Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kína, a világ egyik legfejlett...

Kína, a világ egyik legfejlettebb és legtöbb pénzzel rendelkező országa nem tud olyan jó vakcinát gyártani, mint a nyugat?

Figyelt kérdés
Az ellenzékiek mire alapozzák ezt a feltevést? Nem provokáció a kérdés, látni szeretném a tényeket, amik miatt egyesek úgy gondolják, hogy az egyik vakcina jó, a másik pedig nem.

2021. jan. 20. 10:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Én meg látni szeretném azt,ami alapján elhiszed hogy az ellenzék "szerint" Kína, nem tud olyan jó vakcinát gyártani, mint a nyugat.

"Ellenzéki" linket,idézetet kérek szépen.NE origo cikket forrás nélkül.

2021. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A norvégokhoz fordul ebben az ügyben! Hátha többet tudnak mondani.
2021. jan. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Kína valóban sokat fejlődött.

Viszont, a K+F náluk kevésbé terjedt ki a gyógyszeriparra.Ezért van bizalmatlanság feléjük.

2021. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

#1


Arató Gergely DK:

„Ha Orbán Viktor kedvezni akar a kínai vagy az orosz diktátornak, akkor vigyen nekik bonbont vagy virágot, de ne a magyar emberek egészségével játsszon.”

Ugyan nem tudom, hogy az Index jelenleg melyik oldali, de:

[link]

2021. jan. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Én ilyet senkitől nem hallottam, olvastam. Annyi, sem itthon, sem EU-ban nincs engedélyeztetve. Az itthoni engedélyezéssel kapcsolatban nekem is kételyeim vannak. Kérdés a szaktudásuk alapján döntenek, vagy tartanak a munkahelyük elvesztésétől is.
2021. jan. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
#5 nekem is ez a bajom. Ok, Szijjártó kijelenti, hogy Magyarországon nem a politikusok döntenek egy oltóanyag engedélyéről, ez eddig talán így is van. Viszont, azok kinevezéséről, akik erről döntenek már nagyon is a kormány dönt. És, ugyebár teljesen véletlen, hogy pl nemrég, a járvány közepén lett lecserélve az összes olyan kórházigazgató, aki bármilyen kritikát mert megfogalmazni a járványkezeléssel kapcsolatban.
2021. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
Hiába dönt Magyarország, hogy engedélyezi a Kínai vakcinát, attól függetlenül nem olthatnak vele, mivel az EU engedélye is kell hozzá és az Magyarország felett áll. Ha elkezdenek oltani, akkor EU törvényt sértenek.
2021. jan. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Először.

Szerintem ebben a vírus/vakcina kérdésben nem igen számít, hogy ki fideszes és ki ellenzéki.

Vannak vírustagadó fideszesek és ellenzékiek is, de vannak totál rettegők is mindkét oldalon. Sőt. Ismerek olyan fideszest, aki nem hisz a vírusban, de ha oltatni kell, csak nyugati vakcinát hajlandó elfogadni, és olyan ellenzékit is akinek bármilyen oltás jó, csak legyen már vége ennek.


A politikusok más tészta, mindkét oldalon, de van egy olyan érzésem a kérdésed nem nekik szólt.


Másodszor:


Nem beszélhetek mások nevében, de soha nem állítottam olyat, hogy Kína ne tudna ugyanolyan jó (vagy akár jobb) vakcinát előállítani mint a nyugat. Aki ilyet állít annak halvány lila gőze nincs Kínáról, vagy legjobb esetben is a 70-80as évekből fenntmaradt "kici ócó" sztereotípiákból, vagy a Trump narratívából indul ki. (Ami amúgy durván rasszista, és nagyon ignoráns dolog. Ejnye bejnye.)


És mondom ezt úgy, hogy rühellem a fideszt.


A problémám ezekkel a mindenféle maszekban beszerzett vakcinákkal, nem az hogy kínai vagy orosz.


A kételyeim egyik alapja az, amit az 5. Is leírt. Nincs rá garancia hogy a szakemberek politikai nyomás nélkül, tényleg szakmai szempontból ellenőrizhetik őket. Szemben a nyugati vakcinával amit nem csak egy ország, hanem egy egész szervezet, és világszerte több tudós is jónak talált, és pozitívan nyilatkozott róla, ameddig az orosz vakcinát pl. Kifejezetten az orosz hatóság, meg Szíjártó dícsérik. Ez olyan mint amikor anyukád mondja hogy jóképű vagy. Jól esik, de tudod hogy elfogult.


A másik, kifejezetten az orosz vakcina esetében a sok scandal. Az emeletről leugró fejlesztő, az, hogy a 3. Fázis befelyezése előtt oltani kezdtek vele, az hogy számos Orosz orvos is felszólalt ellene, a kicsit sem transzparens adatok, hiányos dokumentáció, és hasonlók. Ha az egészségemről van szó, nem szeretném kipróbálni magamon hogy ezek "álhírek" e.


Egy szó mint száz:

Nem arról van szó, hogy a kínai vakcina ne lehetne jó, azért mert kínai, vagy az orosz azért mert orosz. Sőt, kifejezetten szeretem a kínai kultúrát, és örülök ha nekik összejön egy jó vakcina, az orosz dolgok elég messze állnak tőlem és az ízlésemtől, de ez itt most lényegtelen. Egy vakcináról beszélünk, a nemzetközi tudományos közösség véleménye érdekel, nem a hidegháborúsdit játszó politikusoké.


Tehát nem a tudósokban és szakemberekben nem bízok, hanem a politikusokban.

Épp ezért olyan oltóanyagot fogadok el amit nemzetközi szinten számos szakember hagyott jóvá. Ha a kínai vagy az orosz szerre bólintanak rá szaktekintélyek világszerte, akkor nyilván az is rendben van.

2021. jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
8: Nem az a kérdés, hogy jó-e a Kínai vakcina vagy nem, hanem inkább az a kérdés, hogyha van Kínai vakcina és megfelelő is, akkor Kína miért rendel 100 millió nyugati vakcinát, ha van sajátjuk is? Na ugye.. Elgondolkodtató.
2021. jan. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Hiába nagy Kína, hiába van ott rengeteg pénz (már akinek) valahogy a kínai dolgok amit nem nyugati cég felügyel, ellenőriz mindig kérdőjelesek.


Meg lehet figyelni mindenben, hiába a német az amerikai, meg a japán is gyártat ott, bármiből az "eredeti" kínai változat szinte nevetséges, néha csak fenntartásokkal használható reprodukció.


Szerintem ez éppen a szabad gondolkozás hiánya miatt van, már generációkba oltották, hogy mitől kell tartani, mit nem szabad, nem is igen lépik át a határokat a szó jó értelmében sem.


Kb. mint most már nálunk. A megmaradt vakcinákat a kukába dobálják, mert félnek a retorziótól. Miközben tudják, hogy kevés van, nincs is korlátlan utánpótlás, hasznos is lenne és mégis inkább bevállalják ezt mint, hogy fel kelljen vállalni a véleményüket.

2021. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!