Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szavazhatnak a külhoni...

Miért szavazhatnak a külhoni magyarok?

Figyelt kérdés
Nekik mi közük van Magyarország belpolitikájához? Sajnos nem Magyarországon élnek, így ne is dönthessenek arról, hogy mi felettünk ki uralkodjon. És amúgy is, ha pl. egy afrikai költözik ide és itt él évek óta, annak már több köze van ahhoz, hogy mi mit kezdünk az országgal. Mégis a külhoni magyarok instant szavazati jogot kapnak.

2021. febr. 16. 20:11
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
30%

40


Azért ez nem mindenhol van így. Szlovákia csatlakozott az euhoz mégis eléggé figyelembe vannak véve a magyarok. Mostanában van ott népszámlálás és ahol elérik a magyarok a 15%ot az ügyintézőknek kötelességük lesz magyarul is beszélni. Másrészt van itt egy olyan kormány ami a lakosság egy részét képviseli csak. Pl tanári fizetés több év tapasztalattal 250000 míg romániában ez sokkal több, vagy romániai gdp 19% magyar 27%. Tudják ezt az ottani magyarok? Érzik a problémát? Nem.

Persze támogatni kell őket de ez a jelenlegi rendszer egyáltalán nem igazságos.

2021. febr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
52%

#41 "Szlovákia csatlakozott az euhoz mégis eléggé figyelembe vannak véve a magyarok. "

Azt ugye tudod, hogy Szlovákiába az eu csatlakozásuk UTÁN nem engedték be a magyar köztársasági elnököt? Hogy a csatlakozásuk UTÁN vezették be a nyelvtörvényt vagy vették el az állampolgárságot az ott élő magyaroktól? Hogy az eu-nak szeme sem rebbent ezek miatt, szimpla belügynek nevezte?

Szlovákiában azóta javult a helyzet, amióta a magyar kormány keményebben kiáll a határon túliak érdekeiért és meg tudta győzni a szlovákok egy részét arról, hogy hasznosabb együttműködni velünk, mint ellenünk dolgozni.

Azt tudod, hogy a tanári fizetések voltak az elsők amiket elég szépen megemeltek a devizaválságot követően? Azóta megint viszonylag alacsony lett a többi bérhez képest, mert az első nagy béremelést követően más az inflációhoz közeli a béremelés csak évente. De ettől még a tanárok most kb. másfélszer annyit keresnek, mint korábban. Jó lenne ha még magasabb lenne, ez tény, de előbb kerüljenek már sorra azok az állami alkalmazottak akiknek még mindig nem volt rendes béremelése.

a határon túli magyarok támogatása egy befektetés a saját országunk jövőjébe. Mert nekünk, a határon belül élőknek az a fontos, hogy a határaink másik oldalán olyanok éljenek akik segítenek, támogatnak minket. Ha ott javul az élet, azzal a határon belül élőknek is javulnak a lehetőségei akár a vállalkozásokat nézzük, amik vevőket találhatnak a közelben, akár a magánembereket, akiknek a turisztikában, közlekedésben hozhat javulást.

Soha nem lesz igazságos a rendszer, mert a támogatás lényege hogy valakiknek adunk, míg másoknak meg nem. Mindig más a prioritás és akkor aki éppen nem részesül a támogatásból az joggal mondhatja, hogy nem igazságos.

2021. febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
69%

Megnyugtatlak a határon túliak nagyon csekély része szavaz. Nincs krumpli sem.. Azt a kevés szavazatot is úgy gyűjtik,hogy aktivisták járnak házakhoz és próbálják rávenni az embereket a szavazásra. Ez délvidéken van így,többire nincs rálátásom. Személy szerint csak azért nem szavazok mert nem látom értelmét. A jelenlegi és az ellenzéki pártok is olyanok,hogy szétkellene zavarni az egész bandát. Egyik rosszab mint a másik. Amúgy unom már,hogy egyesek megkeseredve a külhoniakat vádolják/bélyegzik a politikai helyzet miatt. Ott is az értelmesebb réteg tisztában van a dolgokkal. Meg amúgy is rengetegen járnak át dolgozni a határ mellől,vásárolni stb. Bár nem túl releváns de ott is kb ugyanezek a magyar adások mennek, az időseknek is van rálátása a dolgokra. Néha örülök,hogy külhoni magyarnak születtem mert úgyérzem sikerült levetkőzni ezt a gyülölködő mentalitást, történt velünk elég dolog,hogy rájöjjünk segíteni kell egymást és összefogni,hogy megmaradjunk.. nektek mennyi pofon kell még? Bár ettől függetlenül a vajdasági magyar politika is elég szánalmas.. Mindenesetre annyi beleszólásunk van,hogy szavazhatunk vagy nem mint nektek, azaz semmi. Szinte mindenki azért igényli az állampolgárságot,hogy valahova tartozzunk végre. Örülj,hogy ezt neked nem kellet megtapasztalnod. Lehetne erről még mit mondani de a lényeg ha ti itthon változást akartok akkor édesmindegy a külhoniak kire szavaznak.


