Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem szánalmas amit...

Csak szerintem szánalmas amit a vendéglátósok művelnek?

Figyelt kérdés
Nem is csak ebben az országban, hanem külföldön is egyre több példa van erre, hogy a vendéglátósok önkényesen szembe mennek a kormányok által hozott korlátozó intézkedésekkel, és éttermeket, kocsmákat nyitnak meg. Persze itthon is muszáj minden agyament őrültséget lemásolni a külföldiekről. Egy nagykanizsai söröző már a Facebookon hirdeti büszkén, hogy törvényt szeg. És állítólag Februártól többen készülnek ugyanerre. Csak én tartom szánalmasnak ezt az óvodás szintű hisztit? Miért nem fogják már fel a vendéglátósok, hogy az emberek élete, egészsége sokkal fontosabb, mint a saját pénztárcájuk dagasztása? Komolyan azt gondolják, hogy a vírust majd meghatja a lázongásuk? Ez a szektor meghalt. És nem is fog feléledni az előttünk álló évtizedekben. Alkalmazkodni kellene a helyzethez. Van más munkalehetőség is, lehet átképezni magukat. Ezek a felelőtlen emberek képesek lesznek pár nap alatt lerombolni amit a vírus elleni védekezésben hónapok alatt felépítettünk. Ez a Madách téri eset is felháborító volt. Összecsődítették a prolikat, hogy vedeljenek a nyílt utcán, amikor alapból tilos közterületen inni. Ezek nemcsak, hogy hátráltatják a vírus elleni védekezést az önző anyagi érdekeik miatt, de még fel is hergelik a jó népet. Remélem a kormány példát statuál, és az összes ilyet busásan megbünteti, hogy az életben ne álljanak talpra.

2021. jan. 24. 00:56
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
62%

En nem is tudom mit gondoljak errol. Meg is ertem oket, meg nem is.


Azt mondjak annyi munkahelyet hoznak letre, amennyit az emberek elvesztettek. En egyelore egy uj munkahelyrol sem hallottam. Megertem, hogy a Pista bacsi, akinek 30 eve kocsmaja van, szomoru, mert nem tud megelni.


DE ettol en nem szeretnek meg 274738 honapig itthon ulni, mert majd ez miatt mindenki atad mindenkinek mindent. Szoval gondolom ugyis megbuntetik majd oket, aztan nem lesz kedvuk csak ugy kinyitni kovetkezore.


En betartottam eddig mindent, de teny, hogy kezd kicsit sok lenni, foleg miota olvastam, hogy az oltottak majd maszkalhatnak (bar nem tudom hova fognak tudni menni.😀) a nem oltottak meg maradjanak otthon.

2021. jan. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
72%
Provokáció a kérdés.
2021. jan. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
64%

Igen, csak szerinted szánalmas, hogy te magad is az vagy.

Ha gondolod, egészen nyugodtan húzz a fejedre egy gömbakváriumot, bújj be az ágy alá, és rettegj ott nyugodtan addig amíg csak kedved tartja. De mindenki mást hagyj élni.

Minél hamarabb ki kell nyitni mindent, már nagyon hiányzik, én nagyon-nagyon szurkolok nekik.

Legfőbb ideje feloldani ezt a sok ostoba és értelmetlen korlátozást, mert egyszerűen aránytalan. Tudomásul kell venni, hogy az emberek döntő többsége számára ez a vírus nem jelent halálos veszélyt, 10 millió magyar embert pedig nem lehet egzisztenciálisan is szociálisan lehetetleníteni azért, hogy esetleg 5000 veszélyeztetett embert megvédjenek. Elmentünk a falig a szolidaritással, itt a vége, az életnek újra kell indulni, aztán aki bírja bírja, aki nem az meg így járt. Ilyen egyszerű az egész.

2021. jan. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
77%

Egyre többen ki fognak nyitni, mivel már a családjuk eltartása forog kockán.

A kormány meg az ígéretekkel ellentétben semmit nem segít.

2021. jan. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező!

Gondolom az nem zavar, hogy a tömegközlekedésen egymástól hangyaseggnyire tolonganak az emberek egymás nyakába lihegve a tokájukon szétfoszlott szájmaszknak nevezett papírmasén keresztül. Az nem veszélyes, ott nem terjed a vírus, ugye?

