Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz-KDNP kudarcot vallott...

A Fidesz-KDNP kudarcot vallott. Csődöt mondott a válságkezelésük, bedőlt a hétvégi oltási tervük, csődbe mentek emberek 100 ezrei az elhibàzott döntések sorozstaiban. Kiderült, hogy alkalmatlanok. Most már boritékolhatóan elbuknak jövőre?

Figyelt kérdés

2021. márc. 5. 20:50
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Folytatom, csak közben dolgom akadt:


"Hát ez tényleg nagyon durva, hogy lebunkóznak valakit. Tiszta diktatúra. :D"


Megragadtad a lényeget. Nem a lebunkózás a bűn önmagában, hanem, hogy folyamatosan megvonja a szót, egy zsák krumpliért 4,5 milliós birságot osztogatni, amikor az csak egy szemléltetés volt, még ha nem is jelezte előre, az akkor sem ilyen összeget érdemel. Bezzeg amikor fideszesek közbeszólnak ellenzéki felszólalásnál, vagy amikor tapsviharral ellehetetlenítik, hogy elmondja amit akar, az ugye belefér a demokráciába. Bocsi, de ha i osztályod van, akkor érthető, hogy téged ez nem zavar, mert hol tanulhattad volna ezeket. Magasabb iskolai végzettség mellett viszont kellene, hogy zavarjon.



Az államadóssági statisztikai adatokat nem tudom honnan kukáztad, én egészen másról tudok, hogy az 1995-ös szinten van az államadósság, ami a legnagyibb volt a rendszerváltás után, de lehet valami fideszes statisztikát néztél. A GDP arányos államadósság meg pont annyit ér, ahogy azt te magad beismerted. Amint visszaesett a GDP egyből meg is nőtt az államadósság, tehát ez egy csalóka torzítás, egy látszat, ami addig tart, amíg működik egy gazdaság. Meg amúgy is, szerinted mi a alpján fizeti az állam az adósságát? Odamegy ahhoz, aki tartozik, és megmondja neki, hogy figyelj már, én csak x összeget adok most neked, mert most épp magasabb a GDP-nk, tehàt kevesebbel tartozok neked? Nem. Pénzben fizeti meg, amit forintosítva kell nézni. Úgy viszont nőtt 2010-hez képest, tetszik vagy sem.

Az meg, hogy a bérek nőttek, meg kedvezőbbek a hitelek, azért van, mert a jegybanki alapkamatot levitték, ami nagyon szép és jó, csak ezzel inflálják ek teljesen a forintot. A bérek emelkedése sem tudja követni az infláció mértékét, idén 4%-kal emelkedtek, az infláció pedig 7% volt. Folyamatosan csökken a reálértéke.


"Ehhez képest az ellenzék mégsem azt kommunikálja hogy jólét van, ami a viláéggazdaságnak köszönhető. Ellenkezőleg, azt kommunikálja, hogy szarabbul élünk."


Pont erről beszélek, hogy valójában NEM élünk jól, csak azt hisszük, mert általánosságban azt látod, hogy sorba húzzák felfele a lakásokat, sorra épülnek a stadionok, csakhogy az a lakás már vidéken is 30 milliótól kezdődik, ha nem vállalsz 3 gyereket CSOK nélkül esélytelen megvenni, vagy magadra veszel annyi hitelt (az alacsony alapkamat miatt most pont kedvező törlesztés miatt), hogy majd később ne bírd fizetni és kilakoltassanak.

Tudod mi a jólèt? Amikor a lakosság kb. 20%-a nem a létminimum alatt él, és a fele is legalább megkeresné az átlag bért. Mert szép dolog, hogy folyamatosan nő az átlag bér, csak az az érdekes, hogy szinte senki nem ismer olyan embert a környezetében, aki annyit keresne, mert a mediánbért kellene valójában nézni, ami pedig sokkal kevesebb.



