Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jakab Péter a legesélyesebb...

Jakab Péter a legesélyesebb az ellenzéki miniszterelnök-jelölti előválasztáson?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez nem fedi a teljes reális képet, de Facebookon ellenzéki politikusok közül neki van a legnagyobb aktív tábora, már majdnem 200 ezren követik, és a posztjain mindegyiken minimum 2-3 ezer like van, de előfordul nem elhanyagolható számban 10 ezer feletti reakciószámú posztja heti rendszerességgel, a legtöbb lájkja meg asszem 30 ezer fölött van egy poszton. Ez azért elég nagy aktivitásra enged következtetni, ez azt jelenti, hogy nagyon sokan szimpatizálnak vele. Az összes többi ellenzéki politikus mind jócskán le van maradva hozzá képest ebben. A facebookot mára pedig széles korosztály használja, tehát azt se lehet mondani, hogy ez csak a fiatalok miatt van, mert vannak ott 18-70 közt elég nagy számmal vegyesen. Orbán Viktor posztjain sincs mostanában ekkora aktivitás, pedig korábban ő volt a "leglájkoltabb" politikus, most m3g hiába a majdnem egymilliós facebook oldal, ha nem kap annyi visszajelzést.

2021. febr. 10. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Gyurcsányék tuti el fogják csalni, hogy Klárikittyom legyen a szerencsés.... :(
2021. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem mert a fideszesek is mennek szavazni és Dobrevre fognak
2021. febr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 na erre nem is gondoltam, és tényleg! Van benne ráció, hogy ezzel keltsenek feszültséget, és ìgy a tényleges ellenzéki szavazótábor csalódott lesz, amiért nem olyan valaki nyert, akit rengetegen kedvelnek.
2021. febr. 10. 21:21
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Hát kérdező, ez már fixálva van. Helyileg meg van beszélve a fidszes körökben, hogy mindenki megy és mindenki a Dobrevre. Aztán ki mit szól ehhez ugye. Sokan rá nem fognak szavazni a férje miatt, ez jól megülhető.
2021. febr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk átgondoltam közben, amit #2 írt. Azért nem ennyire pofon egyszerű a helyzet, mint ahogy felvázoltad, bármennyire is kézenfekvő volt még nekem is, ahogy először olvastam.


Először is, ez nem fordulhat elő akkora nagy fideszes szavazói számmal. Azért nem, mert erre spec se Orbán, se másik Fideszes nyiltan nem bíztathat, mert fura lenne, és átlátnának rajta, hogy egy Fideszes miért bíztatja a saját szavazóit arra, hogy szavazzon ellenzéki előválasztáson, amikor ő nem elvileg érintett ebben. Nem tudná eladhatóvá tenni, hogy ugyan miért Dobrev a jó választás, meg egyáltalán Fidesz szavazó miért válasszon ellenzéki jelöltet.


Másrészt ezen túl max ilyen belsős körökben maguk közt elkezdhetik terjeszteni, de ők maguk nincsenek annyian, hogy érdemben bele tudjanak trollkodni egy ilyen választásba. Az a nagyon max pár ezer fő, akit aktivizálni tudnának, kevés lenne ahhoz, hogy egy nagy népszerűségnek örvendő ellenzéki politikust, egy egyértelműen kevésbé népszerűvel ki tudják iktatni. Max szorosabb lenne kicsit az eredmény.


Egy esetleges harmadik opció ezzel kapcsolatban, hogy van néhány "önkéntes" fideszes troll, akinek ez a trollkodás saját magától eszébe jut, és meglépi ezt mindenféle külső befolyástól függetlenül, hogy poénból leszavaz Dobrevre. Szerintem így gondolkodó viszont tényleg max pár száz lenne, ennyire mélyen nem hinném, hogy bárki belemenne, meg eleve személyes adatokat meg kell adni hozzá, szóval aki nem érintett, nem hiszem, hogy különösen foglalkozil vele. 2-3%-okat tudnának max befolyásolni, olyan szoros küzdelemre pedig szerintem nem kell számítani.

2021. febr. 10. 21:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Azért nem, mert erre spec se Orbán, se másik Fideszes nyiltan nem bíztathat"


A szombathelyi körzet fideszes képviselője nyíltan buzdította a fideszeseket, hogy szavazzanak Ungár Péterre. Ungár pesti, csak le-le jár szombathelyre, a kutya nem ismeri és nem hiteles, mivel nem a környéken él, így tudja legegyszerűbben legyőzni.

Megpróbálom megkeresni a videót

2021. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Ja és azt is vedd hozzá, hogy azért Dobrev sem népszerűtlen ellenzéki körökben, a nyugdíjasok meg vannak érte veszve
2021. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt a videó: [link]
2021. febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Közben nézd azt a sok sunyi mosolyt. Egyértelmű üzenet.
2021. febr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Érdekes...

Nekem Ungár eleve fura. Tényleg intelligens fiatal politikus, a legfiatalabb a parlamentben, és az első politikus bent, aki .ár a rendszerváltás után született. Egyesek szerint fideszes kötődése van az anyja által, valaki olyanokat is írt már, hogy beépített fideszes stb. Én azért ezt nem gondolom. A Vona Gáborral készült interjúját megnéztem, tényleg egy teljesen korrent politikusnak tűnik.


Egyébként ez nem ugyanaz az eset, amit felvázoltál Dobrevvel kapcsolatban. Itt szimplán egy véleménnyilvánítás zajlott, hogy Ungár nem rossz választás, persze burkoltan van benne hátsó szándék biztos, de ahogy a poszt alatt a szavazás elnéztem, ennek ellenére nagyon elmaradt Ungàr, szóval ilyen apró elejtett célzás kevés lesz arra, hogy széttrollkodják az előválasztásokat.

2021. febr. 10. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!