Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A koronavírusos nemzeti...

A koronavírusos nemzeti konzultációban miért vannak olyan kérdések is amik pont hogy szakemberekre tartoznak és nem az átlag laikusra?

Figyelt kérdés
A kártyás dolgot még megértem de amikor megy a szavazás szakkérdésekről ez kicsit olyan mintha a heti naplóban szavazás lenne mennyire jófej volt kádár jancsi és ha sok a szavazat rá pozitivan akkor biztos jófej volt.Mi értelme ezeknek?
2021. febr. 19. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
A hülyítés miatt!
2021. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Mert igenis az emberekre tartoznak.

A szakértők meg amúgy is el adták magukat a kormánynak.

2021. febr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szerinted 2-es az szavazás kérdése hogy mondjuk :


" Egyesek szerint a járványügyi korlátozó intézkedéseket fokozatosan, lépésről lépésre fel lehet oldani. Mások szerint ezt csak a járvány végén, egy lépésben lehet megtenni. Ön mit gondol erről?"

Vagy ez: Vannak, akik azt javasolják, hogy a járvány elmúltáig Magyarország területére csak olyan külföldiek léphessenek, akiket beoltottak vagy rendelkeznek védettségi igazolvánnyal. Ön egyetért ezzel?


Nem csak kormánypárti szakértő van hanem független.De amugy vicces hogy minden kérdésbe egyesekre hivatkoznak igy inditják vagy vannak akikkel.Lehet ezek lennének a szakértők? :D

2021. febr. 19. 13:48
 4/9 A kérdező kommentje:
"Mert igenis az emberekre tartoznak." az hogy jöhet e külföldi oltás nélkül vagy oltson az kurvára nem az emberekre tartozik hanem egy szakkérdés.Ez olyan mintha arról szavaznál hogy a rákos kisgyerek kapjon e kemót vagy ne.Az se szavazás kérdése hanem mérlegelés szakmai érvek alapján.
2021. febr. 19. 13:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Szerintem mindenről szavazni kell. A világ akkor működne jól ha minden országban annyi mindenről szavaznának mint Svájc sőt Még több mindenről.


Tudod Svájcban arról is lesz teljes népszavazás (nem kamukonzultáció, kitudja milyen eredménnyel) hogy soha többet ne lehessen ilyen korlátozásokat hozni. Ez is támogatandó.

2021. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Én inkább azt nem értem, hogy miért nincs benne egy szó sem a home officeról, az oktatásról, a közlekedésről, a parkolásról - azaz a valóban fontos, kötelező dolgokról. Mert dolgozni / tanulni valamilyen formában muszáj. Aztán hogy utána lehet-e edzőterembe vagy koncertre menni: a jelenlegi helyzetben ki nem sz*rja le? (Amúgy szerintem hadd menjen, aki akar, bár pár dolog nekem is hiányzik, egy ideig én nem megyek, az biztos.)
2021. febr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted az ellenzék miért akart paks 2-ről szavazást?
2021. febr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Azt megfigyelted ?

Hogy akkorát hárítanak az összes kérdésben,hogy már nem hiszem el.....

Nem hittem volna,hogy lesz majd ilyen lapos sumák,és rafinált kormányunk...

Innentől kezdve a nemzeti konzultáció csak egy újabb trükkje a kormánynak,hogy kezét mossa,ha valami balul sül el:


" Egyesek szerint "

" Mások szerint "

" Kutatók szerint "

" Civilek szerint "

" Ellenzék szerint "

" Józskapista Szerint "

" Bözsinéni Szerint "

" Soros Szerint "

" Brüsszel Szerint "

Az hogy fidesz,vagy viktor,vagy kétharmad szerint stb... nincs sose......

2021. febr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 Miért kellene ehhez a kérdéshez szakember?


Nemzeti konzultáció: "...Mások szerint ezt csak a járvány VÉGÉN, egy lépésben lehet megtenni." <=> Merkely/Mü.C.: "Örökre velünk maradhat a vírus."


Az első opció a jó válasz, fokozatosan kell nyitni/zárni, a szakemberek (és szakember alatt lehet érteni társadalom pszichológust, közgazdászt, orvost, statisztikával foglalkozót, matematikust, modellezőt...) javaslatára. Olyan nincs, hogy a "vírus vége", nem hiszem, hogy lesz ennek vége, influenzához hasonlóan örökre velünk maradhat (de ezt már közhelyes leírni is, annyit mondogatta mindenki...).


Más kérdés, hogy egy konzultációban nem kellene jó és rossz válaszok legyenek, de kb. minden nemzeti konzultáció ilyen, a kormány amit tenni akar, azt megfelelő kontextusban tálalja és mellé tesz egy olyan válaszlehetőséget is, ami mellett a kormány opciója jónak tűnik. A végeredmény meg az, hogy az emberek elégedettek, hogy a kormány is azt teszi, amit ők x-eltek... Egy kampánycsel szerűség ez...

2021. febr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!