Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz szkeptikusok már 10...

A fidesz szkeptikusok már 10 éve írják hogy az egészségügy halott. Nah de mi lesz most?

Figyelt kérdés
Talán egy 374837 milliárdos stadion? Mi más kéne
2021. márc. 5. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Gyurcsány Ferenc féle Ellenzéki Összefogás rendbe vágja! Hiszen 2010 előtt is ezt csinálták.
2021. márc. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%

#1 Aha. vettek széfeket a kórházba a betegágyak mellé. Függöny a zuhanyzóban meg vécépapír nem volt, de széf az igen.

Még szerencse hogy csak egy kórházat volt idejük eladni, az is elég pénzébe került az ott élőknek, hogy visszavásárolják mielőtt csődbe megy és bezárják. Elbocsátottak vagy hatezer egészségügyi dolgozót, az is milyen jót tett az egészségügynek.

A mostani fidesz kormány meg van olyan szemét hogy új kórházakat akar építeni Budapesten, védekeznek is ellene kézzel lábbal a győztes ellenzékiek, mert milyen szörnyű is lenne ha Buda déli részén élők meg a teljes Buda környéki agglomerációnak nem a 60 éve is réginek számító János kórházba kellene végigutaznia a városon, hanem ott lenne a közelben egy új kórház. Nem is beszélve a zorbánék szemét húzásáról, hogy duplájára emelik az orvosok bérét meg 70%-kal akarják növelni az ápolókét. Milyen jó is volt amikor a ballibek 2009-ben elvették 1 havi pénzüket. Az mennyit lendített az egészségügyön.

Ja, nem.

2021. márc. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
2: Mert arról híres az Orbán kormányzat, hogy amit akar, azt nem veri végig mindenkin és mindenen és egy önkormányzat keresztbe tud nekik tenni. WC papír, szappan most sincs sok helyen. Sokan a kórházban kapják el a koronavírust, akik eredetileg egyéb betegség miatt kerülnek be és rájuk nézve ez felér egy halálos ítélettel. Senki nem akadályozza meg Orbánt, hogy legalább vészhelyzetben az EÜ dolgozóknak mindenben a kedvére tegyen, elhalassza a szerződési határidőt (mert a szerződés maguknak az orvosoknak és ápolóknak nem tetszik) és mobil járványkórházakat építsen napok alatt, hogy minden erőforrást a járvány megállítására és a betegek kezelésére fordítson.
2021. márc. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

#3 Azért nem ártana levegőt is venni a sok hülyeség között, akkor esetleg nem írnád le!

1. mivel pont most történt meg az, hogy NEM mindenki írta alá a szerződést, ezért nevetséges azzal jönni hogy az Orbán kormány átver mindent.

2. tény, hogy azért nem épül most a dél-budai kórház mert az mszp-s polgármester és a főpolgármester is ellene van. Ezzel akarsz vitatkozni?

3. az #1-re volt reakció a válaszom és az a gyurcsány időszakról szólt. baromira nem érdekel hogy most mi van, amikor az a kérdés, hogy akkor mi volt. Nem volt semmi. Voltam kórházban abban az időszakban, szereztem a kórházban fertőzést, hogy friss műtéti sebbel, hasmenéssel, lázasan kelljen kínlódnom. Tehát ne próbáld meg bemagyarázni, hogy akkor nem volt nagy baj.

4. igen, a koronavírus olyan, hogy fertőz. EZÉRT próbálnak most műtéteket halasztani és a betegeket elkülöníteni. Nem csak itt, minden országban. Én voltam bent kórházban koronavírusos osztályon látogatóként, öltöztettek teljes védőruhába miatta, láttam milyen tisztaság volt, mennyire próbáltak vigyázni.

5. a szerződés határidejének elhalasztásával a szerződés mindkét oldala tolódna, vagyis magasabb fizetést sem kapnának vele az orvosok. Olyan nincsen hogy a szerződést nem írjuk alá, de a fizetés legyen akkora mintha aláírtuk volna. Akiivel nem tudtak ez alatt a 3 hónap alatt megegyezni azzal még két hét alatt sem tudnának. velük újra kell tárgyalni ha fontosak a kórháznak és nekik már külsősként kell felkínálni olyat amiért hajlandóak lesznek visszatérni. Aki akart az aláírta úgy a szerződést, hogy fenntartotta a lehetőségét hogy 2-3 hónapig még egyezkedik és ha nem jön be akkor kilép.

6. Épült mobil járványkórház még tavaly. Minek építsenek még egyet?

7. minden erőforrás a járványkezelésre, védekezésre megy most. Pont emiatt támadják a kormányt.

2021. márc. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Szar volt az egészségügy a Gyurcsány idején és nem lett jobb azóta sem, ennyi.
2021. márc. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
#5 Hát, pedig jobb lett. Nem tudom te hol jársz az egészségügybe, ahol én élek ott a környéken mindenhol jobb lett.
2021. márc. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Mi lett jobb? Kevesebb várakozási idő? Több orvos?
2021. márc. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
13%
#7 Felújított rendelők, mentőállomások vannak. Az egynapos sebészet korszerűbb lett. A kórház jobb, és bizony több az orvos is. Most is sok a várakozási idő egy-egy vizsgálatra de sokkal kevesebb, mint 10-15 éve volt. Rokonaim, családtagjaim többen is voltak kórházban az elmúlt években és sokkal színvonalasabb volt a körülményük.
2021. márc. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Rengeteg orvos ment el sajnos. Az,hogy néhány felújítás történt pár rendelőben, az édes kevés. Megnézed a kórházakat, pl János kórház, Dél Pesti kórház,stb, olyanok mint a múlt században. WC papír, stb, az a legtöbb kórházban még mindig luxus, sajnos. Én tavaly voltam legutóbb kórházban. Szappan volt, WC papírt nekem kellett vinni. Azt, hogy több az orvos, azt kétlem...
2021. márc. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

4: Akkor vegyél levegőt.


1. Az EÜ dolgozóknak van problémája a feltételekkel. Nem velem kellene erről vitatkozni.

2. Akár ellene van, akár nem, kiemelt fontosságú projektként felépíttethetné. Felépíttethette volna már korábban is.

3. Ez meg a jelenlegi helyzet.

4. Biztos, hogy próbálnak vigyázni. De minden feltétel nem adott. Ezt is az EÜ dolgozókkal kellene egyeztetni, hogy mi kellene, mit akarnak.

5. Mondjuk akkor módosíthatna rajta a kormány. Bármikor megtehetné.

6. Mert már több kell?

7. Nem, hanem amiatt, mert nem minden erőforrás a járványkezelésre megy.

2021. márc. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!