Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A konzervatív és liberális...

A konzervatív és liberális oldal miért lett ennyire polarizálva gyerek témában?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, nem csak nálunk hanem pl. Amerikában is, hogy a gyerekekről való vélekedés lett az egyik legjobban megosztó és legszélsőségesebb indulatokat kiváltó téma a konzervatív-liberális ellentétben.


A konzervatívoknak kötelező imádni a gyerekeket, merthogy Isten ajándéka, meg hogy a gyerek a kulcsa hogy ne haljon ki a magyar / fehér ember, emiatt tiltsuk be az abortuszt, fogamzásgátlást, legyenek a nők szülőgépek, és tilos arról beszélni, hogy mennyire nehéz szegényemberként felnevelni egy gyereket, meghogy azt 2 évig etetni, pelenkázni kell, utána meg hisztizni kezd, meg bármikor beteg lehet stb. csak és kizárólag a gyerekekvállalás pozitívumait kóser feltűntetni.



Ennek szöges ellentéte a liberális vélemény. A liberálisoknál divat lett utálni a gyerekeket, hogy mennyire idegesítőek, drágák, undorítókat, nem engedik, hogy szórakozz, különben is túlnépesedés van, az a haladó szelleműség, ha nem vállalsz gyereket stb. tehát ezen oldal szerint meg a gyerek valami sátán a pokolból és csak negatívumai vannak.



2021. febr. 23. 17:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy miből gondolod, hogy csak liberálisok mennek el egy gyerekmentes étterembe? Kizárt, hogy egy idősebb konzervatív házaspár nyugalomban akarja megenni az ebédjét? :)
2021. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
33%

11#


Aki meggyőződéses jobboldali, az tolerálja a gyerekeket.Akármilyen hangosak, rosszak is, mert tudja,hogy ők a jövő.



Aki meggyőződéses liberális, az pedig elviseli,hogy bőrtangában mellette táncolnak a perverzek mert nem lehet "ítélkezni".

2021. febr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%

12

Amúgy senkit nem érdekel az óvodás trollkodásod, a felsőbbrendű nőkről, meg a gonosz liberálisokról, csak röhögünk rajtad. :)

2021. febr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
64%

13#

Miről beszélsz?

Én nem trollkodom.

2021. febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
79%

Leginkább arról van szó, hogy manapság az emberek elfelejtették az Arany Középút elvét(pedig már legkésőbb az ókori rómaiaknál megfogalmazódott ez a nézet). Egyre inkább tolódnak a szélsőséges nézetek felé mind a liberálisok, mind a konzervatívok. Korábban azért jellemzőbb volt, hogy az emberek elmondták, hogy xy párt nézeteiben ez szimpatikus, zy párt nézeteiben meg amaz és ugyanígy mérlegelték a hátrányokat is. Ezek alapján meg döntöttek kit támogatnak.

Amerikában is pl. mindenki a saját kis álomvilágában él, a másik oldal és a centristák álláspontjáról igyekszenek nem tudomást venni. De sajnos már a tényeken és realitásokon sem gondolkodnak, kompromisszumos megoldáson meg főleg nem. Hozzájárul ehhez a közösségi média is, ami személyreszabott hirdetéseket dob be, a másik oldal által írt cikkekkel alig-alig futsz össze. Ergo, ha teszem azt mondjuk fideszes vagy akkor csupa origós és 888-as cikkeket dob fel a Facebook a hírfolyamodba. Ha pedig ,,libsi" vagy akkor csupa olyan híreket, ami a gonosz jobboldaliakról és a magukat elnyomva érzők nyafogásáról szól.

2021. febr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%

8-as! Elég durva éttermekbe/hitelekbe járhatsz, ha magamutogató, perverz emberek szaladgálnak arrafelé...


Értem én, hogy mekkora poént dobtál be a magadfajtának, csak tudod egy pl. négy éves gyerek az sajnos nem tud nyugodt lenni, ő erről nem tehet, ilyen. ha egy "SzájjerJózsi" nem bír magával, akkor az tehet róla, tehát elég buta párhuzam, mert nagyon nem állja meg a helyét.

2021. febr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt csak nálad látok polarizálást (de gondolom kicsit ironikusan fejtetted ki a kérdést).

Én konzervatív vagyok és nem szeretnék gyereket, a kormány családtámogatásával sem értek egyet, nem tekintem a nőket szülőgépnek. Az abortuszt én sem támogatom, de ennek más okai vannak.

Nem fekete és fehér ez a dolog. A szülői oldalról sem: vannak "mártírszülők", akik az egész életüket feláldozzák a kis maszatfalat (amúgy vélt) érdekében és normálisnak tartják, hogy nincs életük a gyereken kívül, meg vannak a normális szülők, akik tudnak szeretettel, de határozottsággal is nevelni és a gyerekek is értelmesen viselkednek, meg ők is. És ez politikai beállítódástól független: van példa mindkettőre minkét oldalon.

2021. febr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!