Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisok általában miért...

A liberálisok általában miért nem támogatják a szabad(abb) fegyvertartást/viselést, miközben egyéb ügyekben meg a szabadságjogok szélesítése mellett küzdenek?

Figyelt kérdés

Nos, miért van ez?

Rengeteg egyéb szabadságjog mellett kiállnak, melegházasság, melegek örökbefogadása, nemváltó műtétek, abortusz, stb.

De az állampolgárok fegyvertartáshoz való jogát viszont teljesen ellenzik.


2021. febr. 21. 11:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
43%

"A fent említett példák semmilyen hatással nincs más emberek életére."

A legtöbbről lehet vitatkozni de azért pl. az abortuszról azt állítani hogy nincs hatással mások életére elég meredek kijelentés. Sőt, a végeredmény mindkét esetben ugyanaz: kioltott élet. És nem, nem vagyok egy puritán vallásos "nemaszturbáljmertelsorvadagerinced" féle ember.

A bűnözőt meg eleve nem érdekli hogy regisztrált e a fegyver amit használ, plusz ha ölni akar talál rá módot (kés, vipera, baseballütő, sósav, puszta ököl stb.). A terroristának se kell gépfegyver, elköt egy teherautót mint Nizzában aztán megy a beígért 72 szűzért a túlvilágra. Aki szerint az eszközök betiltásával megoldódik a valódi probléma az illúziókban ringatja magát.

2021. febr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
33%

Ne találj kikérdező mondvacsinált, és főleg hamis érveket. A problémád fogalomzavarból keletkezik.


Te szabadságjogokról, ezek szélesítésről beszélsz. Eközben nem veszed észre, a fegyver kényszerítő eszköz és nem a szabadságé. Valójában te a szabad kényszerítést szeretnéd. Azt hiszed, a magad számára, mert nem tudod: ki fegyvert fog, fegyver által vész el.

2021. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
66%

"a fegyver kényszerítő eszköz és nem a szabadságé."

De ha téged kényszerítenek fegyverrel akkor azt kívánod bárcsak megvédhetnéd magad valamivel. Fogjátok fel: a fegyver nem jó vagy rossz, a fegyver egy tárgy. A használója (és az indítéka) a jó vagy rossz. Ha jó akkor a fegyver megléte életbenmaradást és szabadságot jelenthet, ha rossz akkor valóban kényszert és elnyomást. De:

"Az igazság nélküli erő = erőszak. Az erő nélküli igazság = tehetetlenség."

2021. febr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

"Te szabadságjogokról, ezek szélesítésről beszélsz. Eközben nem veszed észre, a fegyver kényszerítő eszköz és nem a szabadságé. Valójában te a szabad kényszerítést szeretnéd. Azt hiszed, a magad számára, mert nem tudod: ki fegyvert fog, fegyver által vész el."


Nem, én a szabad önvédelem jogát szeretném.

Ahol szabadon megválaszthatom, hogy ha én lőfegyverrel akarok védekezni, akkor tehessem meg.

2021. febr. 21. 13:17
 15/27 anonim ***** válasza:
95%

Ha megnézed a nyugat európai "liberális" országok fegyvertartási törvényeit azok szerintem megtalálják az egyensúly az amerikai "tartsunk otthon gépágyut" felfogás és a magyar "tiltsuk be a dugós puskát is mert durran" felfogás között.

Magyarországon a politikusok valami miatt nagyon félnek attól hogy a lakossság a legegyszerűbb fegyvereket is birtokolja, mondjuk egy 22-es kispuskát.

Ez ugyanúgy igaz a szocikra mint a fideszre. Talán ez az egyetlen téma amiben egyetértenek.

2021. febr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

[link]


Egyébként ez tökéletesen mutatja, hogy nincs összefüggés a lőfegyvertartás szigorúsága és az emberölések száma között.


Az USA például csak a 94. a listán, és rengeteg olyan ország megelőzi, ahol nincs szabad fegyverviselés.


Argentina 88., pedig ott tiltva van a lőfegyver tartás/viselés.


Finnország, ahol sokkal liberálisabb a fegyvertartás, mint Mo-n, a 157. a listán.

De a többi skandináv államban is jóval könnyebb legálisan fegyverhez jutni, mint Magyarországon pl., és mindegyik jóval hátrébb van a listán.


(Magyarország 127. a listán, pedig itt nagyon durván szigorúak a törvények, gyakorlatilag lehetetlen az egyszeri állampolgárnak legálisan lőfegyverhez jutnia.)


Szóval azt nyugodtan meg lehet állapítani a liberálisok agymenései ellenére, hogy a tény az, hogy nem függ össze az emberölések száma azzal, hogy mennyire engedékenyek a lőfegyver tartás tekintetében.

2021. febr. 21. 13:31
 17/27 A kérdező kommentje:

Egyébként én magam liberális vagyok - semmi bajom nem lenne se a melegházassággal, se az abortusszal, se a marihuána legalizációval, se semmivel, amit általában a libsik nagyon szeretnek erőltetni.


Tőlem aztán csinálhatnák nyugodtan.

De ha cserébe nem kapom azt, hogy én is gyakorolhassam a nekem fontos szabadságjogaimat, akkor bizony én nem fogok melléjük állni.

Csak akkor lennék hajlandó a fent említett dolgokat támogatni, ha cserébe a fegyvertartáshoz is megadnák a jogot.


Persze kit érdekel egyedül az én véleményem, de nyilván nem vagyok ezzel egyedül.


Szóval végső soron a liberális politikai erők maguk alatt vágják a fát azzal, hogy nem általánosan állnak ki a szabadság mellett, hanem csak amellett, ami nekik tetszik.

2021. febr. 21. 13:36
 18/27 anonim ***** válasza:
55%
mert a fegyver semmi masra nem jo, csak eroszakra. a meleghazassag, nemvalto mutet, orokbefogadas nem veszelyeztet masokat, nem veszi el masok eletet (az mas dolog hgoy van akinek ezek nem tetszenek, de az mar az o maganugye)
2021. febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
58%

"mert a fegyver semmi masra nem jo, csak eroszakra"


Szükség van néha erőszakra, ha másként nem tudod megvédeni a magántulajdonodat, családtagjaidat.

2021. febr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
62%
jelenleg ezt a funkciot tolti be a rendorseg, a hadsereg, es a birosag. nem a maganember feladata.
2021. febr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!