Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek,és egy jó irányba...

Egyetértetek,és egy jó irányba mutató döntés lehet-e az orvosi hálapénzrendszer felszámolása?

Figyelt kérdés

#hálapénz és az egészség
2021. febr. 2. 16:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Igen.

Viszont, szerintem szükség lenne vizitdíjra, receptfelírási díjra is.

Ami ingyenes, azt nem becsülik meg az emberek.


Sokan akkor is orvoshoz rohannak, ha viszket a mellük.

2021. febr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Fél év mire orvoshoz kerülhetsz vagy fizetsz
2021. febr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2./ Nincs senki mostanság a rendelőkben,a padok üresek.Lehet a betegek nem mennek közösségbe,mert félnek.
2021. febr. 2. 16:38
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

Nem jó, de halistennek maradtak kiskapuk.

A proli nyugodtan várjon a sorára, én inkább fizetek.

2021. febr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

"Sokan akkor is orvoshoz rohannak, ha viszket a mellük."


Ez tényleg így van. Volt aki azért hívta fel az orvost, mert ha alkoholt iszik akkor viszket a mellbimbója.

2021. febr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
Amúgy nem kell vizitdíj. A felesleges orvoshoz rohangálás megelőzhető lenne normális oktatással. Egy általános biológia órán nem a növényekről és állatokról kell tanulni (természetesen valamilyen szinten igen, de nem úgy ahogy az eddigi anyagba benne van), hanem inkább az emberi testről. Ezzel megelőzhető lenne rengeteg minden. Elég benézned ide a gyakorin az EÜ csoportba, hogy mennyi tanulatlan ember van.
2021. febr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%
Ezt - itt - nem fogja senki kiirtani, akármit is tesz, mert attól, hogy nem 20 ezresekkel tömöd az orvos zsebét még igénybe fog venni egy-két soron kívüli szolgáltatást vagy üdülést, - amit senki nem tud bebizonyítani, hogy ellenértéke valaminek. Ajándékutalványok és hasonlók... Annak még NAV-vonzata sem igen van! Mi is volt a kérdés?
2021. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A kérdés, az orvosi hálapénzrendszer felszámolása az jó irányba mutató döntés lenne-e ?

Amennyiben tiszta vizet akarunk önteni a pohárba akkor igen azt kell tenni,hogy eltűnjön a rendszerből.Más kérdés,hogy szerintem sem lehet teljesen kiirtani,mert komoly "hagyománya" van nálunk,és maguknak a betegeknek kéne teljesen más szemlélettel rendelkeznie,hogy fel sem merüljön benne,hogy adjon ilyet.Ez szerintem nem lesz egyszerű,és valószinüleg a hálapénzrendszer még jó ideig velünk marad.

2021. febr. 3. 07:25
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, - 8# - főleg abból a körülményből adódóan, hogy az "ellenőrzéseket" is csak emberek fogják végezni, ráadásul csak olyan helyeken, amelyek "nem szimpik" az eü vezérkarának.
2021. febr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
14%
Had adjak már az orvosnak 20 ezret, ha akarok, mivel megmentette az életem
2021. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!