Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy van ez az adóbevallással?

Hogy van ez az adóbevallással?

Figyelt kérdés

A részvények és krpitovaluták után, hogyan kell adót fizetni? Meg mi ez az adóbevallás, azzal fizetem be az adót? Vagy ez, hogy van?

Meg nem is értem hogy mi ez a adóbevallás ott nekem be kell valamit fizetni?


Köszönöm a segítséget. Lehet hülye kérdés csak fiatal vagyok



2021. febr. 1. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Adóbevallásnál tájékoztatod az adóhatóságot milyen bevételed származott és hogy az után mennyit kell befizetned. Árfolyamból származó nyereség adóköteles, nem ugyan annyi ha mondjuk tőzsdei vagy tőzsdén kívül ügyletből származik a bevétel. A kriptovaluták azok egyértelműen tőzsdén kívülik a tudomásom szerint, a részvények meg attól függ. Ha tőzsdei ügylet akkor 15%-os szja-t kell fizetni a nyereségre, ha azon kívüli akkor 15%szja és 14% Eho.
2021. febr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És mikor/hol kell befizetnem? Akkor miden egyes megvásárolt részvény után kell fizetni, ki tudja ezt követni?
2021. febr. 1. 18:56
 3/9 A kérdező kommentje:
Valamint ha valamit elfelejtek bele írni akkor mi történik?
2021. febr. 1. 18:58
 4/9 anonim ***** válasza:

A bankszámláidra érkező bevételeket làtják...a kriptó után sok az adó sajnos, esetleg ha átváltod dollárra, betolod egy külföldi tözsdére, és onnan hozod haza, akkor 15% + 450e max szocho-val megúszható?!

Érdemes átgondolni, de muszáj fizetni, a vezérnek négy gyereke van, svájci iskolák, angol akadémia....csak nem hagynád hogy éhezzenek, ugye?!?

2021. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi de szeretném tényleg tudni hol kell befizetni
2021. febr. 1. 19:18
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi pont most jött meg és ezt a nav bankszámlájára kell utalni az adot?
2021. febr. 1. 19:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Évi 200e-ig adó mentes
2021. febr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tájékoztatod az adóhatóságot hogy mennyi bevételed volt és hogy megfelelően-e adóztál belőle. Ha pedig többet adóztál akkor vissza kapsz ha kevesebbet valamilyen oknál fogva akkor fizetsz, de általában vissza kapsz például nem vettél igénybe x-y adókedvezményeket mikor beteg szabadságon voltál stb egy bizonyos összegig visszafizetik neked
2021. febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell kivenni a pénzt. Nyomd be Revolutba, kérj bankártyárt és fizess azzal.
2021. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!