Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minálunk ez miért megy rosszab...

Minálunk ez miért megy rosszabbul, mint Portugáliáan ?

Figyelt kérdés
A magyar állam arányaiban meg talán euróra átváltva is többet költ focira, mint Portugália és az eredményke messze elmaradnak a Portugál szinttől. Válogatott szinten csapat szinten és egyéni játékosok szintjén is jobb Portugália. Miért van ez ,ha mi sokkal több pénz költünk focira ?

2021. márc. 6. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte leszek: az uram-bátyám rendszer miatt. Én régen fociztam, egy hely csapatnál. Magamról tudtam, hogy kitartónak kitartó vagyok, így értem el kisebb sikereket, de nem volt tehetségem a focihoz. Azonban volt egy srác a csapatban, ő tényleg nagyon jól csinálta, neki az adottságai is megvoltak. Meg ugye az edző fia is ott volt a csapatban, aki hozzám hasonlóan szorgos volt, de tehetségtelen. Én az érettségire készülve kiszálltam a csapatból, a tanulásra koncentráltam a továbbiakban. Az edző a fiát kapcsolatokon keresztül eljuttatta egy elég jó helyre. A tehetséges srác meg másodosztályban focizik. Beszélgetek ismerősökkel, akik szintén jártasak a fociban. A baj az, hogy nem az alapján kerülnek jó helyre a játékosok, hogy mit tudnak, hanem hogy az ismerős melyik csapathoz tudja eljuttatni.
2021. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem olyan jók a focistáink. ha pénzen lehetne tudást venni akkor nagyon jól állhatnánk, de ez nem így megy sajnos.

Amúgy az összehasonlításnál nem elég ha egymás mellé teszed hogy ez az állam meg az az állam mennyit költ focira, hiszen a portugáloknál magán pénz IS van még mellette rengeteg. A cégek, szponzorok, reklámok és a nézők egyaránt rengeteget tesznek bele még az állam kiadásain kívül. Nálunk meg ez nincsen. Mivel nem olyan jó a foci, nincs annyi néző, ha nincs annyi néző akkor nem olyan értékes a reklámoknak, kevés belőle a bevétel stb.

Ne azt hasonlítsd össze hogy a sportberuházásokra meg a tömegsportra és a gyerekek focizására mennyit költ ez a kormány - azzal hogy ott mennyit költenek a már meglevő infrastruktúra és hálózat mellett a focira, hanem azt hasonlítsd össze hogy ott mennyi pénze van egy foci klubnak és itt mennyi van. Máris láthatod hogy ott jóval több pénzből van az a sokkal jobb foci.

De persze ettől még marad az eleje, hogy megvenni nem lehet a tehetséget - csak a játékost esetleg, aki már tehetséges.

2021. márc. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert csak a stadionokra megy a pénz, a játékosok meg olyanok amilyenek. És sokszor azt veszik fel inkább aki tehetségtelen de vannak kapcsolatai. Szóval a foci inkább NER kincsesbánya mint valóban támogatott dolog.
2021. márc. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%

A focival az a probléma,hogy már nem a játék a lényege,hogy az üzlet.


Sok nyugat-európai klub veszi a négereket, mert azoknak genetikailag jobbak a fizikai tulajdonságaik, mint a fehéreknek.Olyanok a fociklubok, mint régen rabszolgapiacok vevői.

2021. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!