Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz azzal az állítássa...

Egyetértesz azzal az állítással, miszerint a vidékről nagyvárosokba, Budapestre, külföldre költöző fiatalok világképe megváltozik és káros folyamat?

Figyelt kérdés

"az egyetemeken elképesztő rámenős baloldali uralom van. Ha a diák nem akarja, hogy kiközösítsék akkor belesimul a társadalommérnökök jóemberkedők új kommunista világmegváltó buborékjába ahol o1g-vel köszönnek egymásnak. Még akkor is, ha eredendően teljesen más világképet hozott otthonról. Viselkedésében budapestibb akar lenni a budapestinél. Világnézetében pedig néhány év leforgása alatt teljesen liberálissá változik. Aki pedig a multis világban kezd dolgozni annak sincs sok esélye normálisnak maradni az évek során. A rengeteg céges érzékenyítés és baloldali társadalmi propaganda közepette. Aztán néhány év budapesti lét esetleg néhány londoni kiruccanás után már a világlátott kozmopolita gőgjével lenézésével gondol vissza arra a helyre ahonnan származik. "


Tényleg ilyen nagy gondolkodás formáló hatása van a nagyvárosi életnek? Van itt olyan aki szégyenli a régi világlátását amit otthonról kapott mielőtt elköltözött?



2021. jan. 27. 14:15
A kérdező szavazást indított:
Túlzás, a nagyvárosi életnek nincs jelentős hatása
Veszélyes baloldali liberális agymosást kaphat aki nagyvárosba költözik
Az urbanizáció pozitív jelenség, a vidékről beköltözők jó tapasztalatokat szerezhetnek
34 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:

Amúgy innen az idézet 7:30-nal kezdődik


[link]

2021. jan. 27. 14:18
 2/44 anonim ***** válasza:
47%
Én 6 éve élek külföldön és soha sem szavaznék a baloldalra.
2021. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
89%

Foglaljuk össze:


Jó emberek között, jó légkörben, maga is jó ember lesz.


Na most ezzel mi is a baj?

2021. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
33%

Igen, erre figyelni kell. Saját gyerekemen is látom hogy mennyire megváltoztatja az hogy Budapesten tanul és olyan fiatalokkal van egy közösségben akiknél soknak nagyon más a világképe.

Nincs ezzel gond ha nem szakad el a fiatal a saját családjától és meg tudják ezt beszélni, sajnos nagyon sokan erre nem képesek, mert mereven ragaszkodnak a saját véleményükhöz és az idősebbek sem fogadják el, hogy a fiatalnak nem kell ugyanazt és ugyanúgy szeretnie, mint amit ők - de a fiatal sem fogadja el, hogy csak mert az új társaságában, közösségében mást mondanak máris nekik van egyedül igazságuk és a többiek tévednek.

Én Budapesti voltam és onnan kerültem vidékre sok évvel ezelőtt fiatalként. Nem is értettem addig amíg meg nem tapasztaltam a világot máshol, hogy miért is van negatív vélemény sok budapestiről mikor nem is ismerik őket. A nagyváros elválaszt a valóságtól, a természettől, az igazi élettől és egy kreált világban élik az életüket az emberek amiben sokkal több a csillogás, a modernség, az újdonság és minden könnyebben elérhető, választható - ezért a fiataloknak sokkal vonzóbb. A vidéket ezek hiánya miatt utána már lenézik és elhiszik, hogy a nagyvárosi élet egyben azt is jelenti, hogy a nagyvárosiaknak van igazuk másban is.

Amit nem vesznek figyelembe az az, hogy a nagyvárosi élet azért létezhet és lehet sokkal tetszetősebb, mert a vidékiek megteremtik ennek lehetőségét azzal, hogy a kevésbé tetszetős dolgokat már nem a nagyvárosiaknak kell elvégeznie az élelmiszer megtermelésétől a turista célpontok fenntartásán át egészen az ipari termelésig, bányászatig.

2021. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
16%

Nem igaz. Én magam vagyok a példa. Falun laktam sokáig most Budapest közelében, kB Budapesten mert aludni járok haza, és nem lettem ilyen.

És acsaladunkban ez nem ritka, apám ugyanígy van vele. És az ő testvére, az unokatestvérem.

Gagyakorlatilag az egész családom a cáfolat a kérdésedre.

2021. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
93%
Olyan társadalomtudományi szakkoliban tanultam ami a fideszes műsorok szerint a libsiség csúcsát képviseli. Ehhez képest voltak kifejezetten konzervatív hallgatók akik remekül kijöttek a többiekkel.
2021. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező mindenkinek változik a világképe, ha új tapasztalatokat szerez. Ha az új tapasztalatok, új emberek megismerése, nagyobb világlátás hatására valaki liberális lesz, akkor most azt mondod, hogy lényegében véve mindenki bővítse a világát és ő is liberális lesz?


Mert ennél nagyobb dicséretet nem mondhattál volna a liberálisokra. Gyakorlatilag megerősíted a sztereotípiát, hogy a művelt, tájékozott, világjáró ember a liberális, és ha valaki kiszakad a vidékről maga is az lesz, ha eleget lát és tanul. Gyakorlatilag 100%-ban azt mondod, amit a liberálisok, és még aggódsz is érte.

A legjobb 4. válaszoló, aki maga is aggódik meg erre figyelni kell, tehát tényleg úgy néz ki, hogy a liberálisoknak van igaza, és még be is ismeritek, meg tartotok ettől.

2021. jan. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Erre varrjatok gombot!

Az előbb beírtam ide, hogy


Én vagyok az ellenpélda a vidéki libsi, aki sosem volt pesti és nem is tanult ott.


Erre ezt a választ töröltette valaki, gyanítom a kérdező mert 100% hasznosságon álltam, de tessék itt van újra.


üdv. a vidéki kisváros libsi

2021. jan. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
13%

#7 "Ehhez képest voltak kifejezetten konzervatív hallgatók akik remekül kijöttek a többiekkel."

Ez a baj, hogy te is alapként kezeled hogy ez egy meglepő dolog miközben teljesen természetesnek kellene lennie.

2021. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
12%

#8 "Gyakorlatilag megerősíted a sztereotípiát, hogy a művelt, tájékozott, világjáró ember a liberális, és ha valaki kiszakad a vidékről maga is az lesz, ha eleget lát és tanul. "

Nem, nem ezt mondja. És én sem ezt mondtam a 4-esben.

Éppen az a lényeg, hogy nem így van, attól mert valaki "liberális" vagy nagyvárosi még pont hogy nem lesz igaza és cseppet sem fogja jobban tudni a dolgokat avgy helyesebben megítélni másoknál.

te magad is pontosan bemutatod ezt a " ha valaki kiszakad a vidékről maga is az lesz, ha eleget lát és tanul. " szövegeddel. Köszönjük, de a "vidéki" emberek tanultak, világlátottak, jól informáltak, nem a nagyvárosokból áll a világ. Te vagy az akinek nincsen ismerete a valóságról hogy azt hiszed a vidéki embernek tanulnia kell hogy elérje a nagyvárosiak tudását, intellektusát. Mondom ezt diplomás emberként itt vidéken, akinek a párja is diplomás a környezetünkben a legtöbb ember is diplomás a munkánk miatt. Le merem látatlanba fogadni, hogyha össze tudnánk számolni a te utcádban lakók meg az én utcámban lakók végzettségét, képesítését, nálunk magasabb lenne a színvonal nem is kicsivel.

2021. jan. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!