Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van az utcai...

Mi értelme van az utcai maszkviselésnek?

Figyelt kérdés
Annak az esélye, hogy megfertőzz valakit, amíg elmész mellette az utcán, gyakorlatilag nulla. Azt hiszem, ez józan ésszel könnyen belátható. Akkor mégis miért tették kötelezővé sok városban, és máshol miért hordják egyesek önszántukból?

2021. febr. 3. 12:31
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
80%
#30 Nem tudom te hol látsz mást, de az emberek többsége orvosi maszkot, abból is az eldobható fajtát használja. Mostanra - nálunk - terjedt el a mosható maszkok használata, de igen kicsinykék vagyunk mi létszámban még Európában is, nemhogy a világban. A mosható textil maszkok meg nem sokkal kevesebbet védenek, mint az eldobható orvosi maszkok. Az enyém pl. dupla szövetből van, szemben az orvosi maszk szimpla rétegével. nem hiszem hogy kevésbé védené másokat attól ha köhögök.
2021. febr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
84%
29-es azért ne hasonlíts egy műtétet az utcai maszkviseléshez, más a funkciója a műtőben, az utcán meg értelmetlen.
2021. febr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
79%

Az egész maszkhordásnak semmi értelme nincs. Lehet mellette érveket vagy ellenérveket felhozni, valaki megindokolja, hogy miért van értelme, valaki pedig azt, hogy miért nincs. De nem véletlen, hogy rengetegen vannak azok, akik szerint felesleges látszatintézkedés. Én is ebbe a csoportba tartozom, de nem fogom feszegetni, miért hülyeség az egész. Annyi vita volt már ezzel kapcsolatban.


A lényeg, hogy vírus ide vagy oda (mellesleg nem a középkori bubópestisről beszélünk, mégis úgy kezeli az egész emberiség 1 éve...), nagyon remélem, hogy hamarosan eltörlik ezt a kötelező maszkhordást, mert már elég ebből a bohóckodásból. De tartok tőle én is, hogy még nyáron a kánikulában is kötelezően takartatni fogják a pofánkat, különböző indokokra hivatkozva.


LE A MASZKKAL MINDÖRÖKRE!!!!!!!!!!!! (Illetve aki hordani akarja önszántából, ettől függetlenül tegye nyugodtan.)

2021. febr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
81%
Semmi. Nem is hordtam utcan soha. Senkit sem erdekel csak a maszkosok neznek csunyan :'D
2021. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

Van egy veleszületett immunrendszerünk, ami a bőrünkön lévő baktériumflórától, a sejtnedvek, vérplazma baktériumölő hatásától, a fehérvérsejtek, falósejtek hatásából áll. Ha ezen a védőgáton, ha átjut a kórokozó és szaporodni is képes a szervezetben, akkor betegséget is okoz. Antigéntermelés csak akkor tud beindulni, ha volt már az egyénnek az adott kórokozóval dolga.


A védőoltás is az antigén termelődést igyekszik kiváltani, tehát ilyenkor az egyénnek szükségtelen a védőoltás. De ha azonnal beindul az antigén termelődés, akkor megáll a kórokozó szaporodása tehát nagyon csekély a fertőzőképessége.


Tehát aki még nem találkozott a kórokozóval, annak idő kell míg a célzott immunválasz, vagyis az antigén termelődés beindul. Tehát a célzott immunválaszig szaporodni fog a beteg szervezetében a kórokozó, át fog esni a betegségen és mindenképpen lesznek tünetei lehet fiatal, vagy öreg.


A tünetmentesre azt mondjuk, hogy egészséges. Akinek vannak tünetei arra azt mondjuk, hogy beteg. Ennyi erővel egészséges ember sosem létezett.

2021. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
71%

Ahol en lakok van ertelme. Reggelente 5 meterenkent lihego emberek mellett kell 30 cmre elhaladni, kohogne, bagoznak orruk ala toljak a maszkot (kozben latom a kiszallo parat es azt is ahogy en eppen belesetalok, ha koronasak lennenek nyilvanvaloan az o kilelegzett levegojuket lelegeznem be, de van rajtam maszk igy ennek eselyet csokkentem).

A megalloban is nyomorgunk tobben vagyunk mint hogy tarthassuk a 2 meteres szarnyfeszttavolsagot,ezert jo ott is a maszk.

Ha sehol senki en is letolom az arcomrol. De itt tenyleg nagy a nepsuruseg es a gyalogos forgalom.

2021. febr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!