Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy itt Magyaro...

Miért van az, hogy itt Magyarországon egyes jobboldaliak megpróbálják monopolizálni az erkölcsösséget és a kereszténységet?

Figyelt kérdés

Hiszek Istenben, szeretem Jézust, az ő elveit vallom és próbálok a tanításai szerint élni (bánj jól az embertársaiddal, bocsáss meg annak aki ártott neked, ne ítélkezz mások felett, segíts a rászorulókon stb.). Emellett baloldali és liberális vagyok. Nem szélsőségesen, de ha választani kéne, valóban inkább abba az irányba húzok.


Úgyhogy egy kicsit feszélyez, amikor egy magát jobboldalinak valló elkezdi verni a mellét, hogy "Én, a fehér, keresztény férfi/nő...!", hogy utána, kikiáltva magának az "erkölcsi fölényt" szabadon gyűlölködhessen. Én is fehér keresztény vagyok, és nem értem, ez hol jogosít fel valakit arra, hogy megvesse és bántalmazza a melegeket, utáljon valakit a bőrszíne miatt, vagy hogy egy nőnek az a "dolga", hogy maradjon otthon háztartásbeli, szüljön sok gyereket és szolgálja a férjét.


Bosszantó, hogy a baloldali embereket valami züllött, romlott anarchistáknak akarják feltüntetni, ők pedig nyilvánvalóan a keresztény jótét lelkek. Nem látom, a "szeresd felebarátodat" elv miképpen teljesül, amikor valaki teljes mellbedobással támogatja a társadalmi diszkrimimációt, szinte emberszámba se vesz egész társadalmi kisebbségeket, ráadásul a vallása mögé bújva ítélkezik és beszél nyomdafestéket nem tűrően más emberekről, akik gyakran még csak nem is ártottak senkinek.


Honnan veszi a bátorságot az erkölcsi fölény kisajátításához, amikor más szemében a szálkát is észreveszi, a magáéban viszont a gerendát sem?

Nem attól lesz valaki "igazi" keresztény, hogy ezt minden adandó alkalommal elmondja, és vasárnap 1 órát ott ül a templomban, hanem attól, hogy a tőle telhető legjobb emberként él a hétköznapokban is, becsületesen dolgozik, segít, ha kell, és a lehető legkevesebbet árt másoknak, ha pedig bántott valakit vagy más hibát követett el, megbánja és megpróbálja kijavítani.


Természetesen ez csak a jobboldali emberek egy részére jellemző, nyilvanvalóan köztük is vannak jó és nem képmutató személyek. Nem a politikai nézettől függ, hogy valaki jó ember vagy erkölcsös-e. Csak bosszant, amikor egyesek azt gondolják, egyedül az ő oldalukon állók lehetnek erkölcsösek és Istenben hívők, miközben az ő magatartásuk elég messze van a keresztényitől.



2021. márc. 6. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Jobboldaliként írok én most ide.

Igazad van,nagyjaból.

Képmutatók minden oldalon vannak.

Így a jobboldalon is. Ahogy a partokban is.. Egyházakban is egy csomó képmutató pap van.

Sajnos elég sok olyan sztori van,amikor a pap molesztált kisgyermeket.

Mindenhol van ilyen. Hol kevesebb,hol több az ilyen ember.


Remélem megértesz és nem gyalázod ezzel az EGÉSZ jobboldalt.

2021. márc. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Akikről írsz azok álkeresztények,ennyi az oka .
2021. márc. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%
Rosszat álmodtál kérdező.
2021. márc. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező, a sok-sok jobboldali ember között találkoztál 1-2 hasonlóval és ezekből általánosítasz. Ez nettó hülyeség.

Most vagy kitaláció az egész és csak megint egy mosdatással próbálkozik valaki a ballibeknél vagy te vagy rendkívül elfogult.

Ha valóban jobboldali, valóban keresztény ember vagy akkor nem nézheted szó nélkül azt amit a ballibek most tesznek szerte az országban és amikkel kampányolnak. Nem az a gyűlölködés ha én kimondom, hogy az anya nő, az apa meg férfi, az a gyűlölködés ami erre érkezik felém, és ami miatt nekem ezt így ki kell mondani, pedig ez alap kellene legyen a legostobább embernek is.

2021. márc. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4! Elolvastad végig a kérdést?
2021. márc. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4: Leírtam, hogy nyilvánvalóan csak a jobboldali emberek egy részeről van szó. És igen, az anya nő, az apa férfi, ez egy tény, miért kell külön kimondani tucatszor? Akiktől ezt láttam, rendszerint azért tették, hogy a melegek arcába dörgöljék, mutatva, hogy ők valami alsóbbrendű, megtűrt, undorító népség. Miközben melegnek lenni nem nagyobb bűn, mint pl. a házasságon kívüli szex, amit az emberek többsége elkövet, még a hívők egy része is.


És nem vagyok jobboldali, pont azt írtam, hogy "ballib" vagyok, és hogy a jobboldal nem (feltétlenül) egyenlő a keresztény erkölcsösséggel.

2021. márc. 6. 19:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Látod, pont erről beszélek. Megint ezzel jössz, hogy "Akiktől ezt láttam, rendszerint azért tették, hogy a melegek arcába dörgöljék, mutatva, hogy ők valami alsóbbrendű, megtűrt, undorító népség." Miközben éppen ez a lényeg hogy ez nem igaz! Most, amikor éppen velem vitázol arról hogy én ezt leírtam, engem próbálsz meg ezzel mocskolni, mintha én akár csak hasonlót is gondolnék - és észre sem veszed hogy ezt teszed, Hogy ez mennyire sértő és EZ a gyűlöletkeltés.

