Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért állítják be úgy egyesek...

Miért állítják be úgy egyesek a jelenlegi vírushelyzetet, hogy az emberek elszegényednek, amikor Magyarország tele van munkával?

Figyelt kérdés

Nézzünk szembe a tényekkel: attól, hogy az éttermek stb. bezártak, van munka. Eleve nem kell ahhoz nagy tudás, hogy valaki étteremben dolgozzon. Tanulatlan emberek mosogatnak ott, meg szezonmunkán olyan felszolgálók vannak, akiknek még papírja sincs róla. Egyedül a szakácsok azok, akiknél elvárt lehet a képzettség mindig.


Ezek az emberek - akik nem rendelkeznek egy piacképes szakmával! - hasonló munkát most is találhatnak. Ott van a McDonald's. Maga az étterem nincs nyitva, de keresnek ofs folyamatosan embereket. Ahogyan a magyar postára is. Gyárakba is van felvétel operátornak, meg ki tudja, még hova.


Van munka. Lehet dolgozni.


2021. febr. 23. 07:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem mindenütt van gyár és Mc. Donalds! Vidéken NINCS munka.
2021. febr. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Vidéken is van gyár és McDonald's.
2021. febr. 23. 07:44
 3/17 Molyember ***** válasza:
88%
Sok helyen nincs. De gondolom, ez téged pont annyira nem érdekel, mint ahogy sem, amikor a "van munka, lehet dolgozni" alatt azt kell érteni, hogy három müszakban tapossák ki az emberek belét 160 ezer forintért. Van munka, lehet dolgozni, ez a lényeg. Aztán nem értitek, miért néznek le titeket.
2021. febr. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
9%
Mert ez az érdekük egyeseknek.
2021. febr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#3


Aki odáig jut, hogy étteremben dolgozik, azt is kidolgoztatják eléggé. Nekem nem kell bemutatni, mert dolgoztam ott. Azért döntött úgy, hogy folytatom a tanulást, mert ezt én nem voltam képes elviselni.


Aki bánkódik az éttermi munkája miatt, az feleslegesen teszi, mert egy gyárban hasonlóan bánnak majd vele.

2021. febr. 23. 07:53
 6/17 anonim ***** válasza:
19%

Megy a negatív kampány ezerrel, mert a ballibeknek az az érdekük ha az emberek rosszul érzik magukat a bőrükben és a kormányt hibáztatják miatta.

Tényleg vannak jó páran akiknek sokkal rosszabb most az élete, ezt ne vitassuk el. De a nagy többség pontosan úgy él, dolgozik és kapja a fizetését, mint a járványt megelőzően - ráadásul messze jobban élnek, mint amikor azok voltak kormányon, akik éppen ezt a negatív kampányt keltik, hogy újra hatalomba kerülhessenek.

2006-ban a fidesznek sem jött be a negatív kampány, pedig akkor utólag bebizonyosodott, hogy teljesen igazuk volt, még gyurcsány maga is elismerte az őszödi beszédben hogy hazudtak reggel, éjjel meg este mindenben és mindenről a választóknak.

Most van egy általános rossz érzet a bezártság, a korlátozások miatt és a ballibek ezt próbálják meg felhasználni a hergelésre. Még én is érzem a korlátozások keltette negatív érzéseket, pedig nekem az ég világon semmiben sem változott az életem azon kívül, hogy a gyerekeim online tanulnak.

2021. febr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Akkor menj autógyárba 3 műszakba aztán meglátjuk hogy 20 év múlva milyen egészségnek fogsz örvendeni..munka biztosan van,de ettől még dolgozói szegénység van vagyis hiába dolgozol éjjel-nappal, tartalékolni nem fogsz tudni. [link]

Kapisgálod már?az EU igen, Brüsszelben már felismerték hogy tenni kell a dolgozói szegénység ellen, tenni is fognak a törvényi rendelettel.nálunk a rezsim nemrég vezette be a rabszolgatörvényt.

Tessék,itt van hogy mennyire jó magyarországon fizikai dolgozónak lenni. [link]

Tett bármit a rezsim?a mindig oly határozott színjátszó hányszor nyilatkozott ezügyben?pedig naponta többször képes a sajtó rendelkezésére állni ha az egyébként nem kormányzó ellenzéket kell szapulni.ilyenkor meg lapít a haverjaival.vagy ott a dunaferr vasgyár,ott is ugyanez van.

2021. febr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
valaki krumplifőzeléket eszik ma vacsira :D Ilyenkor irigykedem,hogy már kreatívnak se kell lenni, ilyen unalmas trollkérdésekért is jár a muníció :)
2021. febr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#7


Az elveszített éttermi munka fizikailag ugyanúgy megterhelő, mint egy vacak gyárban dolgozni. Tudtam olyan fiatal nőről, aki heti 6 napban kb. 12 órát nyomott le felszolgálóként. Ráadásul az még megterhelőbb is, mert a vendégekre is jópofát kell vágni. A mosogatásról ne is beszéljünk!


Tehát aki elveszette a munkáját, eleve nem egy király munkát vesztett el. A gyárban hasonlóan bánnak vele, ugyanúgy kidolgoztatják.


Ez van, ha valaki nem tanul, és nincs egy piacképes, normális szakmája.

2021. febr. 23. 08:10
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem trollkérdés ez, miért lenne az? Az a trollkodás, amikor a munkások bánkódnk egy olyan munka miatt, ahol eleve meg voltak terhelve. Ehhez hasonló munkák vannak az országban, szóval nem értem, miért vannak kiakadva. Most nem az étteremben kell 12 óráznia, hanem a gyárban. Ugyanaz.
2021. febr. 23. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!