Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van az,hogy egyes oktatóknak , akik állami intézményben oktatnak,közel olyan jogaik vannak, mint régen egy szovjet kiképzőtisztnek?

Figyelt kérdés

Én pár éve diplomáztam, de csak most jutott a fülembe,hogy az egyik rettegett oktatót kirúgták a volt egyetememről.

Rengeteg panasz volt rá, az idősebb diákok részéről is, meg akik ott végeztek azok részéről is.


Az élelmesebb diákok, főleg HÖK tagok mászkáltak a dékánhoz, meg a rektorhoz is, de semmi nem történt.



A tantárgy a mechanika volt.


Az oktató borzalmasan oktatott, a beszédjét alig lehetett érteni.Az írását nem lehetett elolvasni, amit felírt a táblára feladatok levezetései olvashatatlan volt.A jegyzetei meg érthetetlenek.


Vizsgán meg többet követelt, mint amit leadott.A számításoknál meg csak a saját maga kis metódusait fogadta el.


Akik amúgy kenték-vágták a mechanikát, vizsgán ők sem mentek át elsőre.Ők voltak a csoport 10-15 százaléka.


Én négy darab egyest kaptam belőle, ötödikre lett meg.


Egyébként sokan "kifényképezték" okostelefonnal és az okosabbak, akik a 10-15 százalékban voltak, megcsinálták, majd visszaküldték.Az oktató nem nagyon figyelt ilyenekre vizsgakor.



A lényegre visszatérve, az eset azt mutatja,hogy sok-sok diák szavát agyonütötte egy darab alkalmatlan oktató szava.Sok oktató még mindig kiskirály és egyáltalán nem képesek az önkritikára.



Megmondom őszintén, szerintem valami nagy ember, államtitkár vagy hasonló szintű valaki gyerekével kezdett el szívózni, az illető meg elpanaszkodta a politikus szülőjének, az meg intézkedett.Az egyetemi vezetőségből nem nézem ki,hogy önszántukból kirúgják csak a diákok kedvéért.



2021. febr. 16. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez az Obudai Egyetemen volt. Egy fereg volt az oktato. Mar elobb el kellett volna intezni az elmebetegjet. 10-en eve is problemas volt es mindenkit megbuktatott.
2021. febr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

szórótantárgy.

azért van, hogy a életképetenebbje kihulljon. nálunk az ábrázoló geometriával csinálták ugyanezt.

mindenhol van egy ilyen tantárgy, majd most lesz másik helyette.

2021. febr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Miért kell kihullania az embereknek?
2021. febr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Miért kell kihullania az embereknek?"


erre két válasz van :D


1. nem KELL, de nem mindenki való oda.

ez olyan szakokon, karokon, intézményekben szokott előfordulni, amik nem trendik. ezért eleve kevesebb a jelentkező, eleve kevesebb, aki első helyen jelöli meg, azaz alacsony a bekerülési határ.

ez azt okozza, hogy jó pár olyan ember is bejut, aki nem igazán való oda. konkrét példát nem akarok mondani, de anno, mikor én egyetemista voltam (nem most volt), a felvételi pont maximum (plusz pontok nélkül) 120 volt. volt olyan műszaki szak, ahova 91 ponttal be lehetett kerülni. az azért már siralmas. az ilyen helyeken aztán az első egy-két évben rendesen leszűrték a felvetteket.


2. Ilyen az "üzleti modell"

ezt az előbbivel ellentétben pont, a népszerű, nagy presztízsű intézmények csinálják. évente felezik, harmadolják, negyedelik az évfolyamokat.

ezt azért csinálják, mert kevés a pénz állambácsitól.

az egyik félévre bepakolják azokat a tárgyakat, amik olcsók (kell hozzá tábla meg kréta) és a szórótárgyakat, ekkor a magasabb létszámmal beszedik a fejpénzt és sokkal kevesebbet költenek, mint amit kapnak, a következő félévre berakják a drága tárgyakat (pl. labort igénylőket) és kisebb létszámmal, az előző félévben bespórolt pénzből tartják őket.

2021. febr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ, akkor gondolom ez magyar trend
2021. febr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

magyarnak éppen nem mondanám.

mindkettő az állami beavatkozás következménye és kb. mindenhol ez van, ahol állami a felsőoktatás. (az egy más kérdés, hogy kredites, 10 évig végzem az 5 éves egyetemet és akkor sem diplomázok rendszerben ezek a folyamatok közel sem annyira láthatóak, mint egy hagyományos kötött tanrendes rendszerben)


az első azért van, mert egy bizonyos létszám alatt nem engedik indulni az adott évfolyamot, azaz amíg nem éred el ezt a létszámot minden hülyét fel kell venned. (az már senkit nem érdekel, ha utána kiszórod őket)


a második meg azért, mert fix a keret, amit kapsz egy-egy emberre.

2021. febr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!