Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok az új, leendő...

Mit gondoltok az új, leendő történelem érettségi követelményekről? Szerintem jó irányba változott.

Figyelt kérdés
[link]
2021. febr. 25. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Mindenképpen tudományosabb az irány.
2021. febr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem is.

Amikor én tanultam,akkor több volt az egyetemes történelem, mint a magyar.Jelentősebb magyar eseményekre is csak röviden tértek ki.

Na, de azt,hogy hogyan volt az amerikai észak-dél háború azt részletesen tanultuk.


Én a tanárt is kérdeztem, azt mondta ebben a kérdésben nem ő dönt,hanem a politika.


Szóval igen, jó az irány.Több részletesebb magyar történelmet és kevesebb idegent.

2021. febr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt tapasztaltam, hogy nagyon nyomták a magyar törit régebben is. A végvári háborúkat hetekig tanultuk, de pl. Napóleont csak 1 órán érintettük.
2021. febr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Marha jó... Tehát az iskola helyett megint nekem kell a gyerekeimet tanítani. Lassan tényleg kezdem nem érteni, miért is adózom és miért küldöm iskolába a porontyokat.
2021. febr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4: miért is?
2021. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

En tavaly emelt szinten érettségiztem tortenelembol.

1. Orulok, hogy nem 2023-tol kell, ugyanis en nem vagyok vallasos es semmilyen vallasos temakor nem fogott meg, orakat ultem felette hogy toredeket valahogy megjegyezzem

2. Orulok, hogy vegul nem tortelemtanarnak mentem, pedig 10 evig az szerettem volna lenni

3. Nem orulok, hogy tobb magyar tortenelmet nyomatnak. Tavaly ugy mentem el emeltezni, hogy rendes oran a 11.es tankonyvet sem tudtuk befejezni, a 2.vh utan egyedul kellett feldolgozzuk a maradek 1,5 tankonyvet. Sajnos a XX. szazad masodik fele annyira hasonlit a jelenre, hogy nem tudtam tortenelemkent tekinteni ra vagy elvette a lelkesedesem a tortenelem irant.

2021. febr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem meglepő. Az sem, hogy a Történelem Tanárok Egyletét nem hívták meg.
2021. febr. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
#5 ha ezt magyarázni kell, akkor régen rossz. Vagy a linkelt cikket nem olvastad vagy komoly hiányosságaid vannak a történelem tanulmányaidban. És nem fogom ezt ennél jobban kifejteni, belefáradtam a fideszes propaganda minisztérium fizetett trolljaival való szócséplésbe.
2021. febr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

8: "Fizetett troll"... Vannak nálad bajok.


Én magas ívben tojok a pártpolitikára, de az elmúlt időszak áttörései a genetikai kutatás terén várható volt, hogy megváltoztatják az eddigi felfogást, ami a hun, vagy szkíta kötődéseket kikerülte.

2021. febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

9. Én tanultam genetikát. Olvastam a tanulmányt nyersen, nem híroldalakon. Az égvilágon semmit sem bizonyítanak azok a leletek, csak azt, amit már eddig is tudtunk, hogy a magyarok eredetileg félig európai, félig ázsiai nép voltak. Mindössze kerítettek köré egy frappáns csomagolást és belemagyárztak olyan dolgokat, amik mellett ezek a leletek még jelenthetnek tucat mást is.


Hozzáteszem, nem is lehetséges, hogy a hunokkal bármit ki lehessen jelenteni magabiztosan, mert nincs egyetlen egy hun minta sem, amihez hasonlítani lehetne másokat. Többek között azért, mert olyan, hogy hun nép, nem létezett. Egy törzsszövetség volt, sok sok néppel benne. Feljegyzéseink vannak róla, hogyan olvadtak bele más és más népek. Lehet, hogy a magyarok is ott voltak? Több, mint valószínű. De ez nem jelent semmilyen kizárólagos kapcsolatot.


A szkíták pedig a tudományos konszenzus szerint indoiráni nép voltak. A leletek mindössze 10% - a mutatott hasonlót + az uralkodó ház. Tehát nagyon nagy valószínűséggel ez rájuk volt igaz, nem pedig a magyarokra en bloc.


A kormánynak nem is ez a célja amúgy. Azért nyomatják ennyire a hunozást, mert a törökök is hunoknak gondolják magukat, velük pedig ugye most nagyon jóban vagyunk. Gondolom kell valami, hogy a kollektív népesség is közelebb érezze magát hozzájuk.


Arról nem is beszélve, hogy ezekről a kutatásokról alapból sok vita volt tudományos körökben, például Klima kritikája, de azok valahogy nem kaptak reflektorfényt. Arról már nem is beszélek, amikor a tudós úr nem tudta eldönteni, hogy germán, vagy szkíta az a 40%. Úgy néz ki elkezdtük azt, amit a románok.

2021. febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!