosan megbolondul mint anno Kádár és mond olyan beszédet mint pl az őszödi


2. Felnő egy fiatalabb generáció akik kihúzzák Orbán alól a széket a támogatottsága fokozatosan szétfoszlik.


3. Súlyos gazdasági sokk, recesszió jön amit az emberek a bőrükön éreznek. Mondjuk olyan mint a nagy gazdasági világválság volt 1929-1933-ig. Ehhez egy L vagy W alakú válság minimum fontos. Egy kisebb még Gyurcsánt is elsodorta 2009-ben.


4. A magyar politikai életbe megjelenik egy géniusz (mint pl: Franciaországban a semmiből Macron és En marche) és egyszerűen megsemmisítő vereséget mér a fideszre.


5. Saját pártcsaládból valaki megpuccsolja mint Medgyessyt anno az szdsz és Gyurcsány de ehez nagyon be kell hogy zuhanjon a fidesz. 2002-es választás után majdnem Áder lett a párt új arca, elnöke. Pl: a magyar nemzet is megírta a Ante portas című cikkben a puccsot.



A fentiekre nem tudom mennyi esély van, de azt se hittem volna hogy 1989-ban csak úgy a semmiből szétforgácsolódott a szocializmus, majd 91-ben saját súlysa alatt összeroskadt a kommunizmus.


A politikában az a szép hogy egy nap alatt is fordulhat a kocka. Szájer egy nap alatt megbukott, Borkait kikészítették módszeresen, Schmitt Pál elhúzódó agóniáját nézni még nekem is fájdalmas volt.


Az hogy az orbán rendszer 2010-óta van hatalmon sok idő. De hogy mikor és hogyan történik nem tudom, az biztos hogy még egy rendszer se tartott örökké.

2021. jan. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Majd akkor fog, ha a világpolitikai dolgok olyan irányban fognak változni. Önerőből történő (mármint magyar) vállalkozásra ne számíts. Fletó is azért bukott, mert válság volt 2008-ban. De ha még messzebb megyünk, akkor a rendszerváltás is csak a SZU összeomlása nélkül jöhetett létre.
2021. jan. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%

Valószínűleg államcsőddel és totális összeomlással, vagy pedig azzal, hogy ennek időben való felismerésekor elmenekülnek Putyinhoz az ellopott ezermilliárdokkal, itthagyva bedőlni az országot.

A választási rendszerükkel és húzásaikkal (határon túliak, romák szavaztatása tömegesen, körzetek átrajzolása, manipulációk stb.) abban nem hiszek hogy egy demokratikus választáson verhetőek, az pedig tisztán látszik hogy itt forradalom se lesz, mert a magyar túl szolgalelkű.

Szóval marad az államcsőd, ami vélhetően nincs már messze ahogy a dolgok állnak.

2021. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

#5

Attól is függ, hogy a Nyugat megvárja e azt az államcsődöt, mert nekik sem érdekük, hogy Európa közepén ilyen megtörténjen. Ha tökös az EU, akkor valamit csinálnak még addig, mert remélem megtanulták a görögök példáján, a romokat eltakarítani sokkal nehezebb, mint a bajt még időben megfékezni.

2021. jan. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%
#6 Az EU épp mostanság bizonyította többször hogy nem tudnak vagy nem akarnak fellépni a Fidesz-rezsim ellen. Még esetleg Bidenben bízhatunk, de a rezsim megdöntéséhez ő sem hiszem hogy elég lenne, pláne hogy semmi érdeke nem lenne benne. Én sajnos nem hiszek benne hogy itt külső hatásra tűnik el ez a rendszer.
2021. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
2021. jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
Nem is hegylakó, nem is fiatal. Egyszer csak el fog halálozni teljesen magától, mint minden ember.
2021. jan. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 KárpátokGéniusza ***** válasza:
100%
Szép kis ország vagyunk nem mondom! A természettől várjuk a politikai megoldást... :D
2021. jan. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!