Szabadka => Szombathely

2021. febr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem a szavazás a Magyarországon élők életét hivatott eldönteni, ezért én nem örülök annak, hogy azok is beleszólhatnak, akik egy másik országban fizetnek adót, ide max. vendégségbe, kirándulni vagy bevásárolni járnak.


Az, hogy történelmileg az övék is az ország azt nem vitatom, jöjjenek, szívesen látom őket bárhol, de szeretném, hogy abba, hogy az én pénzemből mi épüljön, rám milyen törvények vonatkozzanak az év minden napján, abba hadd ne szóljon már bele az, aki a döntés súlyát csak néha, vagy sosem érzi a saját bőrén.

Ha ezzel nem értenek egyet, költözzenek ide, és szavazzanak.


Kicsit olyan, mintha én attól függetlenül, hogy elcsatoltak egy csomó területet tőlünk, én szavazni szeretnék abban az idegen országban arról, hogy A vagy B párt legyen hatalmon az elcsatolt területen, hiszen valamikor az magyar volt, és én az ottani magyarok életéről is szeretnék dönteni.


Van mindenkinek szavazati joga, amivel beleszólhat a saját életterének irányításába, szerintem más életébe nem lenne joga beleszólni.


Azt támogatni tudnám, hogy aki igazolni tudja, hogy aki itt élt kb 2 évet a választás előtti 4 évben, az szavazhasson.


Az valahol elég durva szerintem, ha egy szlovák vagy román ember azért utálja a kinti magyarokat, mert úgy érzi, Magyarország beavatkozik a saját választásába. Lehet, hogy az így elért eredmények pillanatnyilag jónak tűnnek, de biztosan nem okoz több kárt a magyaroknak, mintha saját maguk, segítség nélkül küzdenék ki ami nekik jár? Ha nem lesznek ezek a területek magyar területek újra (márpedig ki szeretne háborút) akkor mi értelme van a történelemkönyvekben történő megemlékezésen kívül ennek a kakaskodásnak? Az biztos, hogy arra nem jó, hogy javuljon az érintett országok közötti viszony. Talán pár román vagy szlovák, kinti magyarokat szivató intézkedése meg se történt volna.

2021. febr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%

44

Trianonnal az "utódállamok" vállalták, hogy a nemzetiségeiknek teljes jogú önrendelkezést biztosítanak.

Ami SOHA nem lett igaz. SŐT.


Még mindig az a véleményed, hogy az AKKOR, már 100 éve -törvénytelenül ÉS igazságtalanul- rájuk/ránk rótt diktátum elleni küzdés "kakaskodás"?

2021. febr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
60%

45


"Trianonnal az "utódállamok" vállalták, hogy a nemzetiségeiknek teljes jogú önrendelkezést biztosítanak."


Szerinted nem volt csuriban az ujjuk?

Szerintem nincs ember MO-on, aki szerint jogszerű volt amit tettek,

de az erősebb kutya .... alapon megtehették, így meg is tették.

Az, hogy nekik és a mai utódaiknak más a véleményük a jogosságáról (és ez a vélemény 1000 év alatt alakult ki), ugye kit érdekel? :)


De azóta változott az erőviszony, ami alapján most jobbak az esélyek semmissé tenni?

Mégis mire számíthatunk? Arra, hogy addig "emlékezünk" meg addig nyomjuk a propagandát odakint, hogy mindenki szavazzon a megfelelő pártra, míg elszégyellik magukat, és semmissé teszik ami megtörtént? Aligha...

Amíg ez a hozzáállás mérgezi a hangulatot, addig senkinek se lesz jó. Se itthon, se odakint, se azoknak a népeknek, akik még érintettek.

A gyűlölet fenntartása soha nem javít semmin. Se kicsiben, se nagyban.

Az félelmet szül, az meg további gyűlöletet. Mindegy, hogy ki kezdte és ki adta rá a választ, az tudja abbahagyni akinél épp a labda van. Ha egyik fél se éri fel ésszel, hogy neki is szar, akkor 1000 év múlva is ezen rágódik majd aki hazafi, ahelyett, hogy barátságokat, együttműködést építene?

Szóval elnézést, ha megbántottam valakit a szóval, nem keresek helyette másikat, mert azzal meg talán mást bántanék meg, már így is látom az értékelésből, hogy a véleményem jelentősen eltér attól, ami itt elvárt.

2021. márc. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!