"Hát nem úgy volt, hogy az EU-s támogatásokat lenyúlják? Most meg annak köszönhető, hogy jobban élünk? Döntsétek el, hogy melyik forgatókönyvhöz ragaszkodtok."


Ne legyél már ennyire kétbites. A kettő nem zárja ki egymást logikailag. Ennyire nem vagy sötét, kár ez az álértetlenkedés. Rengeteg EU-s forrás jön, ami nem a kormánynak köszönhető, de rengeteget le is nyúlnak belőle. Ha csak negyedennyit nyúlnának le, akkor is maradna nekik bőven, de sokkal jobban fel lehetne használni ezeket a forrásokat, mint szinte mindenütt túlárazott összecsapott munkát kiadni a kezükből.



Az meg vicc, hogy ennyire homokba dugod a fejed, és nem veszel tudomást az urizálásról, mert hogy "ki nem sz..ja le"


Kepzeld el, normális embert érdekel igen is, mert az a te pénzed is, ő téged képvisel, és te nem ezért szavaztad meg. Svájcban ha aprópénzt ellop valamelyik politikus egyből eltakarodhat, itt már az ingerküszöböt ez meg sem üti. Vicces, hogy itt csak akkor tud megbukni egy politikus, ha kiderül róla, hogy meleg. Ha sikkasztáson kapták volna rajta, semmi baj nem lenne, minden menne tovább.


A Borkai sztori után is asszem valami olyat mondott O.V., hogy beteg dolognak tartja, hogy valaki levideózza, hogy szexel. Röhögnöm kell... Nem az a baj, hogy jachtozott, k.vázott, méregdrága, vélhatően közpénzes sztoriból elkövetett eset volt, nem. Neki mindössze annyi ezzel a problémája, hogy ez le lett videózva... besz.rás. Na ez a probléma

2021. márc. 7. 12:28
 22/27 anonim ***** válasza:

#21


“Jól kimagyaráztad baromságokkal, amit nem lehet és nem is kell még elvakult fideszes fanatikusnak sem magyarázni, mert ez egyszerűen elfogadhatatlan, és senkit nem érdekel…”


Azért, ahogy elnézem, megpróbálkoztál vele, de nem sok sikerrel. Csak azt az 1-2 millió embert érdekli, aki nem hajlandó a jelenlegi, és ex-MSZP-s brigádra szavazni.


“Felesleges visszamutogatni…”


Ugyanaz a brigád alkotja azoknak a jelentős részét, akik most az ajtón kopogtatnak. Felejtsük el talán, hogy milyen volt az ő kormányzásuk? Nem nagyon megy, főleg ha látjuk a kritikáikat (államadósság, egészségügy, munkanélküliség), amiket nyugodtan felróhattak volna maguknak is. Mutogassunk csak.


“az az előtti időszak globálisan is sokkal rosszabb volt, néhány mutató mégis jobb volt, amiket említettem.”


Erről mutassál már valami forrást, ami alátámasztja, hogy globálisan rosszabb volt. A válságot leszámítva, hasonlóan prosperált, mint a 2010-es évek. Milyen mutatók voltak jobbak a Forintot leszámítva?


“A te gondolatmeneted alapján nyugodtan szét lehet lopni az országot, mert az nem probléma.”


Nem. Amit a Fidesz csinál az nem a hagyományos értelemben vett lopás, hanem korrupció. A beruházásokat a haverokkal végeztetik el, amivel nem mondom hogy nincs probléma, de közel sem az, mint amit Mészárosra mondotok, hogy elrakott 500 milliárd közpénzt. Ez a pénz a munkákból kitermelődött (hogy mennyire volt túlárazott, azt senki nem tudja) vállalkozások értékéből tevődik össze, ami sok embernek munkát ad, nem egy bankszámlán csücsül.


“Ha csak a Lölö pénzét számoljuk, abból is legalább 2-3 kórház építhető, és számos kórház felújítható lenne, és az eszköztár is korszerűsíthető.”


