Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet bejelentett magyar...

Lehet bejelentett magyar lakcímem ha életvitelszerűen Szerbiában élek?

Figyelt kérdés

Kettős szerb/magyar állampolgár vagyok, szerbiában élek jelenleg.


Tervezem a magyarországra való átköltözést, ott akor éllni végérvényesen, nem akarok ingázni és le akarok mondani a szerb állampolgárságról.


Kérdés:

Ha életvitelszerűen itt élek magyarországon, van bejelentett lakcímem, de nincs itt munkahelyem, ugyanis szerbiában vannak befektetéseim (ingatlan), és úgy adódik hogy több hónapot vagy évet vissza kell hogy menjek szerbiába mondjuk családi okok miatt, abból nem lehet gond?


Tehát csak magyar állampolgár volnék, magyar lakcímmel, de a családom szerbiai és vannak ott érdekeltségeim, akkor probléma nélkül tölthetném itt az időmet?

Akár egy évet is?


Nem lenne probléma hogy nem vagyok szerb állampolgár avagy hogy nincs szerb lakcímem?


2021. febr. 1. 14:26
 1/10 hypno ***** válasza:
100%

Magyarországon nincs hátrányod a szerb állampolgárságból. Emiatt fölösleges lenne lemondani róla.


Az ottani viszonyokat, szabályokat nem ismerem.

2021. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A szerb állampolgárságról le fogok mondani.


Kérlek a kérdésemre válaszolj.

2021. febr. 1. 14:33
 3/10 hypno ***** válasza:

#2


Válaszoltam.

Magyarországon nincs belőle hátrányod, ha más állampolgárságod is van.

Magyar állampolgárként annyi időt tölthetsz Magyarországon, amennyit akarsz.


Ha külföldön adóköteles jövedelmed keletkezik, akkor számít, hogy Szerbiával van-e kettős adóztatás elkerülésére vonatkozó egyezményünk, és ennek megfelelően esetleg adóbevallást kell tenned.


Meg utána kell járnod a társadalombiztosítási szabályoknak, vagyis hogy biztosítottnak számítasz e Magyarországon. Ha orvosra sszorulsz, akkor van jelentősége.

2021. febr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hidd el, nem jó kedvemben, szórakozásbol mondok le a szerb állampolgárságról.


Nem kell szerbiában adóznom, hiszen hivatalosan nincs bevételem.


Két ingatlamban vagyok 1/2 részben tulajdonos, de mindkettöben testvéreim laknak, amiből van rendszeres jövedelmem, de nem bankszámlára jön.

2021. febr. 1. 14:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, gyakorlatilag a kutyát nem érdekli, a magyar hatóságok nem veszik olyan komolyan a lakcím kérdést, mint mondjuk az osztrákok vagy svájciak.
2021. febr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Több százezer magyar él és dolgozik külföldön és ők is el szokták felejteni bejelenteni ezt, szóval neked se lesz bajod ha csak papíron élsz Magyarországon.
2021. febr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Menj el egy kormányablakhoz Magyarországon és kérdezd meg, milyen papírok kellenek a lakcímkártyához. Én annó ahol laktam, annak a lakásnak a tulajdonosával kellett elmenjek, aláírta, hogy "befogad" és kaptam kézbe a lakcímkártyát úgy, hogy életvitelszerűen akkor még nem M.O.-n éltem.
2021. febr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7es


Ez eddig okés, meg van beszélve hogy hová fogok menno bejelentkezni és lesz lakcímem.


Csak az a kérdés hogy ha szerbiában már nem lesz lakcímem, tartózkodhatok e ott életvitelszerűen?

2021. febr. 1. 16:03
 9/10 hypno ***** válasza:

#8


Miattunk igen.

Az ottani dolgokról meg a szerbeket kérdezd meg. Magyarországnak nincs köze az ottani szabályokhoz.

Maximum ha konzuli védelemre szorulsz magyar állampolgárként.

2021. febr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Törvényesen nem.
2021. márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!