Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Keresztény ember vagyok és...

Keresztény ember vagyok és hazafi. Kire szavazzak?

Figyelt kérdés
Eddig mindig a Fideszre szavaztam, de az elmúlt pár évben már elegem lett belőlük. Kicsit a fejükbe szállt a hatalom, sokat lopnak és arrogánsak. Persze becsülöm őket és legfőképp Orbán urat, mert nélküle ott tartanánk már, mitn a többi európai ország. De ha ők nem akkor kik? Az ellenzék elvenné az egyházi iskolákat és a pennzt a keresztényektől, beengedné az iszlamistákat, tombolna a genderidelogia, amitől féltem az egyelőre még csak óvodás korú gyerekeimet. Viszont van fejlődés is, sokszor jut már gyümölcs is a hónap végén az asztalra, van újra munkalehetőség a faluban. De egyre több rossz dolog derül ki a pártrol, sok politikus nem követi a Szentírás tanításait. Bízhatok-e Orbán úrban, hogy hamarosan visszatereli az igaz útra a csapodár fideszeseket vagy keressek más pártot? De ha más párt akkor melyik?

2021. márc. 1. 19:32
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
*rengetek iskolát atvettek az egyházak igy idővel sok fiatal is keresztény nevelést fog kapni én ebben bízom.
2021. márc. 2. 16:25
 22/30 anonim ***** válasza:
87%

El kell rontsam a kedvedet, Mr.Keresztényember.

Keresztény, egyházi iskolába jártam, ahogy sok barátom is, de nem ismerek senkit a suliból aki templomba jár, vagy akár csak kereszténynek vallaná magát. Helyette viszont sokan a keresztény nevelés és a hittan órák/áhítatok miatt utálták meg ezt a vallást, holott korábban csak szimplán nem érdekelte oket ez az isten téma. Máig emlékszem egyik barátom szavaira, miszerint: "Mióta ide járok, rájöttem, hogy isten inkább egy érzés, mint valami amiben tényleg hinni kéne."


Ja, és csak hogy nehogy lemaradjon:

"A fiatalok drogoznak és tiszteletlenek"... OK BOOMER!

2021. márc. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Keredzteny
2021. márc. 2. 19:37
 24/30 anonim ***** válasza:
87%

Na, kérdező! Próbálok érdemi választ adni neked, de nehéz lesz megértened a szemléletemet, mivel én egy liberális, EU párti, pacifista személyiség vagyok. Meg abszolút vallástalan. Nem kaptam vallási nevelést, még azt sem igazán tudom, hogy a Biblia miről szól..de ez nem lényeg.


A kérdésedre válaszolva, hát sok pontodat kifogásolhatónak tartok.


1."Persze becsülöm őket és legfőképp Orbán urat, mert nélküle ott tartanánk már, mitn a többi európai ország"-->"tele lenne az ország migránsokkal, terrorizmus lenne és a gyerekek fejét genderideológiával nyomnák. Most azért béke és szabadság van még ha az eletszinvonal kicsit kevesebb, mint tőlünk nyugatra. De ezért cserébe nagy a biztonság és itthon védve és támogatva vannak a keresztény közösségek. Hollandiában van olyan, hogy bordélyhaz van templom mellett! Itthon ilyen nem lehetne."