És mi lenne, ha Lölö megbízatást kapna egy rakat kórház felépítésére, és ebből kifolyólag a vagyona növekedne 2-300 milliárddal? Akkor is nyígnátok, hogy ellopta az EU-s pénzt, meg mé’ nem építenek még több kórházat, vagy újítanak fel iskolákat ekkora vagyonból.


“Miben érinti ez az átlagembert? Tudod egyrészt elvekben. Hogy míg sokan több diplomával, vagy bármilyen képességekkel mondjuk dolgoznának, vagy akár vállalkozást indítanának csupa akadályokkal kell szembesülniük, miközben egy félnótás bohóc percenként százezreket keres,..”


Ne röhögtess. Elképesztő gyerekes gondolatmenet. Amit itt leírtál az nem a Mészáros-jelenség, de még csak nem is a korrupció, hanem a kapitalizmus. A világ vagyonának 99%-a az emberiség 1%-ának tulajdona. Ebben hol van az egyetemes igazság? A bill gécc vagyona tobb, mint 100 milliárd dollár, egy átlag magyaré kb. 20 millió forint. Az kb 1.800.000-szoros szorzó. 1.800.000-szor többet dolgozik a bill gécc? Tudod te, hogy az ilyen dollármilliárdosok leszármazottainak mennyit kellett dolgozni a vagyonukért? Semmit. Így működik a világ, a munka nem arányos a pénzzel, aki erre csak Mészároson keresztül jött rá az eddig hol élt? Aki képes befrusztrálódni, merthogy a Mészáros így úgy, és olyan szinten irigykedik rá, hogy inkább letesz egy diplomáról, vagy egy jó szakmunkáról, amivel elég jól lehetne keresni, az annyit is ér.


“Anno egy Nokiás dobozon háborodott fel mindenki…”


Nem olyan rég egy hétig hisztizett az ellenzék egy 16 ezer forintos üveg pezsgőn.


“Különben elmondanám, hogy vannak olyan nemzetközi statisztikák, amik alapján jobb volt az EÜ 2010 előtt, mint most, de ezt hagyjuk is.”


Ne hagyjuk. Érdekelnének ezek a statisztikák. Cserébe majd mutatok olyat, amely szerint most jobb.


“Az ő idejükben nem volt ekkora pénzmennyiség, amivel gazdálkodhattak.”


Az ő idejükben ha lett volna ekkora pénzmennyiség, az megmenti őket, az IMF hiteltől. Nagyjából a lehívott mennyiség mértékére (amit a Fidesz törlesztett, akár vehetjük úgy is, hogy a Fidesz finanszírozta az ő elbaszott kormányzásukat) rúg az EU-s támogatások között különbség.


“Ja ezzel kitörölhetik, amikor a 65 év felettiek nagy része, akik rendszeresen eljárnak szavazni, ezeket nem is ismerik,”


A 65 év alattiak meg ismerik, és ők többen vannak. Érdekes, ha megnézzük a szavazótábort, még sem a Fidesznél vannak 65 év felett 2x annyian, mint alatta, hanem a DK-nál meg az MSZP-nél.


“A média minden területén egyensúlynak kell lennie, mindenki számára biztosítani kell a széleskörű tájékoztatást, és a politikai pluralizmus fennmaradásához szükséges sokoldalú információ áramlást.”


Ha ez így van nyugodtan le lehet lőni a Facebookot, Youtube-ot, Google-t. Mindegyik platform olyan tartalmat dob eléd, ami tetszik, és véleménybuborékba zár. Amely véleménybuborékon a legelső esetében ott van Mark Zuckerberg lenyomata. Ha ő úgy dönt (vagy úgy hatnak rá), hogy súlyozottan genderista, multikulti, érzékenyítő tartalmak jelenjenek meg, akkor az algoritmusai olyan tartalmakat fognak elég tolni, anélkül hogy észrevennéd.


