Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem követeli hazánk az...

Progizo kérdése:

Miért nem követeli hazánk az 1947.02.10-i párizsi rablódiktátum felülvizsgálatát?

Figyelt kérdés

Éppen ma van a 74. évfordulója a hazánkat 80000 km2-nyi területétől megfosztó és az 1937-es trianoni határai mögé visszakényszerítő rablódiktátumnak.

"Természetesen" sok szó nem esik róla sehol sem, pedig ezt egy azóta már nem létező és közutált állam, a Szovjetunió kényszerítette ránk.

Miért nem akarja Magyarország az igazságos határrendezést, és visszakövetelni legalább még ezt a magyar többségű 80000 km2-nyi területét?



2021. febr. 10. 10:35
1 2 3 4
 11/39 Alex Fly ***** válasza:
86%

És ha követeli, akkor mi lesz (azonkívül, hogy kiröhögik)?

Talán azt hiszed, hogy hatályon kívül helyezik a békeszerződést? És ha igen, akkor abban mi lenne a jó, ha ismét háborúban állnánk a fél világgal?

2021. febr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

#11.: és mondd csak, "legyecske", kinek mi röhögnivalója lenne a területi követeléseinktől?

A románok, szlovákok meg a többi már a magyar autonómia gondolatától is kirohanna a világból.

És mi az, hogy "hadban állnánk a fél világgal"? A két világháború között talán hadban álltunk, mikor revizionista volt az ország? Vagy azok, akiknek ma területi követelésük van (Japán, Spanyolország, Szlovénia, stb.), hadban állnak a fél világgal?

Egyszerűen a legfelsőbb politika szintjén nemzetközi téren ki kéne ezt mondani, és hogy elvárjuk a határkérdés számunkra is elfogadható és megnyugtató megoldását.

Tudom, hogy a ballibek már a gondolatától összecsinálják magukat, ha Magyarország nagyobb, erősebb, gazdagabb és jelentősebb lenne, ezért nem is tőlük várom el ezt, mert nincsenek illúzióim, de egy magát magyar nemzetinek nevező kormánynak meg kellene tennie: folyamatos revizionista propagandát kifejteni, rámutatni szomszédaink magyarellenességeire, az oktatásban-nevelésben előtérbe helyezni ezt a kérdést, rendes emléknapokat csinálni az eseményekről, stb. Ezek mind előrébb, az újabb, nekünk kedvező döntések felé mutatnának, mint amilyenek a Bécsi Döntések voltak.

2021. febr. 10. 15:38
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező amíg a nagyhatalmak nem állnak az oldalunkra a kérdésben addig nem érdemes ugrálnunk.
2021. febr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
#13.: és elkezdte már valaki a tárgyalásokat részünkről a nagyhatalmakkal, vagy nekik kell valahogy kitalálniuk a legtitkosabb vágyainkat és váratlanul előállniuk a megoldás szándékával?
2021. febr. 10. 20:36
 15/39 Alex Fly ***** válasza:
100%

@12: hogy kinek mi röhögnivalója lenne? Miért, ennél nagyobb marhaságot mikor hallottak volna?

És hogy miért állnánk hadna a fél világgal? Szerinted ha a II. Világháborút lezáró békeszerződés érvényét veszti, akkor nem az azt megelőző állapotokhoz térnénk vissza? Ha esetleg nem tudnád, a két világháború közötti revizionista politika és a párizsi béke közötti időszakban a Magyar Királyság egy több kontinensre kiterjedő háborű aktív résztvevője volt - pontosan ezt szüntette meg az említett szerződés...

2021. febr. 11. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

#15.: Ha szerinted ez a magyar sorskérdés marhaság, az csak téged minősít - le.


"Szerinted ha a II. Világháborút lezáró békeszerződés érvényét veszti, akkor nem az azt megelőző állapotokhoz térnénk vissza?"


Ha még nem tűnt volna fel, Magyarország nem állt hadban senkivel az 1938-41-es területvisszacsatolások idején.

Nem hadat akarunk üzenni, hanem lehetőleg békésen, tárgyalások útján visszakapni legalább a még magyarlakta határmenti és Észak-erdélyi területeinket.

Még egyszer megkérdezem: akiknek ma területi követelésük van (Japán, Spanyolország, Szlovénia, stb.), hadban állnak a fél világgal?

2021. febr. 11. 09:39
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
És ők mit értek el a területi követelésükkel? Vissza nem kaptak területet, csak van követelésük. Önként szerinted visszadnának a szlovákok vagy románok területet?
2021. febr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"békésen, tárgyalások útján visszakapni"


Mutass már a világtörténelemben egy esetet, amikor egy állam nagyhatalmi nyomás nélkül, békésen, tárgyalások útján lemondott területének egy részéről.

2021. febr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

"Mutass már a világtörténelemben egy esetet, amikor egy állam nagyhatalmi nyomás nélkül, békésen, tárgyalások útján lemondott területének egy részéről."


Való igaz, hogy ritka, de pl 1973-ban a Jóm kipuri háború után amit Izrael megnyert, vissza adta a Sinai félszigetet Egyiptomnak persze cserébe el kellett ismernie Egyiptomnak Izraelt.

A gond az, hogy magyarország nem tud mit cserébe adni..

2021. febr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

#18.: "Mutass már a világtörténelemben egy esetet, amikor egy állam nagyhatalmi nyomás nélkül, békésen, tárgyalások útján lemondott területének egy részéről."


Például az Alaszkáról az USA javára lemondó Oroszország. De Monaco is adott el a saját területéből Franciaországnak.

Viszont a Bécsi Döntések sem nagyhatalmi nyomás alatt jöttek létre, hiszen azokat éppen a szlovák és a román fél kérte a németektől és az olaszoktól, mikor megszakadtak a tárgyalások a területátadások mértékéről a magyarokkal.

Érdekes, akkor nem röhögtek ki minket, mert voltak területi követeléseink?

2021. febr. 11. 13:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!