Egy étteremben nyilván jobban terjed a vírus ahol tulajdonképpen csak a partnereddel ülsz közel egymáshoz, minden más vendég legalább 3 méteres távolságban és a pincér is aki kihozza az ételt, igényes szájmaszkban van. A legnagyobb ostobaság volt ezeknek az éttermeknek a bezárása, ezzel csak a tulajdonosokat és viszik csődbe.


Nekem a testvérem egy nagyobb bár tulajdonosa és ő januárig bírta. Teljesen csődbe mentek teljesen alaptalanul. Arról ugyebár ne is beszéljünk, hogy a kormány azt kommunikálta, hogy megkapják ezek a vállalkozók és az e szektorokban dolgozók a fizetésük 50%-át amelyből egyelőre hangyapöcsnyit sem láttak... Más értelmes országokban (pl Ausztria) kifizetik a bérük 80%-át amit meg is kapnak. Milyen érdekes, hogy végig Ausztria volt a példakép, de ezt a szokást pont nem tudtuk átvenni tőlük....sebaj! Magyarország jobban teljesít.

2021. jan. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
74%

Az a szánalmas amit a kormányok és a rettegők művelnek egy nátha miatt. Itt a vakcina, aki halálos veszélyben érzi magát, az maradjon otthon, várja ki, amíg megjön a Sputnik, szúrja be magának, de nonszensz, hogy a többséget a kisebbség miatt lassan 1 éve otthon tartják házi őrizetben.


Szerencsére nem vagyok vendéglátós, és nem érint anyagilag negatívan ez a hiszti, de azért itt életek százezrei mentek tönkre a hiszti miatt.

2021. jan. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem szánalmas, helyesen teszik. Egy olyan betegségtől rettegünk, amely nem veszélyesebb az influenzánál. Egyedül a veszélyeztetett csoportokat kellene korlátozni, mint az idősek. Viszont szerintem rendben van a maszk is, meg a fokozott higiénia, bár alapvetően az alap lett volna, például ha az ember, miután könyékig benne volt a saját seggében, legalább a kezét megmossa.

Emlékszem, hogy a H1N1 esetében is ilyen hisztirohamot akartak elérni, de akkor ez nem sikerült, mert akkoriban nem volt mindenki nebáncsvirág. Én átestem a betegségen, és semmi bajom nem lett, míg voltak kevésbé szerencsések. A jelenlegi dögvészen tudtommal még nem estem át, de a legtöbben lábon kihordják. Bár influenza elleni oltást minden évben kapok, mert sokkal kisebb nyűg így, és a mostani betegség elleni oltást is igénybe fogom venni.

Az is érdekes, hogy a multikban lehet tömegelni, csak a kisvállalkozóknál nem. Az is érdekes, hogy a pénzes elit még inkább növekedett, míg a kisvállalkozói réteg összeomlott. A kormányok is 0 támogatást adnak, de a Lölő féléket elárasztják forrásokkal.

2021. jan. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
80%

Nem gondoltad át xDD Ha a te életed múlna azon, hogy kinyiss-e mert minden tartalékodat felélted, te is kinyitnál. Ezen nincs vita.

A másik amiből látszik, hogy csak provokáció, hogy nem szegnek törvényt ugyan is az összes korlátozó intézkedés nem törvény hanem rendelet és nagyon nem mindegy xD Gondolom nem néztél utána csak pöfögtél hogy borítsd a népet xD

2021. jan. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
67%
Akkor tedd fel magadnak a kérdés. Mennyivel biztonságosabb az, hogy a buszon, metron, villamoson egy tűt nem tudsz leejteni mert bár mindenkin maszk van, de egymás nyakában lihegtek, mint az , hogy egy étteremben 2 méteres távolságban vannak elhelyezkedve az asztalok, akkor még véletlenül sem érintkezel másokkal. Én nagypn remélem, hogy az egész világon rájönnek az emberek, hogy a lockdown semmit nem oldott meg. Én végig dolgoztam, 1 napot nem maradhattam otthon. A cégnél olyan 80 ember dolgozik. Sokan nagycsaládosak. Senki nem lett covidos. De még a családtagjuk sem, rokonaik sem. Ha azok lettek volna, akkor mint családtag a kollégámnak is karanténba kellett volna mennie. De senki nem volt beteg. Túl lihegték, és most nem tudnak leállni. Már az is fura, hogy a harmadik hullámről beszélnek..
2021. jan. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az olyan birkák, mint te is, a szánalmasak.
2021. jan. 24. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!