“Lassú leépítés zajlik, pont azért, hogy a hozzád hasonlóak semmit ne vegyenek észre belőle.”


Hol van a szólásszabadság korlátozása az internet korában?

Hol van az egészségügy összeomlasztása? Mivel romlott, vagy lett rosszabb az egészségügy az elmúlt 10 évben, mint az azt megelőző 8-ban?

Miben rosszabb a gazdaság, mint 10 évvel ezelőtt???


“Megragadtad a lényeget. Nem a lebunkózás a bűn önmagában, hanem, hogy folyamatosan megvonja a szót.”


Amilyen stílusa van némelyiknek, meg is érdemli. Szerintem gyakran arra mennek, hogy megvonják a szót, hogy aztán lehessen mártírkodni egyet.


“Bezzeg amikor fideszesek közbeszólnak ellenzéki felszólalásnál, vagy amikor tapsviharral ellehetetlenítik, hogy elmondja amit akar, az ugye belefér a demokráciába.”


Bele. Tanuld meg a demokrácia szó jelentését. Amúgy meg elmondhatja a Facebook oldalán, ha akarja. Akit érdekel az úgyis követi. Nem veszitek észre mennyire nevetséges szólásszabadsággal dobálózni pont a Facebook korában. Mielőtt nem volt a Facebook és megvonták tőle a szót, mindezt hol tehette meg? Sehol. A Facebooknak köszönhetően még a szómegvonással együtt is jobban tudja hallatni a hangját, mint valaha.


“Bocsi, de ha 8 osztályod van, akkor érthető, hogy téged ez nem zavar, mert hol tanulhattad volna ezeket.”


Jobb helyeken ezt nem az iskolában tanulják, hanem odahaza.

Mondd csak, téged az nem zavar, amikor száraztészta, krumpli, meg táblás üzenetek mennek “Lónak a f*szát” felirattal? Nem, helyette közbeszólás (amit az ellenzék is csinál), meg tapsvihar (ami talán csak egyszer volt) amin problémázol.


“Az államadóssági statisztikai adatokat nem tudom honnan kukáztad…”


Wikipédia, KSH, nemzetközi oldalak. Ugyanaz az adat van fent mindenhol.


“1995-ös szinten van az államadósság, ami a legnagyobb volt a rendszerváltás után, de lehet valami fideszes statisztikát néztél.”


Csúúúsztatás. Egy szór nem ejtettem arról, hogy most ne lenne a magasabb. Arról volt szó, hogy melyik kormányzás alatt mennyivel nőtt. Leírom megint: Az MSZP 55%-ről indult, 80%-ra vitte fel, a Fidesz 80%-ról 81%-ra.

Az az 1995-ös szint egyébként szintén GDP arányos.


“lehet valami fideszes statisztikát néztél”


Hát mutass más valami nem fideszes statisztikát!


“A GDP arányos államadósság meg pont annyit ér, ahogy azt te magad beismerted. Amint visszaesett a GDP egyből meg is nőtt az államadósság, tehát ez egy csalóka torzítás, egy látszat, ami addig tart, amíg működik egy gazdaság.”


Elképesztő baromság, amit állítasz. Szerintem te most tetteted a hülyét, ez nem a te szinted.

Nyilván véletlen, hogy minden statisztikában GDP arányosan nézik az adósságot. Ha a te gondolatmeneted nézzük, nagyobb szarban van egy olyan ember, akinek van 1 milliója, és 200ezer forint tartozása, mint egy olyan ember, akinek

200ezre és 150ezer forint tartozása van. A GDP mutatja, hogy mennyi az ország keresete. Magasabb GDP-vel fizetőképesebbek vagyunk. Teljesen nonszensz elvonatkoztatni a gazdaság mértékétől, ha annak tartozását nézzük.


“Amint visszaesett a GDP egyből meg is nőtt az államadósság, tehát ez egy csalóka torzítás, egy látszat, ami addig tart, amíg működik egy gazdaság.”


