Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj az Alaptörvénnyel?

Mi a baj az Alaptörvénnyel?

Figyelt kérdés
Komoly kérdés, arra vagyok kíváncsim hogy mi az ami nem jó benne? Most mellőzzük az ilyen "tákolmányos szövegeket", konkrétumokra vagyok kíváncsi.

2021. febr. 14. 12:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Hülyeségek vannak benne, amit egy párt írt, többek között szájer szerű figurák 😅
2021. febr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 molnarmarcell21 ***** válasza:
62%

Amikor valaki azt írja, hogy konkrétumokra kíváncsi, az gyakorlatilag azt jelenti, hogy nem érdekli, hogy neked mi nem tetszik benne :D


Most ideírhatom, hogy az apa férfi, az anya nő, te meg neki fogsz állni vitatkozni, hogy azzal nincs is semmi baj.


Szóval érted, megírom, hogy nekem mi a bajom vele, te erre azt reagálod, hogy az nem is baj, ergo nem vagy kíváncsi arra, hogy nekem mi a bajom vele.

2021. febr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy kéthetente változik. Más országokban 50-80 évig nem kell hozzányúlni, nálunk meg valamiért hetente. Fura kicsit nem. Ja és persze csak a fidesz alatt.
2021. febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Egy alkotmány, ami jelen esetben az Alaptörvény, akkor tud teljes mértékben elfogadható lenni, ha a benne foglalt elvekkel az adott nemzet egésze azonosulni tud. Egy alkotmány célja az államforma meghatározása, az alapvető emberi jogok rögzítése, és egyéb alapelvek, nemzeti szimbólumok, jelképek meghatározása. Ezt nem kellene politikai alapon évente módosítani, mindig annak megfelelően, hogy épp mit talál ki a kormány. Ha most neki épp homofóbiája támadt, akkor gyorsan rögzíti egy járvány közepén, hogy ki a nő meg a férfi, aminek egy alkotmányban szerintem nem igazán kellene említve lenni, legalább is nem tudok róla, hogy ez az általános minden demokratikus jogállamban, ahol van alkotmány.
2021. febr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#1 De mik azok a hülyeségek?

Szájer pedig az ország egyik legképzettebb jogásza, szóval ez nem érv. Elméletben kevés nála alkalmasabb ember van.

2021. febr. 14. 12:30
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

Nekem az a problémám vele,hogy kvázi a jelenlegi felállás mellett akarják megvalósítani.

Ez óriási pénzekbe kerülne.


Úgy lenne elképzelhető a részemről,hogy az állam minden pénznyelő ágazatát leépíteni, kiszáll belőle és privatizálja.

Ilyen az egészségügy, oktatás,tömegközlekedés,közművek.Illetve a közigazgatást is a végletekig optimalizálnák.Minden egyéb segélyt, szociális kiadást be kellene szántanti.Illetve, akkor a nyugdíjakat is megszüntetni.Minek nyugdíj, ha van alapjövedelem?



A másik probléma vele,hogy ellustítja az embereket.Sokan nem akarnának értéket teremteni.

2021. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#4 Köszi, valami ilyesmit vártam.
2021. febr. 14. 12:31
 8/21 A kérdező kommentje:

#2 Persze, mert objektív dolgokra vagyok kíváncsi, nem személyes véleményre.

Egyébként az apa férfi, az anya nő dolog annyira nem húzós szerintem, de azt pl elfogadom hogy vitatható és aggályos, szóval jó.

2021. febr. 14. 12:34
 9/21 anonim ***** válasza:
36%

"Most ideírhatom, hogy az apa férfi, az anya nő, te meg neki fogsz állni vitatkozni, hogy azzal nincs is semmi baj."


Neked mi bajod van egy alapvető igazsággal? Ép eszű embernek ez, természetes.

2021. febr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%
Az, hogy a férfiak és a nők egyensjogúsága csak egy mondatig tart. A következő passzusban már külön védelmet nyújt a nőknek, az időseknek és a gyerekeknek. Az rendben van, hogy külön védelemben evszi az időseket és a ygereket, de hogy a nőket pusztán, az abszurd, ha nemek közötti egynjogúság van, telejsen abszurd, hogy a nők külön védelmet is élveznek.
2021. febr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!