Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Keresztény ember vagyok és...

Keresztény ember vagyok és hazafi. Kire szavazzak?

Figyelt kérdés
Eddig mindig a Fideszre szavaztam, de az elmúlt pár évben már elegem lett belőlük. Kicsit a fejükbe szállt a hatalom, sokat lopnak és arrogánsak. Persze becsülöm őket és legfőképp Orbán urat, mert nélküle ott tartanánk már, mitn a többi európai ország. De ha ők nem akkor kik? Az ellenzék elvenné az egyházi iskolákat és a pennzt a keresztényektől, beengedné az iszlamistákat, tombolna a genderidelogia, amitől féltem az egyelőre még csak óvodás korú gyerekeimet. Viszont van fejlődés is, sokszor jut már gyümölcs is a hónap végén az asztalra, van újra munkalehetőség a faluban. De egyre több rossz dolog derül ki a pártrol, sok politikus nem követi a Szentírás tanításait. Bízhatok-e Orbán úrban, hogy hamarosan visszatereli az igaz útra a csapodár fideszeseket vagy keressek más pártot? De ha más párt akkor melyik?

2021. márc. 1. 19:32
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
90%
Keresztény vagy kERESZtény?
2021. márc. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
11-es, biztos, hogy le akarsz ERESZkedni egy bizonyos szintre? :-)
2021. márc. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
88%

" ...de sajnos a szocializmus rombolasat helyrehozni nem 1-2 év."

Édes Istenem, 30 évvel a (viszonylag normális) "szocializmusra" visszamutogatni nem egy tájékozott, éles elmére vall...

A lelki szegénység is szegénység!

2021. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
90%

"Az ellenzék elvenné az egyházi iskolákat és a pennzt a keresztényektől, "


Most az egyházi iskolák sokkal több támogatást kapnak, mint az állami iskolák. Ez normális? Ne kapjanak kevesebbet, de többet se.


Persze valaki felvethetné, hogy ha az egyház úgyis kap támogatást közpénzből, akkor miért kell még az egyházi iskolákat is támogatni külön? Azokat támogassa az egyház a pénzből, amit kap.

2021. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, ha keresztény vagy, akkor hasonlítsd össze Krisztus tanítását azzal, amit a fidesz művel. Nem lesz nehéz látni a különbségeket. :))

Én is keresztény vagyok, valóban nincs kire szavazni. Én általában elolvasom a pártok nyilvános programjait, és a legkisebb rosszra szavazok. Ez semmiképp nem a fidesz, mert pl. 2018-ban nekik nem is volt programjuk... :D Hogy szavazzon így az ember, hogy azt se tudja, ki mellé teszi le a voksot? Ennél meg a DK programja is gerincesebb volt, mert ugyan a nyílt keresztényellenességgel nem értettem egyet akkor sem, de ők legalább le merték ezt írni.

2021. márc. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Bájos, hogy mindig az gondolja okosabbnak magát, aki nem "iskolázott".

A XXI. században már csak szekuláris államnak kellene léteznie, semmi keresnivalója az egyháznak az iskolákban és a törvényhozásban. Nem értem, hogy ez miért lenne keresztényüldözés, szabadon járhatnak templomba, részt vehetnek Istentiszteleten. Az meg már a keresztények baja, hogy olyan kevesen vannak, hogy nem tudják fenntartani az egyházat állami pénz nélkül.

Azt meg végképp nem értem, hogy miért ez a becsípődés, hogy az ellenzék bevándorlók százezreit szabadítaná az országra. Egyrészt senki nem mondott ilyet, másrészt egyik sem akarna ide letelepedni.

A b**izás is nagyon keresztényi... Nem a szeretetet hirdetik? Vagy csak azt kell szeretni, aki megfelel az elvárásoknak?

2021. márc. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy sok Fideszes van, aki letévedt a keresztényi útról, de bízom abban, hogy Orbán Viktor vissza tudja terelni őket a helyes útra. Nem minden Fideszes keresztény, de a párt nagy része, az értékrendje az.


A keresztény értékeknek igenis ott a helye az iskolákban és az egyházaknak az állam életében, hiszen államalapító Szent István királyunknak köszönhetően keresztény ország lettünk és tisztelnünk kell hagyományainkat. Pár ellenzéki párt, kifejezetten a DK pedig a kereszténységet kifejezetten hátra akarja szorítani, holott a nemzettest része, anélkül a magyar társadalom elveszíti a gyökereit és beleolvad a nyugati globális masszába. Nézzétek csak meg a Nyugatot. Elhagyták a kereszténységet, a fiatalok vallásos nevelése elmaradt és ma már egyre több a muszlim. Elveszítették ezek az országok az identitásukat, a fiatalok drogoznak, tiszteletlenek, a templomok kiürülnek, sekélyesek lettek az emberek. Elhagyták Istent és a fogyasztói társadalom rabszolgái lettek.

2021. márc. 2. 12:18
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Hála a jó Istennek, hogy a templomok kiürülnek, már rég túlhaladta a kor azt, hogy istentelenek prédikáljanak a hitről.

Istenhez közel kerülni nincs szükség templomokra.

2021. márc. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

"a fiatalok drogoznak, tiszteletlenek, a templomok kiürülnek, sekélyesek lettek az emberek. Elhagyták Istent és a fogyasztói társadalom rabszolgái lettek."

Még szerencse, hogy Magyarországon ez nem így van. Ja, vagy mégis.

2021. márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Rengeteg iskolát átvettek az egybah
2021. márc. 2. 16:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!