Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki elszabotálja a böjtöt,...

Aki elszabotálja a böjtöt, milyen ember lehet?

Figyelt kérdés

"Én nem tartom a böjtöt". Helyette viszont "nem lopok, nem csalok, nem hazudok, nem asszisztálok kilakoltatásokhoz, nem moslékozom más pártok szavazóit, nem gyalázom a nőket, nem fogadok el ajándék jachtozást, nem csinálok bizniszt a járványból, nem tartok nyomorban egy országot."


[link]



2021. febr. 22. 09:39
A kérdező szavazást indított:
Jó, jobb, mint ha csak hazudná, hogy böjtöl.
Nem jó! Krumpli helyett párizsit eszik.
A csengeri jósnő csak a megmondhatója!
Aki most párizsit eszik, az nem repdes a Mali-szigetekre
Csuhások, térdre! (Orbán után szabadon...)
más, leírom
14 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak a katolikus vallásban van hamvasztó szerda , ahol nem esznek húst azon a napon,februárban.


A protestánsnál nincs ilyen.

2021. febr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1-es!


A katolikusoknál a "húshagyó kedd" utáni, hamvazó szerdától 40 napig nem esznek (nem ettek) húst.

Manapság már az Egyház nem veszi ilyen szigorúan a böjtöt és csak Nagypénteken várja el a híveitől a húsételek mellőzését.

2021. febr. 22. 09:52
 3/19 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem eszik húst, hiszen reptílián. Az növényevő
2021. febr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De eszik!
2021. febr. 22. 10:48
 5/19 anonim ***** válasza:
Kövér
2021. febr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%
Szolganép volt a sokaság, a téli kamra februárra kezdett kiürülni, a tavaszi kikelet még messze, kellett spórolni. Eszes papok, akik kapták a tizedet, kitalálták a böjtöt. A nép hálás volt, mert a húsételük már elfogyott, így nem kellett szégyenkezniük.
2021. febr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Andizsuzsi ***** válasza:

"A katolikusoknál a "húshagyó kedd" utáni, hamvazó szerdától 40 napig nem esznek (nem ettek) húst.

Manapság már az Egyház nem veszi ilyen szigorúan a böjtöt és csak Nagypénteken várja el a híveitől a húsételek mellőzését."


Kevered a hústilalmat a böjttel. Minden pénteken hústilalom van, ami nem egyenlő a böjttel. A böjt a napi 3x evést engedi azzal, hogy ebből 1x lehet jóllakni a hústilalom mellett. Ez vonatkozik a Hamvazószerdára és a Nagypéntekre. A nagyböjti időszakban minden pénteken tilos a húsevés.

2021. febr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ja és hogy a kérdésre is válaszoljak. Jakab csütörtökön rakta ki a felvágottas posztot, ha jól tudom. Kíváncsi lennék rá, a bátor 133-ból hányan nem ettek csütörtökön húst.
2021. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Kíváncsi lennék rá, a bátor 133-ból hányan nem ettek csütörtökön húst."


Ezek, amilyen bátrak, még az élő oroszlánt is felfalnák. :)

2021. febr. 22. 11:29
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

Elég primitív megnyilvánulás.

Értem én, hogy be akart szólni a bátor 133 embernek és joggal. De nekem ez kifejezetten sértő volt, mert én tartom a böjtöt és összemos azokkal, akik lopnak, csalnak, pedofilok, stb. Azt sugallja, hogy aki tartja a böjtöt az csak külsőségekben keresztény. Ezzel szemben a valódi böjt igen fontos része a keresztény életnek. Hogy ő nem csinálja, az a magánügye, de a kereszténység mindig is ismerte a önmegtartóztatás különböző formáit.

Az meg szintén az ostobaságát mutatja, hogy a fidesz jó része református, akiknél hamvazószerda nem böjti nap, csak a katolikusoknál.

2021. febr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!