Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szlovákiában mit rontottak...

Szlovákiában mit rontottak ennyire el?

Figyelt kérdés

Már október eleje óta egész napos kijárási korlátozás, zárva az iskolák, a magyarnál sokkal szigorúbb lezárások vannak. Ennek ellenére szinte "bergamói" állapotok vannak az országban, és nem enyhül a járvány.


Volt országos tesztelés, többször is.


Lehet, hogy tényleg nincs semmi értelmük a lockdown-oknak?



2021. febr. 18. 07:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
39%

A szlovákok éppen az ottani kormányzat határozatlanságának köszönhetik a jelenlegi helyzetet. Nem álltak ki hosszabb ideig a korlátozások mellett, azonnal enyhítettek, ahogy javult a helyzet.


Persze lehet azt mondani, hogy tavasszal a magyar határnál megállt a vírus, nem tudott átjönni kerítésen, de ez mese habbal.

Lehet azt is mondani, hogy a vlágon mindenhol a valós adatokat közlik, csak nálunk nem (meg Kínában). Ezzel az a gond, hogy az ellenzékiek egyik nap azt mondják, hogy nincs is járvány, a másik nap pedig azt, hogy sokkal több ferőzött és halott van.

Értem én, hogy n+1 ballib párt van jelenleg és mindegyik mondhatja a saját hülyeségét, de akkor azon kívül, hogy már nagyon hatalomra akarnak kerülni, mi bennük a közös?

2021. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
44%

#11 "Értem én, hogy n+1 ballib párt van jelenleg és mindegyik mondhatja a saját hülyeségét, de akkor azon kívül, hogy már nagyon hatalomra akarnak kerülni, mi bennük a közös?"

Ez a lényeg, hogy semmi.

2021. febr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
100%
A tesztelés az oka. Minden héten kell menni és hogy őszinte legyek egész héten nem találkozom annyi emberrel mint ott. Tegyük fel, hogy elmész tesztre ahol minimum 20-30 emberrel találkozol akikkel normális esetben soha az életbe nem futnál össze. A másik probléma meg az, hogy a miniszterelnök úgy viselkedik mint egy óvodás, és ez nem sokat segít a helyzeten.
2021. febr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Komolyan O1G meg minden, de lassan úgy érzem, hogy itt közép-európában a mi kormányunk kezeli a legnormálisabban a dolgot.
2021. febr. 18. 21:00
 15/20 Mitcul200 válasza:
94%

Csak gondoltam írok pár sort, en (szlovakiai vagyok)

hat nalunk olyan rossz a helyzet hogy nincs olyan ismerosom akinek nem halt volna bele legalabb 1 (de inkabn tobb) csaladtagja a virusba

Es meg nincs vege sajnos, felelotlenek az emberek, tomeges tesztelés az kesz katasztrofa, nagyon sokan ott fertozodnek meg,ma van 18.02.2021 es ez csak most kezd pusztitani! Ismerősöm 2 hét alatta temette el az anyukajat apukajat nővérét!nem játék ez a virus!!!

2021. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
#8 igen valószínűleg csak itt hiszen csak Magyarországon van egy poszzkomcsi, autokratikus párt hatalmon, ahol mindennapos a kozmetikazott statisztika (infláció, munkanélküliség, fizetés, stb), ahogy az "elvtársaktól" ez megszokott.
2021. febr. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
62%

#16!


El vagy maradva, Gyurcsány már 11 éve nincs kormányon!

2021. febr. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szlovákiában gyakorlatilag MINDENT elrontottak. Az embereket hiába kényszerítették a szabályok betartására, eredményt nem értek el vele, sőt a kötelező teszteléssel inkább csak gerjesztették a járványt. Ellenben a svédeknél, akik egyáltalán nem hordanak maszkot, nyitva van minden, jobb a helyzet.
2021. febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Felvidékről vagyok.

Ahol heti állami ingyenes tesztelés van, nyilvánvalóan több lesz a fertőzött. Súlyos esetek vannak, de (még) nincs világvége.

Az októberi kijárási tilalom egy humbuk, kivételt képez a kutyasétáltatás, boltba járás, rokonlátogatás, orvoshoz járás. Egyszóval bárhova mehetsz, igazából nem is nagyon ellenőrzik. Ha meg igen, akkor boltba mész és kész.

Szó szót követ, a lényeg, hogy nincs lockdown, ahogy te írtad. Heti ingyenes tesztelés, az van.

2021. febr. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
#16 tudom, a fideszesek (akikről írtam) még is azóta is ráfognak mindent, ahogy a komcsiknál ez szokás
2021. febr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!