Ilyen alapon látszat az egész gazdaság, meg a GDP is nem?


“Odamegy ahhoz, aki tartozik, és megmondja neki, hogy figyelj már, én csak x összeget adok most neked, mert most épp magasabb a GDP-nk, tehát kevesebbel tartozok neked?”


Nem, ugyanannyival tartozik, csak nem mindegy, hogy mennyire vagyunk képesek törleszteni.


“Úgy viszont nőtt 2010-hez képest, tetszik vagy sem.”


Megint csúsztatsz. Nem azt mondtam, hogy az MSZP kormányzás alatt nagyobb mértékben nőtt.

Egyébként abba már bele sem akartam menni, hogy a GDP arányoson túl is valamilyen nemzetközi valutában szokás nyilván tartani. Pl. Euroban (nem Fideszes statisztikából kukáztam, Wikipédia)


2002: 40.520 millió Euro

2010: 79.101 millió Euro

2018: 93.311 millió Euro


Kik a nagyobb adóssághalmozók?


“Pénzben fizeti meg, amit forintosítva kell nézni.”


Forintosítva, mert neked úgy tetszik. Mert ahogy a Forint romlott az évek alatt, az Euro-ban nyilvántartott adósság Forintra átváltva nagyobbnak látszik.


“Pont erről beszélek, hogy valójában NEM élünk jól, csak azt hisszük, mert általánosságban azt látod, hogy sorba húzzák felfele a lakásokat”


Ez hülyeség. Nem attól fogja jobban érezni magát az ember ha látja, hogy húzzák fel a lakásokat. (Amúgy is a szocik idején sokkal több lakás épült, mint az elmúlt 10 évben.)

Az ember attól él jobban (már ami az anyagiakat illeti), hogy több mindenre elég a pénze.


“csakhogy az a lakás már vidéken is 30 milliótól kezdődik, ha nem vállalsz 3 gyereket”

Tény, hogy elszálltak a lakásárak, és nehezebb lakást venni, mint 10 éve, főleg Pesten, de vidéken simán lehet 10 millió alatt. Vagy bérelni, nyugaton ez a menő.



“szép dolog, hogy folyamatosan nő az átlag bér, csak az az érdekes, hogy szinte senki nem ismer olyan embert a környezetében, aki annyit keresne, mert a mediánbért kellene valójában nézni, ami pedig sokkal kevesebb.”


Én ismerek sok olyat, is pedig Észak-Kelet Magyarországi vagyok. Nézhetjük a mediánbért is, csak hát már 10-18 évvel ezelőtt is az átlagbért nézték, így összehasonlítási alapnak jó.


“A bérek emelkedése sem tudja követni az infláció mértékét, idén 4%-kal emelkedtek, az infláció pedig 7% volt.”


Ezt úgy hívják, hogy cherry-pciking. Kiválasztasz egy neked tetsző adatot, és általános jelenségként próbálod felmutatni. Volt egy ilyen év, a többi nem ilyen.


Nézd meg a bérek és az évek infláció növekedését az elmúlt 18 évben. Volt ott korábban 6-8 % infláció rendszeresen, és mellette kevesebb bérnövekedés. (KSH) Pl.:

2004: Infláció 6,8%, Bérnövekedés: 5,8%

2007: Infláció: 8,0%, Bérnövekedés: 7%


2002-2009: Infláció: 51,33%, Bérnövekedés: 63% (Még az MSZP idején is tudta, felülmúlta követni)

2010-2020: Infláció: 27,65%, Bérnövekedés: 81% (Nem tudja követni a bérek az infláció mértékét?)

“Folyamatosan csökken a reálértéke.”


Ez megint csak az agyadból pattant ki. Nő a reálértéke.


“Ennyire nem vagy sötét, kár ez az álértetlenkedés.”