Nekem testvérem homoszexuális. És? Soha semmi rosszat nem gondoltam róla, szeretem, a testvérem. Te nem tudtad ezt mert semmi közöd hozzá, és úgy feltételezel rólam - és hozzám hasonlóan másokról is mocsok dolgokat, hogy fogalmad sincsen arról hogy VALÓJÁBAN mit gondolunk. Általánosítasz. Pár ostoba szélsőjobbos megnyilvánulását vetíted ki mindenkire aki nem ért veled vagy a most a fősodorban hangoztatott dolgokkal.

Kitaláltatok egy propagandát, egy hatalmas hazugságot arról, hogy a jobboldaliak gyűlölködnek és onnantól a valóság egy hangyányit sem érdekel titeket.

TE vagy az aki gyűlöletet keltesz, TE és a te oldaladon levők beszélnek úgy rólunk, amivel miellenünk gyűlöletet keltetek. Mi ahhoz ragaszkodunk, hogy megmaradjon az ember méltósága, a normalitás természetessége. Az, hogy ne legyen kötelező nekünk ugyanazt az ostoba mantrát ismételgetni amivel titeket olyan sikeresen etetnek a balliberális médiában. Ragaszkodunk a véleményszabadsághoz, hogy mi éppen úgy elmondhassuk mit szeretnénk, mit tartunk jónak, helyesnek, értéknek és ragaszkodunk ahhoz hogy a magunk elvei szerint élhessük az életünket. Ti akarjátok ezt nekünk megtiltani, a véleményünket megmásítani, az értékeinket szétzilálni. Mocskoltok mindent és mindenkit aki nem szajkózza ugyanazt amit ti és pont az ilyen gyűlöletkeltő megjegyzésekkel próbáltok mindenkit megbélyegezni, kiszorítani és a szélsőségekhez taszítani, csak mert mást gondolunk.

Nem! Az én értékrendem nem kevesebb, nem rosszabb mint másé, és bizony az a természetes és normális ha NEM homoszexuális az ember. Attól mert létezik, mert vannak homoszexuálisok, még nem kell piedesztálra emelni, nem kell úgy kezelni, mint valami követendő jó dolgot mert NEM AZ! Egy szerencsétlen, sajnálatos dolog, éppen úgy ahogy van aki nem lát vagy nem tud járni, netán hogy nem lehet gyermeke mert meddő. Előfordul, ilyen a természet. Az ilyen ember semmivel nem rosszabb mint az akinek szerencséje volt és ép testtel születhetett meg. Mi pontosan ezt valljuk, hogy minden ember egyformán értékes, nem számít kihez vonzódik, mennyire egészséges vagy milyen eltérésekkel született, pont ahogy nem számít a bőrszíne vagy a vallása sem, mert mindenki ember. TI vagytok azok akik megpróbáltok ebben politikát keresni, az embereket az ilyen különbözőségeik alapján egymás ellen hangolni.

Megy a szájerezés, a cigányozás TŐLETEK? a ballib oldalról. de te nem ellenük szólalsz fel, nem azokkal van bajod akik látványosan a melegek ellen szólalnak fel TŐLETEK, nem azzal van bajod hogy a miniszterelnököt cigányozzák a TE OLDALADRÓL, megmutatva hogy NÁLATOK, a ballibek között vannak akiket ez foglalkoztat, akiknek a származás, bőrszín vagy a szexuális identitás az ami mocskolásra okot ad - hanem ellenünk próbálsz hangolni, mintha itt történne meg ez.

Nálunk, a jobboldaliak ezen normális részén ami a fidesz-kdnp-re szavaz, ott nem is foglalkozunk senki származásával, szexuális életével, vallásával. Ezt nem tudod megérteni, ezért próbálsz meg valami hazugságot elhinteni, mert NEKED vannak olyan képzeteid hogy ezzel foglalkozni kellene.

A keresztény erkölcsösség nem azt jelenti, hogy itt mindenki makulátlan lenne. Azt jelenti hogy tudjuk mit kellene elérni, tudjuk mi az ami az ideális, ami a jó és törekszünk rá. Nem dobjuk az egészet a kukába, mondván nehéz, meg nem sikerül - mert ti ezt teszitek. Azzal hogy egyformán értékesnek, azonosnak próbáltok beállítani mindenféle szexuális identitást, vágyat, cselekedetet, azzal relativizáljátok az egészet. Nem egy kialakult értékrendhez szeretnétek elérni, hanem kidobjátok, mondván ugyanaz egy melegházasság mint a házasság. Nem az, mert az nem házasság. Ettől én nem vagyok sem gyűlölködő, sem homofób, szimplán elismerek, felismerek egy tényt, hogy a kettő nem azonos.

Hagyd abba ezt a fene nagy önelégült ballib propagandát és végre a valóságot kezdd el meglátni. Attól mert a jobboldaliak nem tolják a melegpropagandát még nem melegellenesek, nem homofóbok. Attól mert értéknek tartjuk a keresztény gyökereinket, a zsidó keresztény kultúránkat, attól még nem lesz mindenki szent életű bigott katolikus vagy szektás hívő. Sőt, ők a legkevésbé találnak támogatókra közöttünk. Ha ezt megérted akkor végre azt is megértheted, hogy miért van a "fideszesek" között annyi nem vallásos ember, miért lehet a fideszesek között homoszexuális, elvált vagy éppen aki soha nem akar gyereket. Mert nem is kell hogy mindenki egyforma legyen. MI az értéket látjuk közösen, azt hogy mi lenne a jó, de elfogadjuk egymást olyannak amilyenek vagyunk.

Tehetnétek végre ezt ti is!

2021. márc. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!