Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 3. hullám? komolyan?

3. hullám? komolyan?

Figyelt kérdés

hónapok óta korlátozások vannak, ráadásul már van csomó oltott is, miért most “emelkedik”?

persze tudom, hogy játszás van a számokkal, de mégis mi a cél vele? hogy többen oltsanak?

ha ez így folytatódik nyárig marad minden hülye korlátozás, nyáron lazítás majd ősszel előlről. szánalmas


2021. febr. 19. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Akármekkora lezárás is jön,a lazítás után vissza fog térni a vírus, pont mint az influenza.minden korlátozást el kell törölni a legjamarabb.a halál mindig is hozzátartozott az élethez,emiatt nem lehet megnyomorítani a populáció 99%-át évekre.szervezzen valaki demonstrációt és menjünk az utcára.
2021. febr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Nincs semmi cél ezt kellene egy év után megérteni. Levenni a napellenzôt. Sz*pat minket ez a k*rva vírus. Az van. Nézd meg mi van Szlovákiában, vagy máshol Európában. Lezárások hónapok óta, mégis van ahol csak lassan csökkenek a számok, máshol emelkednek. Ez egy f*s, és nem a gyíkemberek miatt.


Szánalmas. Igen, ez a kérdés.

2021. febr. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

"ráadásul már van csomó oltott is"


300ezer körül. Az 10millióval számolva 3%.

2021. febr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Igen,300 ezer veszélyeztetett státuszú,idős személy..
2021. febr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem értem, hogy mit nem lehet érteni ezen.


1. SENKI nem tudja pontosan, hogy mikor, mennyire lobban be a járvány. Nyilván figyelik, elemzik, javasolnak, döntenek. De még egyszer mondom, ezt előre nem lehet látni.


2. Egyetlen esély, hogy minél előbb minél több ember kapja meg az oltást. Tudom, hogy sokan nem akarják, szívük joga, de a lakosság 40-50 százaléka akarja. Ha lesz vakcina, amin a kormány keményen dolgozik és ennyi embert beoltanak, akkor lehet biztonsággal nyitni.


Ennyire egyszerű!

2021. febr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

#3-hoz csatlakozva: teljesen igaza van. Verjük már ki végre a fejünkből ezt a "mi a cél vele?" dolgot! Mi a cél azzal, hogy a Nap felkel minden reggel, a feldobott labda visszaesik a földre, és hogy nyáron melegebb van, mint télen? Semmi, ezek természeti folyamatok, ezek csak úgy történnek. A vírusnak van egy örökítőanyaga, ami a fizika törvényeinek engedelmeskedve működik: emberi sejtekbe jutva gyorsan reprodukálja magát, tüneteket okoz, megbetegít. Ha sok emberbe jut be (mert mondjuk nem tartottuk eléggé a távolságot, nem maszkoltunk eléggé, meguntuk az alapos kézmosást, vagy nem is hibáztunk, csak az időjárás miatt most jobban tud terjedni, esetleg az új mutáció fertőzőképesebb - ez utóbbi biztosan így van), akkor nagyobb kalamajkát csinál, és ezt hívják harmadik hullámnak.


#5-höz csatlakozva: neki is igaza van. Annyit pontosítanék, hogy a 40-50% átoltottság sajnos nem lesz elég. Már az "eredeti" vírus alap reprodukciós rátája (R_0) is 2 és 3 között volt. Hogy a lakosságnak mekkora részét kell immunizálni, azt az 1-1/R_0 formula adja meg, ami 2 és 3 közötti R_0-ra 50-67%-ot ad. Mivel nem is mindenkinél hatásos a vakcináció (80-90% hatékonyság), ezért még azt is bele kell számítani. Én az "eredeti" vírus esetében akkor lettem volna nyugodt, ha 70%-os átoltottságot el tudnánk érni. A brit mutáció sajnos sokkal fertőzőképesebbnek tűnik, az is lehet, hogy 80%-os átoltottság is kell a lakosság védettségéhez. Ez várhatóan nagyon sokára lesz meg, de azért idővel hátha. Az mindenképpen kellene, hogy legyen egyáltalán 80%, aki hajlandó magát oltatni.

2021. febr. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Mire a végére érnek az oltásnak kezdhetik elölről.

Nem véd örökre az oltás, vagy jön egy új mutáció.


Sars covid 2022 - a hetedik hullám.


3d-ben a mozikban.

2021. febr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt se tudják megmondani meddig véd a vakcina. Akkor hány hullám lesz ? Vicc
2021. febr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Én eddig azt gondoltam hogy májusig tart majd a korlátozás. De mivel a magyar a legbirkabb nép ezért még nyáron se lesz enyhítés
2021. febr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!