Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon, az állam...

Magyarországon, az állam miért nem kezdi szabályozni az álláshirdetéseket rendesen?

Figyelt kérdés

Magyarországon nagyon hosszú pórázon vannak a munkáltatók, ezen a téren is.A kelet-európai országok közül, Szlovákiában, de főleg Lengyelországban ellentétes tendencia zajlik.


Én nagy problémának tartom, ezeket a "vak" pályázásokat.

Az átlag magyar álláshirdetés úgy néz ki,hogy leírják a feladatokat az első bekezdésben.A másodikban azt,hogy mit várnak el.Végül azt,hogy "versenyképes fizetés", ami annyira elcsépelt dolog,mint a használt autóknál a női tulaj meg az orvos tulaj.Akkor is odaírják,ha nem igaz.



-Az egyik probléma,hogy nem kötelező beleírni a pontos munkavégzés helyét a hirdetésbe.Budapesten is van olyan,hogy simán összejön 1 órás odaút tömegközlekedéssel.Ez az egyik, amit kötelezővé kellene tenni, a pontos munkavégzés helyét, címmel.



-A másik, ami ellen sokan hadakoznak, az a bér INTERVALLUM feltüntetése a hirdetésekben.Azaz egy tól-ig összeg, ami között tud alkudni az ember.Ezzel sok időt lehetne spórolni a vállalatnak meg a pályázónak is, ugyanis csak azok jelentkeznének, akiknek megfelel az intervallum.Pl: "Könyvelőt keresünk,tapasztalattól függően br 360-570".



-Illene a béren kívüli juttatásokat is kiírni.Pontos összeg, szolgáltatások...stb.Ugyanis, ez is befolyásolhatja a bérigényt.



Ha ezek megvalósulnának, máris kellemesebb lenne a magyar munkaerőpiac és sokkal nagyobb lenne a verseny, ami a bérfejlődést is pozitívan befolyásolná.



#munkaerőpiac #álláshirdetlsek #bérintervallum
2021. febr. 13. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
28%

Nagyon hosszú pórázon vannak?

Te is diktatúra és totális kontrol párti vagy?


Szerintem meg be kéne tiltani a kábítószereket, az alkoholt, a diktátorokat és a tipmixet.

2021. febr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1#

Hülyeségeket beszélsz.

Úgy értettem,hogy a vállalatoknak kávzi mindent szabad.

2021. febr. 13. 13:05
 3/3 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
39%

Nem értem ezek a pontok miben segítenének.

Munkavégzés helye: Budapest. 1 óra az út. De ha kerületet jelöl meg, akkor is nagy lehet az eltérés a kerület egyes pontja között.


Intervallum: 100-500 ezer Ft között. Segít? Nem.


A vállalat a következő béren kívüli juttatásokat nyújthatja:

[...]


Amiket te írsz, azokat az első állásinterjún beszélik meg nagyrészt a munkáltató és a munkavállaló.

A munkavégzés pontos címét ugyan miért írná ki országnak-világnak valaki? Te örülnél, ha neked kéne kiírnod egyéni vállalkozóként a címet, ahol a termésedet/termelőeszközeidet tartod? Nem hiszem.

2021. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!