Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Felétek elkezdték már "visszar...

Felétek elkezdték már "visszarendezni" a kórházakat, újra megtartani a műtéteket, satöbbi?

Figyelt kérdés

A november eleji járványberobbanáskor nálunk a város két kórháza közül az egyik totál járványkórház lett és az összes beteget összezsúfolták a másik kórházban, arra hivatkozva, hogy helyet kell csinálni a Covidot betegeknek. Rendben van, de akkor volt vagy 6 ezer kórházban ápolt beteg országos szinten, most viszont már lecsökkent a számuk 3700-ra, és belső forrásból tudom, hogy egyre kevesebb a kórházban is a beteg, fogynak rendesen - mégsem indult meg semmiféle visszarendeződés, nem helyeztek vissza egyetlen osztály sem.


Most ha ilyen tempóban csökken a betegek száma, akkor március elejére simán lemegy kb. 1500-ra a kórházban ápoltak száma, de mikor várható, hogy rendeződjön kicsit a helyzet? Vagy most hetekig/hónapokig ott állnak majd készenlétben az üres ágyak, míg az emberek összezsúfolva/betegen várják a sorsukat?



2021. jan. 24. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az itteni helyzet továbbra is a béka feneke alatt van (BAZ megye). Családunk egyik közeli hozzátartozója is emiatt halt meg, mert a vírusra való hivatkozással nem kapta meg a kezelést.
2021. jan. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Nekem Budapesten volt családtagom kórházban pár hete, itt is nem hogy csökkentették volna a COVID-részleget, ellenkezőleg! Azt mondták nagyon sok a covidos beteg:(
2021. jan. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom de nem hinném hogy vissza alakul egyhamar minden a normális kerékvágásba egyhamar
2021. jan. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
egyhamart egyszer akartam írni😁Ezt jól benéztem
2021. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kórházban dolgozom, egyelőre továbbra is csak akut műtéteket végzünk. Nyilván nem a kórház döntése, hanem a kormányé.

De megjegyzem, már akkor ki kellett üríteni az ágyak 60%-át, mikor sehol se volt még a járvány..

2021. jan. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Még nyáron voltam bent kórházban 2 hetet, akkor szinte semmi nem volt. Kézfertőtlenítés, lázmérés belépéskor és ennyi. Egyébként meg maszk nélkül szaladgáltam vizsgálatokra és ültünk kint a szobatársammal órákat a folyosón.
2021. jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ( nővér vagyok ) mióta oltanak ( bő két hete ), észrevétlenül a nyolc kovidos osztályból kettő maradt. Kiadták parancsba, hogy nem tesztelhetnek minden beteget, aki csak beteszi a kórházba a lábát ( mint azelőtt ), hanem csak azokat , aki tünetes. Így már le is csökkent a statisztika 25%-ra. Készítik elő a terepet az oltás pozitív hatásainak alátámasztására...
2021. jan. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es, és mi lett a felszabaduló helyekkel?
2021. jan. 24. 20:13
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kovidos betegek vannak ott.

Hogy értsd: ezelőtt jött a beteg-vakbeles, utolsó stádiumos gyomor vastagbélrákos stb., trombózisos, combnyaktörött stb.- csináltak egy gyorstesztet. Ha pozitív lett és mindegy, hogy volt tünete vagy nem, ment a kovid osztályra. Generáltak egy csomó kovidos beteget. Most meg csak azokat tesztelik, akiknek tünete van. Tehát a beteg buffer ugyanaz csak mostmár másképp csoportosítják őket.

2021. jan. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!