Az biztos, hogy több migráns, illegális bevándorló tartózkodik nyugaton, mint itt. Viszont abban biztos vagyok, hogy ez nem Orbán Viktornak köszönhető, Magyarország sosem volt célország. Alapból nem sok érkezett az EU ba ezen az útvonalon. Mint látod, nincsenek többen sem Csehországban, Romániában, Szlovákiában stb.. ez pusztán azért van,mert ez a régió nem volt célállomás. Orbán Viktor nem védett meg minket, csak félelmet, és gyűlöletet keltek. Ismerik nagyon jól a magyarokat, tudják mitől rettegnek, mivel lehet húzni az agyukat. Ebben el kell ismernem, hogy mesteriek. Továbbá a legtöbb nyugati ország sem fogad már be annyi menekültet, mint korábban.. egy jelentős hányaduk, ha nem mind tényleg eléggé műveletlen, szocializálódásra alkalmatlan, így már szűrik őket, amit kell is..de erre a problémára sem a magyar kormány jött rá a világon először,..fennállt egy probléma, aminek mindenhol más volt a kezelése. Amúgy fogadjunk m1-et nézel..gyönyörű, hogy ott mennyire felnagyítják ezeket a migránsok által elkövetett támadásokat..oké, van..Minden nyugati országban van naponta 100as nagyságrendű gyilkosság. De pl. ha nálunk egy magyar követ el gyilkosságot, akkor nem fogják hangsúlyozni, hogy MAGYAR..viszont, ha egy arab követi el, akkor a jellemzés egyből úgy fog kezdődni..ARAB férfi ezt meg ezt csinálta. Érted mit akarok mondani? Ugye? Keresztény közösségek, hagyjuk már a nagy magyar keresztényeket,..10% él a vallási normák szerint, és gyakorolja vallását, jár templomba stb. Népszámláláson valahogy többen bebökik, hogy azok, de a valóság nem ez..a magyarok alapjáraton nem vallásosak, és nem is keresztények. Hagyományaink, ünnepeink, kulturális szokásaink, történelmi épületeink tükrözik, hogy keresztény kultúra behatása formált minket ilyenné, de már ez háttérbe szorult. Ha a magyarok olyan nagy keresztények, akkor tartsák be a 10 parancsolatot!! Nincs házasság előtti szex, utána is csak nemzés céljából..nincs lerészegedés, alkohol,..nincs szerencsejáték..nincs káromkodás..nincs cigi..Imádom, hogy ezek a nagy skinhead keresztények csak akkor hozzák fel a vallást, amikor melegeket látnak az utcán, vagy LMBTQs felvonuláskor.....úgy, hogy a valószínűleg a vallási elvek közül ők enne az egynek a kivételével már mindet megszegték aznap, ki kell mondjam, bocs: A KERESZTÉNYEK EGY IRDATLANUL KÉPMUTATÓ TÁRSADALMI RÉTEGET ALKOTNAK. Iskolákban vallási órák, hittan..hagyjuk már..Tuszkolják a teremtéstörténetet általános iskolások fejébe, viszont nem tudják mi az a rendszertan, vagy ki Charles Darwin..A bordélyházakkal Hollandiában mi a baj?A prostituált olyan ember, mint egy szakács. Kielégít egy testi igényt. Az embernek szüksége van táplálékra, és nemi kielégülésre..a szakács megadja neked az egyiket, az utóbbi a másikat. Kész..hol itt a gond??De légyszíves, könyörgöm..az ,hogy van ilyen némelyik országban az nem azt jelenti, hogy kötelező odamenni..az megy oda akinek van erre igénye!Senki nem kötelez rá senkit. Igen, elismerem ikonikus, hogyha a templom mellé helyezik xD. De ha a hangos zene nem zavarja a szomszédban a misét, akkor semmi gond. Én meg egy utcányira lakok a templomtól,nagyon hangos..érdes hangja van..negyedórán keresztül harangoznak , pl. este 6kor szokott ez lenni. Na most engem az idegesít, de az ember túllép rajta. Ott van, és kész. Orbánra nem kéne szavazni, veszélyezteti a demokráciát Magyarországon. Meg nekik ez az egész, amit mutatnak magukról keresztény, hazafi kép, az csak politikai eszköz, tudják erre van kereslet, nyomatják az m1en a politikai műsorokat mellé, egy kis krumpli, és már el is van rendezve a dolog. Ne hidd már, hogy képviselik az érdekeidet..ha valaki úgy meggazdagszik ,mint azok utána szerinted mennyire érdeklik őket az elvek? Amúgy nem vagyunk biztonságban, az életszínvonal meg nem valamivel rosszabb, hanem sokkal sokkal rosszabb..ha összehasonlítjuk a bérezést, az egészségügyet, az oktatáspolitikát akkor ott nem kis szakadék tátong közöttünk és a nyugat között. Hollandia pedig az egyik kedvenc országom, pont ezek miatt..megkapják az emberek azokat az életfeltételeket, amik alapból járnak is nekik. De ugyanilyen Norvégia, Svédország, Belgium, Németország, Ausztria is..Én inkább élnék ilyen országban, de mindenki magának dönti el. Ha te egy igazi szélsőjobbos pártra akarsz szavazni, akik talán em is csak képmutatásból csinálják, akkor ajánlom a Mi hazánkot..de én maradok azért a liberálisabb oldalnál.

2021. márc. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
92%

"nélküle ott tartanánk már, mitn a többi európai ország"


Bárcsak ott tartanák mint Anglia vagy Németország XD Csak sajna a közelében sem járunk :D

2021. márc. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
27%

Szegény kérdező!


Rossz ötlet volt ezt gyakorin megkérdezni, sok balliberális keresztény gyűlölő migráns simogató ide jár sírni hogy nem egy kommunista vezeti az országot

2021. márc. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
40%

#24 "10% él a vallási normák szerint, és gyakorolja vallását, jár templomba stb."


A vallás nem a templomba járásról, hanem a hitről szól

2021. márc. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
93%

nem vagy hülye, kérdező, csak mivel nem tájékozódsz körültekintően, nagyon nagy hatással van rád a kormányzati agymosás, ezért azt gondolod, hogy amit a tévében hallasz, az a valóság. pedig valójában folyamatosan hazudnak neked. ennek elfogadása és felismerése talán elvezet a valódi történésekhez.

ja, és orbán egy szotyolázó pökhendi tahó, sehogyan sem úr

2021. márc. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt írja a kérdező: "... aki letévedt a keresztényi útról, de bízom abban, hogy Orbán Viktor vissza tudja terelni őket a helyes útra. "

Na, amikor ezt elolvastam, visítófrászt kaptam!

Te figyeljél már: Orbánt annyira megveti az Úr, hogy a te Viktorod ahova belép, ott magától leesik a falról a szentkép!

2021. márc. 5. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 gyurlaci válasza:
15%

A nép szava, (nem a Népszava)

Isten szava.

És a nép döntött. További 4 éves hörgést kívánva maradok tisztelettel. :-))

2022. júl. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!