Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora az esélye annak hogy...

Feketeruhasember kérdése:

Mekkora az esélye annak hogy a járvány vége után is megkülönböztetik az embereket oltott és nem oltottság alapján?

Figyelt kérdés

Plasztikkártya az oltottaknak, oltási könyvek. Különbségtétel az állampolgárok között, lehetséges hogy a járvány után is maradnak vagy vége lesz ennek a mizériának?


Ahogy egyszerűbb nyelveken szokás mondani, én is "megmondom az őszintét".

Nekem nem az oltással van a bajom, nem hiszek az olyan konteókban miszerint chip lenne az oltóanyagban stb. Ez egy oltás, egy vírus ellen, tiszta sor. Viszont nem szeretnék egy olyan világban élni ahol pl ha bemegyek a moziba vagy az étterembe akkor nekem fel kelljen mutatni a személyimet az oltási plasztikkártyával együtt azonosításra. Nem azért mert csibész lennék, vagy bűnöző vagyok. Tisztességes életet élek, nincsen rejtegetni valóm. De ez számomra elvi kérdés és az én aggodalmam az hogy majd szépen ezt a jó szokást megtartják majd hogy mindenkinek mindenhol "le kell csippantania magát". Szerintem ez már túlzás, meg ha majd kitalálják hogy nem lehet kb semmit csinálnia annak aki nem oltotta magát be. A duma meg az hogy nem kötelező, pedig ezesetben egyenértékű vele. Ti mit gondoltok erről?


2021. jan. 24. 16:47
A kérdező szavazást indított:
Nem, ha vége a járványnak nem lesz megkülönböztetés.
Igen, a járvány után is ki fogják kényszeríteni hogy mindenki oltassa be magát.
Az első válasz lesz igaz, de bárcsak kötelező lenne az oltás mindenkinek.
A második válasz lesz igaz, de az elsőt szeretném hogy bekövetkezzen.
28 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem sajnos a második lesz igaz de nem minden országban.


Majd úgyis elköltözök egy olyanba ahol az első és kész.



Az egész "járvány" célja hogy mindenki beoltassa magát nyilván nem akarnák hogy valaki kimaradjon.

2021. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
72%
Igen nagy.
2021. jan. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%
Valószínű ez a terv. Ezért nem kéne jó birka módjára engedni a kezdődő zsarolásnak és a sarkunkra állni.
2021. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Én ezen vagyok, csak sajnos vannak emberek akik nagyon-nagyon összemossák az egészet. És ha én fel merem emelni a hangom az ellen hogy a kérdésben szereplő dolgok bekövetkezzenek kb felmossák veled a padlót, egyből vírustagadó vagy, oltásellenes, tömeggyilkos. Ők vígan tapsikolnak az egészhez és csak azt köpik vissza amit valaki beléjük táplált mint egy droidba. Viszont az ördög mindig a részletekben rejlik.
2021. jan. 24. 16:59
 5/33 anonim ***** válasza:
0%

"a járvány vége után is"


Is? Mert szerinted most ez van? Szerintem se kártya nincs, se oltás (ha nem vagy orvos vagy nyanya), se moziba nem mehetsz jelenleg.


Mi lenne, ha akkor kezdenél aggódni, ha esetleg bármi ebből megvalósul? Ha minden újságcikktől idegbajos leszel, akkor nagyon szar életed lesz.

2021. jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
90%
Már az gusztustalan amit a rezsim mostanában művel,győzködni próbálja a lakosságot egész nap a fideszes médiában.szóval ebből kiindulva egészen biztosan lesz megkülönböztetés a járvány lecsengése után is.Meg aztán minden évben vissza fog térni a vírus,talán az influenzavírussal egyidejűleg.
2021. jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
17%
Ezt mondjuk én sem támogatom, ha rajtam múlna szimpla külön egészségügyi hozzájárulást fizettetnék azzal, aki valamit nem adat be magának vagy a gyerekének. Ez természetesen Európa többi országában is.
2021. jan. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
31%
És most émlékezzünk a 12.000 ezer elhunyt honfitársunkra testvérek.
2021. jan. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

"Is? Mert szerinted most ez van? Szerintem se kártya nincs, se oltás (ha nem vagy orvos vagy nyanya), se moziba nem mehetsz jelenleg.



Mi lenne, ha akkor kezdenél aggódni, ha esetleg bármi ebből megvalósul? Ha minden újságcikktől idegbajos leszel, akkor nagyon szar életed lesz."


Na az ilyenekről beszéltem, ebből a kérdésből kvázi kihámozta hogy biztos egy idegbeteg konteohívő vagyok akik minden bolhából elefántot csinál.


Nézzük a tényeket: Plasztikkártya lesz, pár héten belül fogják kiküldeni azoknak akik már megkapták az oltást. Különbségtétel is lesz, egyenlőre az biztos hogy a járvány ideje alatt mindenképp, arról pedig a kormány még nem döntött hogy ezek milyen jellegűek lesznek és arról sincs szó hogy egyáltalán meddig.


Plusz ajánlom figyelmedbe azt az ízelgetni való kérdést, miszerint nem gondolod hogy ha akkor kezdenék el aggódni amikor ezek a dolgok valóra válnak addigra esetleg késő lesz?

2021. jan. 24. 17:07
 10/33 anonim ***** válasza:
87%
8) és a többi 120 ezer aki tavaly halt meg?rájuk nem kell emlékezni?
2021. jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!