Örülök, hogy legalább az irónia átmegy. Remélem Dobrevék meg Donáth is ironizálnak, amikor EU-s pénzek lenyúlásáról beszéltek a múlt hónapban, miközben “Orbán Viktor történelmi vereséget szenvedett Brüsszelben, az Európai Tanács innentől vizsgálja az EU-s pénzeket. Meg lett védve a magyarok pénze.” Kíváncsi voltam meddig bírják, mielőtt elfeledkeznek a “győzelmükről”.


“Ha csak negyedennyit nyúlnának le, akkor is maradna nekik bőven”

Mennyi is az, amit lenyúlnak? Úgy nagyságrendileg. Vagy %-os értékben.


“Az meg vicc, hogy ennyire homokba dugod a fejed, és nem veszel tudomást az urizálásról, mert hogy”


Bocs, de tényleg nem érdekel. Az, hogy Szijjártóról készül egy paparazzi foró, amint a milliárdos haverja yachtján van nem izgat. Gyurcsány villája is kb. ennyire izgat. Ha nem lett volna ott a yachton, pont ugyanennyire nem érdekelne. Ha ott lett volna, és nem fotózzák le, az titeket se. Nyilvánosan verette, és nagyzolt rá, hogy yachton van? Nem, lesből lefotzóták, és innentől rásütötték, hogy urizált. A milliárdos haverja előtt utizált? Nem ő akarta nagy dobra verni, hogy yachton van.


“Vicces, hogy itt csak akkor tud megbukni egy politikus, ha kiderül róla, hogy meleg.”

Nem azért bukott meg, mert meleg. Nem azért, mert melegorgián volt. Hanem azért, mert szabálysértést, és bűncselekményt követett el. Úgy vett részt egy ilyen partin, hogy tiltottak voltak az összejövetelek, és még drog is volt nála. Alap, hogy repül. Korózs még csak felelősségre sem lett vonva.


“A Borkai sztori után is asszem valami olyat mondott O.V., hogy beteg dolognak tartja, hogy valaki levideózza, hogy szexel. Neki mindössze annyi ezzel a problémája, hogy ez le lett videózva... besz.rás. Na ez a probléma”


Az a probléma, hogy megint csúsztatsz. OV-nek volt egy ilyen megjegyzése, de olyat nem mondott, hogy neki csak ennyi lenne a problémája, úgy nyilatkozott, hogy nálunk bizonyos dolgok nem férnek bele.

Egyébként meg én is úgy gondolom, hogy ez a legnagyobb probléma vele. A yachtozás nem érdekel. A kurvázás sem, van aki így bulizik, hajrá. Más berúg, drogozik, vagy egyéjszakázik.

Az, hogy közpénzen volt már gáz. De az, hogy levideózza ezt, az már tényleg a teteje. Ez nem beteges, hanem IDIÓTASÁG. Hogy lehet ilyen felelőtlen egy ilyen pozícióban lévő személy? Hatalmas zsarolási indíték, ha valakiről egy ilyen felvétel van. Egy felelősségteljes ember nem teheti magát ilyen szinten sebezhetővé, hogy hagyja, hogy készüljön róla egy ilyen videófelvétel.

2021. márc. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

"Tanuld meg a demokrácia szó jelentését."


Nekem magyarázza harmadéves joghallgatóként a demokráciát besz.rás. 🤣🤣🤣


A fele kommented nem olvastam el sem, az a 2-3 sor is baromság volt, amit szemmel végigfutottam, teljesen felesleges volt az életedből ennyi időt elpazarolni egy vélhetően minden szempontból fals komment megírására (mondom, nem olvastam el, csak amit átfutottam, az is f.ság, gondolom a többi része is az.)


Ha valaha az életbe jártál volna olyan egyetem közelében egy percet is, ahol államelméletet, vagy valami hasonlót tanítanak, akkor tudnád, hogy ami jelenleg zajlik az a modernkori demokrácia teljes földbe tiprása, és már csak a jogállamiságra való tekintettel is leszavaznál inkább bármi másra, még akkor is, ha tudod, hogy az a valami földönfutóvá fog tenni, de legalább cenzúrázatlanul szidhatod, nem fognak másnapra tönkretenni, meg ellehetetleníteni hogy bárhol állást találj vagy hasonlók.


