Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ország legfejlettebb...

Ha az ország legfejlettebb része Budapest, akkor miért ilyen igénytelen lepra város?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag a roma többségű falukat leszámítva sehol nincs ez a lepukkantság, igénytelenség. Nem rég sétáltam a belvárosban és környékén, valami szörnyű nagy a mocsok, teljesen lepusztul régi épületek vannak, nagyon sok a csöves egyre több a roma és még mindig lehet érezni az állott húgybűzt. Ami azért is érdekes mert ezt a régi airbnb buli turizmusra fogta mindenki, hogy húgyszag van és kosz-piszok a belvárosban, de már 1 éve halott ez a turizmus és semmi nem változott.

Ha ez az ország legfejlettebb része, akkor hogy lehet ilyen csöves bánat gusztustalan hely? Vagy annyira elmaradott Mo. hogy a fővárosa is csak ilyen?



2021. febr. 24. 22:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

#10

Éppen ezért hoztam ezeket a példákat. Ezeknek a nagyon gazdag városoknak nem csak egyes negyedei lepukkantak, hanem a belváros, előkelőbb részek is ilyen rossz benyomást kelthetnek az utcákat járva.

2021. febr. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%

Hát nem tudom, de szerintem a város szétszemetelése, szétmocskolósa nem "pénz kérdése", hanem az emberi minőség egyik mérőfoka inkább.

A vár, meg a nevezetesebb részek eléggé rendben tartottak, bár Tarlós jobban ügyelt azokra a részekre, viszont azon kívül egy putri az egész. Szétdobálva hever a szemét az út, járda mellett mindenhol, McDonald's-os szemét, csövesek stb. De az agglomeráció is ilyen. Budaörs Méhecske utca úgy néz ki pl. hogy egyik oldalt lakóházak tele ugató korcs kutyákkal, újépítésű/felújított vagy felújítás alatt álló házakkal, másik oldal egy bokros szeméttelep, az ágakról csüng a szemét. A levegő folyton olyan, mint a falum a téli fűtési időszakban, néha meg visszasírom a házunk felé olykor valamelyik disznóhizlalda felől fújó szellőt, annyira büdös van.

Több kisvárosban, faluban, az összes megyeszékhelyen "jártam" már, de sehol sem tapasztaltam ilyen állapotokat, még Miskolcon, vagy Pécsett sem. Az egyetem után húzok is el.

Az igénytelenségért meg nem az Orbán a hibás. A budapestiek egyszerűen ilyen szarok.

2021. febr. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Gyertek ide Csepelre a piac utcájára!

A tömbházak között óriási a szeméthegy, lomizós bantuniggerek özönlik az utcát és a lakótelepet!

Mintha nem Budapest volna hanem Bangladesh

2021. febr. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Látod, kérdező, ez jön ki, amikor a budai hegyek 400 méter magasan lévő, természetbe pofátlanul belekanyarított luxuslakóparkjainak és harmincszobás kastélyainak fejlettségét és életszínvonalát - ahol csak a garázs akkora, mint egy tornaterem - összestatisztikázzák a gang végén a falikút és közös vécé, fél tégla mélységig szétrohadt, háborúban szétluggatott, hegyről lejárkálók füstgázával szétfeketített, 140 éve tatarozatlan romhalmaz pesti lakásállománnyal, ahol abból a statisztikában elkönyvelt vagyonból és fene nagy fejlettségből a csirkefarhátas középosztály és a szociális ételosztáson soakozó másfél kilométer természetesen soha semmit nem látott. És hidd el, tisztában is van vele.
2021. febr. 25. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
62%
Sopron is lepra pedig ott van a határ mellett. Omladozik minden. Igazából egész Magyarország néhány megyén kívül krva gáz
2021. febr. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
47%

Azért a luxus lakóparktól a csirkefarhátas középosztályon át a szociális ételosztásban sorban állókig (akik mind tisztában vannak) mégiscsak a saját környezetüket mocskolják. És ez mutat egy színvonalat luxuséktól a sorban állókig. És ez a színvonalnem spontán képződmény, hanem szándékos, a kényelem szülte eredmény.

(csak csendben: lehet, hogy a tömbházak tövében szeméthegy, de csak azért, mert arra több jut egy egységnyi területre. A lakóparkban meg azért nincs -néha - mert időről időre jön a takarítóbrigád. A köztes időben pedig arányosan ugyanakkora az igénytelenség. És hozzátenném, akinek az élete döntő része a megélhetés biztosításával telik, annál bizony bocsánatos bűn a szemét ahhoz képest, akinek pénze ugyan hegynyí, de a használt zsebkendő úgy esik ki a kezéből, mint a világ legtermészetesebb dolga. Ezért tehát én a mocsok eltakarítását a hegynél kezdeném - dózerral, bedarálva.

2021. febr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Attól még ugyanúgy a gazdag is és a szegény is szemetel, hiába van kuka. Az emberekkel van a baj. Szingapúrban ezt úgy oldották meg, hogy aki egy csikket is eldobott, arra rávarrtak kemény bírságokat. Senki se kényszerít a szemetelésre, de van, aki öt másodpercig nem tudja fogni a saját hulladékát, idegbe jön, és rögtön el kell dobnia.
2021. febr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!