Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme annak,hogy aki...

Mi értelme annak,hogy aki tünetmentesen de bizonyítottan átesett a covid fertőzésen csak pénzért kaphat oltáskártyát és 4 havonta meg kell újítania?

Figyelt kérdés
Ez mi célt szolgál ? Mit számít tünetmentesen esett-e át valaki,egyáltalán hogy fogja bárki bebizonyítani,hogy nem voltak tünetei ,mi számít tünetnek ?

2021. febr. 12. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Logikát miért keresel benne? Ahogy az összes fidder intézkedésnek, ennek is két célja van: még inkább keretek közé szorítani az embereket és korlátozni őket a szabadságukban, valamint még több pénzt lenyúlni valami értelmetlen projekttel, amit majd persze valami haver cége nyer el és sokszorosan túl lesz árazva.

Itt mindkét feltétel teljesül, így mi a további kérdés? Nyilvánvaló hogy semmi értelme nincs. De a magyarral ezt is meg lehet tenni, ahogy mindent IS meg lehet a magyarral tenni, hát megteszik.

2021. febr. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

ha bizonyítottan átesett a covid fertőzésen akkor van pozitív tesztje - mert ez ami bizonyítja - és máris nem kerül neki pénzbe.

Oda kellene figyelni a szövegre mert nem volt bonyolult. 4-féle ember van most az országban. 1. nem volt covid fertőzött sem és beteg sem. 2. beteg volt és a fertőzését teszttel ki is mutatták 3. fertőzött volt, de nem volt beteg, a fertőzését teszttel kimutatták 4. fertőzött volt, de mivel nem volt beteg, így nem készült róla teszt, nincs rá bizonyíték.

Ilyen vagyok én is. Minden valószínűség szerint én kezdtem a családban, mert én voltam először beteg. A gyerekem utánam 2 nappal lett beteg. Mivel hamar felgyógyultunk, szimpla megfázásnak hittük és akkor derült ki hogy tévedtünk, amikor a gyerekemnek eltűnt a szaglása. Ezután őt tesztelték rögtön, covid pozitív volt, mindenki karanténba került. A karantén miatt a család többi tagját nem kellett rögtön tesztelni, nem volt fontos. Mire mi is le lettünk tesztelve az eredeti megbetegedéstől már 3 hét eltelt, a tesztem negatív lett.

Vagyis nekem, ha nem akarok védőoltást, akkor egy ellenanyag vizsgálattal kell bizonyítanom, hogy átestem a betegségen, mivel éppen úgy lehet az is hogy tévedtünk és még sem voltam fertőzött. Köztem, aki a 4. csoportba tartozik meg a szomszédom között, aki az elsőbe, semmi különbség nincsen abban, hogy egyikünknek sincsen pozitív koronavírus tesztje és egyikünk sem akar védőoltást beadatni. Azért kell az ellenanyag vizsgálatot elvégeznem, hogy bizonyítsam, a szomszédommal szemben nekem nem is kell.

2021. febr. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"ha bizonyítottan átesett a covid fertőzésen akkor van pozitív tesztje - mert ez ami bizonyítja - és máris nem kerül neki pénzbe."


"Azért kell az ellenanyag vizsgálatot elvégeznem, hogy bizonyítsam, a szomszédommal szemben nekem nem is kell."


Akkor akinek van ellenanyag tesztje,annak nem kerül pénzbe a kártya ??

Illetve a tünetmentességnek mi köze ehhez amit összehadoválsz ? Mert most arról szól a fáma,hogy akinek nem voltak tünetei,de bizonyítottan átesett a fertőzésen csak annak kell fizetnie a kártyáért !

2021. febr. 12. 01:01
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

És akkor egy ún. ellenanyag vizsgálattal kiderül, hogy egy éve koronavírusos volt-e az ember?

De akkor még nem voltak az azóta előjött változatok, azzal mi van? Azokaz még elkaphatja, aki 1 éve az akkorival volt beteg.

Mellesleg, szerintem érdemes lenne fogyókúrára használni ezt a vírust, mert az étvágytalanság/szagérzéketlenség arra jó volt, így utólag.

2021. febr. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Megint van egy gumicsont amin rágódtok. Lényeget nem látjátok, pedig kiveri a szemeteket! Hatalom építés megy, meg a népek sarokba szorítása!Háború van! Vegyétek már észre! Amikor az erőszakhatalommal ellenetek csinálnak dolgokat, meg ellenetek hoznak törvényeket, akkor azt nem nevezném békének!

Hipnotikus médiáról nem is beszélne...

2021. febr. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 Egyelőre a kínai meg az orosz oltás meg az astrazeneca pont annyira (nem) véd a mutációk ellen, mint a korábbi fertőzés ( a kínai egy az egyben elölt vírust juttat be, tehát pont az történik, mintha megfertőződtél volna).
2021. febr. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

2: van még legalább két kategória:

5.: beteg volt, de nem volt tesztelve. Ismerek olyat, aki lázzal, köhögéssel, íz- és szaglásvesztéssel otthon kihúzta teszt nélkül. A háziorvosa nem küldte tesztre, de a tünetek alapján biztos, hogy COVID.

6: be van oltva

2021. febr. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
5-ös nem látom, hogy utcára vonultál volna elégedettlenségedben...miért nem az utcán hőbörögsz? ja, -7 fokba a fene se megy ki, inkább gyakorin, a fotelből megy a hiszti, hátha valaki felbátorodik és kimegy helyetted a "háborúba" XD
2021. febr. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!