Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek visszaengednek az...

Szerintetek visszaengednek az iskolákba minket, középiskolásokat. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Szerintem nem lenne jó döntés, szüleimet megterhelné a vírus, nem szeretnék haza hozni semmit.
2021. jan. 22. 20:26
 1/8 Fsms ***** válasza:
84%

Előbb utóbb igen. Jobb lenne, h bejárnátok, ezek a legszebb évek.

Nálunk a nagyobbik gyerek hozta haza, én elkaptam, feleségem kisebbik gyerekem nem. Tehát ha elkapod , akkor sem biztos, h megfertőződ.

2021. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem jó lenne. Úgy mennék már be. Hidd el a közösség miatt megéri bejárni.
2021. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélem igen, de sajnos egyelöre a minsiztrelnöki nyilatkozat szerint nem. Azt nyilatkozta, hogy az érettségizök visszaengedé´sen gondokodnak, ha sikerül öket beoltani... Ez nem arra utal, hogy mostanában kiakarják nyitni a középsulikat...
2021. jan. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

Remélhetőleg nem.

Nem kellene,hogy terjedjen ez a kórság.

A középiskolák nyitvatartása nem létfontosságú.Nem éri meg a kockázatot.

2021. jan. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

"Hidd el a közösség miatt megéri bejárni."


Pont a "közösség" az a csomó félállati büdösgyökér az amiért semmiképp nem akarok visszamenni és hálistennek ez a vágyam teljesül is úgy néz ki.

2021. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Van ahol jó a közösség, van ahol nem. Én személy szerint utáltam az osztályomat, nagyon örültem volna egy otthon tanulásnak. A tanárok minimumot nyújtották, leginkább számonkérték, amit otthon megtanultunk. A bejárással is meg lehetne spórlni 1-2 órát, nem értem miért sír a többség emiatt.
2021. márc. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

"A középiskolák nyitvatartása nem létfontosságú."

Neked lehet nem az, de globális szempontból igenis létfontosságú. Meg kell tanulnunk a dolgokról körbetekintően véleményt alkotni és nem csak a saját miértünket nézni. Rengeteg tanár van, aki nem hajlandó normálisan leadni a tantárgyai anyagát. Személyesen ismerek olyat, akinek egyáltalán nincsen matekórája online oktatása. Alapjáraton sokkal jobban megérted a személyes oktatás keretein belül amit tanítanak. Most képzeld el, mi van azokban az iskolákban, ahol tanulási nehézséggel rendelkező halmozott hátrányos helyzetű gyerekek vannak. A matek órán még annyira sem érti az anyagot mint eddig, a szülei meg talán az általános iskolás anyagnál ragadtak le. Nem mindenki teheti meg, hogy heti 3000 forintért matekfejlesztésre jár. Vannak tanárok, akiknek olyan alacsony szinten áll a technológiával kapcsolatos tudásuk, hogy egyszerűen ennek köszönhetően nem bírják rendesen és érthetően leadni az anyagot. Aztán ott vannak azok a gyerekek, akiknek rendelkezésükre sem állnak az ehhez szükséges eszközök... :( Ráadásul tényleg így csak elvesszük a gyerekektől annak a lehetőségét, hogy szocializálódjanak. Ők most talán nem is látják talán, hogy mekkora probléma ez, de például a kilencedikes gyerek úgy fogja betölteni a tankötelezettségét meghaladó kort, hogy még életében nem látta a tanárjait. Sajnos nem ilyen fekete-fehér ez, hogy akkor most járvány van, és az a legjobb, ha nem megyünk sehova.


Egyébként szerintem akár korlátozott számban is bejárhatnának a diákok még ha csak a reál tantárgyakra akár. Tudom, nem mindenki tudja megoldani hogy egy órára bemegy a világvégi falujából, de aki igényelné és megteheti az bemehetne. De sajnos a kormány ezt sem engedi. :(

2021. márc. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7-es, valahol igazad van. De az, hogy a tanárok nem hajlandóak online oktatást tartani, az nem jelenti azt, hogy vissza kéne nyitni az iskolákat. A tanárok hozzáállásával van baj. A lányom ugyan hetedikes, de most volt 1 hétig online oktatás, hát elmondom, hogy a gyerek ott ült reggel 8-kor a gép előtt, ellenben a tanárok nem! 10-ből, ha kettő tartott egy 20 perces órát, de azért feltette a Krétába az anyagot, hogy ez le lett adva, meg kell tanulni. Én teljesen kiakadtam ezen. Pedig lehetne ezt jól csinálni. Nagyon sok előnye lehetne. Na, meg a Teams, amiben tanítanak, hát én még ekkora fost nem láttam. A munkahelyemen vannak online meetingek, látjuk, halljuk egymást, meg lehet osztani a képernyőt, de ez a program valami használhatatlan. A tanár valahol a képernyő közepén lebegett, tábla nem volt, a hang akadozott. Gondoltam is, ha a középiskolásoknak minden óra így megy, akkor felköthetik a gatyát.
2021. márc. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!