Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az orvosi maszk 0,3 mikront...

Fortissima Finguss kérdése:

Ha az orvosi maszk 0,3 mikrontól felfelé szűr valamit is akkor mi köze a vírusokhoz ha azok század miliméteres nagyságúak? 0,06-0,13 pl az állítólagos koronavíruska?

Figyelt kérdés
Orbán elvtárs jutalékot kap a kínai gyártóktól?

2020. nov. 11. 15:51
A kérdező szavazást indított:
Szédítés az egész, csak a járvány elhitetése a cél
Nem de az orvosi maszk szálairól visszapattanhat 1-2 % vírus és az is eredmény
22 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

A vírus nem önmagában lebeg, mint gólyafos a levegőben, hanem az általad kilélegzett, kiköhögött stb úton belőled kikerülő nyál cseppekben és egyéb váladékokban utazik. Ezek a cseppek viszont jóval nagyobbak a 0,3 mikronnál.

Nem, nem nyújt 100% védelmet a maszk se kifelé, se befelé, de attól még nagyon is ad extra védelmet és hasznos, ha mindenki rendeltetés szerűen hordja.

2020. nov. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
A kilégzés vagy beszéd során távozó nyálcseppecskék jó részét megfogja, így csökkented az esélyét, hogy cseppfertőzéssel megfertőzöl másokat.
2020. nov. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szóval ha megfogja a vírusok 10%-kát az orvosi maszk akkor a 90% beijed és elszalad...Értem én..Nyilván akkor a 90% nem éri el a kritikus töménységi szintet...Értem én...sok itt a vírusszakértő
2020. nov. 11. 16:11
 4/19 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
94%

Maszktípustól függően alsó hangon 60%-át fogja meg, de inkább 90%-át, kedves diplomás vírusszakértő barátocskám.


De ha csak 10%-ot fogna meg, akkor is beljebb vagyunk, mintha 0%-ot.

2020. nov. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Illuminati
2020. nov. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Azért, mert a vírus nyálcseppekel együtt (is) terjed, és így már elég nagy, hogy a maszk kiszűrje.
2020. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

"Értem én...sok itt a vírusszakértő"


Inkább arról van szó, hogy te vagy hülye, direkt, vagy véletlenül. Nem kell ahhoz vírusszakértőnek lenni, hogy az ember rájöjjön mitől csepfertőzés a cseppfertőzés.

2020. nov. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nagy kár hogy a vírus alapvetően nem cseppfertőzéssel terjed hanem aeroszolosan...Nem baj ennyi hazugság még belefér...
2020. nov. 11. 17:15
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem engedd el, túl sokan néznek már hülyének ahhoz hogy bárki is komolyan tudjon venni
2020. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
92%

"Nagy kár hogy a vírus alapvetően nem cseppfertőzéssel terjed hanem aeroszolosan..."


Aeroszol: gáz halmazállapotú közegben diszpergált(szétoszlatott) folyadék vagy szilárd anyag

Jelen esetünkben a gáz halmazállapotú diszperziós közeg a levegő, a diszpergált anyag pedig a nyálcseppek


Ha már tudományosan akarjuk magyarázni a hülyeséget, de nem értünk hozzá, legalább a wikipedia-t csapjuk föl


[link]


Különös figyelembe ajánlom a 4. pont "Élettani hatásai" részt

2020. nov. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!