Mindegy is, kár a felesleges szócséplés. 2018-ban a közel 70%-os részvétel mellett 51% NEM akart Fideszt. Ez a szám ma már valahol közelebb áll a 60-hoz, mint az 50-hez, ráadásul ez most egyetlen listán fog összpontosulni, így egyéni körzeteket is javában meg tudnak csapolni a Fidesztől, szóval ezeket a bullshiteket jibb, ha tőgázra kapcsolod, mert minden kampánymaszlagra szükségetek lesz, de még lehet az is kevés. Részemről a téma lezárva, a továbbiakban nem reagálok semmilyen ökörségre.

2021. márc. 8. 21:56
 24/27 anonim ***** válasza:

"Nekem magyarázza harmadéves joghallgatóként a demokráciát besz.rás."


Harmadéves joghallgató, ammá valami. :D Tudhatnád akkor, hogy a demokrácia/nem demokrácia között nem ott van a határvonal, hogy belefojtják-e a szót valakibe, aki ordenáréskodik.


"A fele kommented nem olvastam el sem..."


Hmm, oké.


"...az a 2-3 sor is baromság volt, amit szemmel végigfutottam..."


Ááá, már csak 2-3 sor. Egyre lejjebb adod! Az előbb még a fele közelében jártunk. :D


"teljesen felesleges volt az életedből ennyi időt elpazarolni"


Egy élmény volt.


"vélhetően minden szempontból fals komment"


Ennek könnyen utánajárhatsz. Elolvasod. Nem harap. :)


"mondom, nem olvastam el, csak amit átfutottam, az is f.ság, gondolom a többi része is az."


Oké, nem kell győzködnöd minket, nyugi. Elhisszük, hogy nem olvastad el. Ha ennyit győzködöl, még a végén valakinek kételye támad, hogy elolvastad! :O


"már csak a jogállamiságra való tekintettel is leszavaznál inkább bármi másra, még akkor is, ha tudod, hogy az a valami földönfutóvá fog tenni, de legalább cenzúrázatlanul szidhatod"


Éljen a jogállam!!! Nem baj ha földönfutó leszek, a jogállamiság szent!!!

Az EU-nak sikerült már definiálni azóta? Az mennyire jogállami, hogy katalán poltikusok vannak bebörtönözve az Unió területén belül egy függetlenségi népszavazás miatt? Vagy ami a '56-os forradalom 50-ik évfordulóján történt?


"cenzúrázatlanul szidhatod, nem fognak másnapra tönkretenni, meg ellehetetleníteni hogy bárhol állást találj vagy hasonlók."


Ki nem szídhatja a kormányt cenzúrázatlanul? Kit tettek tönkre? Kit lehetetlenítettek el? Élénk a fantáziád, majd kinövöd.


"jobb, ha tőgázra kapcsolod, mert minden kampánymaszlagra szükségetek lesz, de még lehet az is kevés."


Hát nem úgy volt, hogy itt nincs demokrácia? Akkor szinte mindegy is, esélyetek sincs! Vagy ezek szerint mégis van demokrácia, ha a 60% akarata érvényesül majd?

2021. márc. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
#22-24 Ne foglalkozz a kerdezovel, en köszönöm a reakciod, mert minden egyes felinfora, nagyitasra, csusztatasra kulturalt modon, szamokkal, ertelmes osszefuggesekkel reagaltal. Ugy gondolom ha erre az erdemi reakcio az, hogy a felet el sem olvastam, itt vitanak helye nincs.
2021. márc. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ezekkel teljesen fölösleges vitázni, képtelenek rá. Elég csak a "kérdést" elolvasni, és meg is van a válasz.
2021. márc. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#25

Nincs mit, én köszönöm!

2021. márc. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!