Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig fog még tartani Magyaro...

Meddig fog még tartani Magyarországon ez a jobbos "politikai kereszténység"?

Figyelt kérdés

Tehát az, hogy Bayer meg hasonló emberek hangoztatják, hogy nagy keresztények, miközben gyűlölködnek, meg "akinek nincs pénze az annyit is ér"-típusú eszméket vallanak.



Ha már politikai oldalhoz kéne társítani a kereszténységet, az inkább a baloldal, sőt egyes dolgokban a szélsőbaloldal lenne.



Ferenc pápa pl. elítéli a nagy cégeket, a környezetszennyezést, az önző viselkedést, a gyűlöletet bármilyen ember iránt, pl. nemrég kimondta, hogy nem nevezheti magát kereszténynek az, aki bántani akarja a melegeket, még akkor se, ha a keresztenység tanai nem engedik a melegházasságot.


Itthon viszont olyan emberek verik a mellüket a nagy kereszténységükre, akiknek gondolkodásmódja inkább a nácizmus eszméire meg a legvadabb szociáldarwinista kapitalizmuséra hasonlít.



2021. jan. 15. 02:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%

A pápa mindig is a hatalmi eszköztár része volt, most éppen a globális nagytőke rángatja a pápát, korábban rángatták őt azelőtt a fasiszta rezsimek is, azelőtt a középkorban meg ő rángatott mindenkit. Az orbán-féle kereszTYÉNség református felekezetű, ami felett nem uralkodik a pápa. A KDNP baloldaliként indult, csak mivel soha nem értek el 7%-nál nagyobb támogatottságot, ezért úgy döntöttek, hogy koalícióba lépve tudják érvényesíteni akaratukat. A posztkommunistákkal nem foghattak össze, mert nyíltan ateisták voltak, mi több, a szocializmusban a kereszténység osztályellenség volt. Nem tudom, hogy ezt hogy gondoltad.


A környezetszennyezés nem sorolható be egyik oldalhoz sem. A náci Németország ökofasiszta eszméket képviselt, akik messze komolyabban vették a környezetvédelmet, mint akár ma bárki is. Sokkal szigorúbb állatvédelmi intézkedések születtek ott, mint bárhol máshol a világon, és a háború után tervben volt, hogy az egész német társadalmat átállítják vegetáriánus étrendre.


Bár alapból a baloldal volt az, aki osztályharcot hirdetett, ma már a baloldal inkább a multinacionális cégeket képviselik, és pont a jobboldal az, ami a helyi vállalatokat próbálja az óriáscégektől megvédeni.


A gyűlölet sem jobboldali "eszme", gondolj a kommunista diktatúrákra, és az osztályok elleni uszításokra. Üldözték a keresztényeket, üldözték a zsidókat, a politikai ellenfeleket ugyanúgy, csak ott osztályellenségnek nevezték őket, és mivel ők nyerték meg a háborút, ezért őket soha nem vonták felelősségre.


A lgbt sem baloldali mozgalom, csak most éppen ők vették át ezt a szerepet. Amikor a fidesz az MSZMP-vel állt szemben a rendszerváltás idején, akkor orbán, kövér és a többiek is nagy mellszélességgel kiálltak a homoszexuálisok mellett. Mert akkor az elnyomó baloldal ellen a jobboldali liberalizmus állt.

https://www.youtube.com/watch?v=_m_3NwvgF7U

Mert hogy ugye a kommunista diktatúrákban is ugyanúgy üldözték a homoszexuálisokat.


Nem hiszem, hogy a nácizmust ennyire relativizálnod kéne, azért annál komolyabb dolgok történtek a második világháború alatt, mint hogy orbán asszonyságnak nevez valakit.

2021. jan. 15. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
4%

Egyáltalán nem hasonlít sem a nácizmusra, sem a szociáldárvinizmusra az itthoni politikai helyzet, ne legyél nevetséges, és a Nácizmust se relativizáld ennyire mert ez a holokausztagadással egyenértékű.


A kormány sehol sem bántja a melegeket, törvény írja elő, hogy munkahelyen nem lehet nemi, vagy szexuális irányúltság alapján nehatív megülönböztetésben részesíteni senkit.


Persze nem értek egyet azzal, hogy párként nem fogadhatnak örökbe a melegek, de ez messze van a bántástól.



Hogy lehet elítélni a nagy cégeket?

Csak mert nagy, és jól jövedelmező már rossz is?

Ez inkább irígységnek tűnik, ha bűnkén kezeljük meg komunizmusnak.


Igen a kereszténység liberális eszméket mond ki, de egyáltalán nem szélsőségeket, és emelett a hagyományok tiszteletben tartására int, konzervatív értékeket is közvetít.

2021. jan. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
1%

"Tehát az, hogy Bayer meg hasonló emberek hangoztatják, hogy nagy keresztények, miközben gyűlölködnek, meg "akinek nincs pénze az annyit is ér"-típusú eszméket vallanak."


Meddig fogjátok még ezt ordítani?

Lázár János soha nem mondott ilyet azokra a szegény emberekre.

A hivatkozott idézet 2008ban hangzott el, (tehát amikor Lázár János ellenzékben volt) amikor a baloldal elkezdett turkálni Lázár zsebében.


Erre mondta ezt Lázár :

A teljes szöveg így hangzott: „én soha nem szégyelltem, hogy mim van, én dolgozok keményen, én abba a miliőbe nőttem föl, hogy a munka nem szégyen, a munka eredményét sem kell szégyellni, az ember kaparjon, gyűjtsön, építkezzen kockáról kockára, aki erre nem képes, akinek nincs semmije, az annyit is ér. Azt gondolom, aki nem vitte semmire az életben, az annyit is ér. Ezt tudom mondani, annak annyi az élete. Ez az én véleményem egyébként, tehát én ahhoz a mércéhez tartom magam, hogy az ember, ha egyszerű kétkezi munkásember, akkor ahhoz a jövedelemhez képest érjen el valamit. Hogy ha egyetemi ember, akkor ahhoz a jövedelemhez képest érjen el valamit, de akinek a saját társadalmi viszonyaihoz képest semmire nem futotta, semmit nem tudott letenni az asztalra, az ne üljön például a képviselő-testületben. Nagy baj lenne, ha olyan képviselők ülnének, akiknek semmijük nincsen, ezt kell mondjam. Ez helytelen lenne, teszem hozzá, de a jövedelemnyilatkozatok alapján, mint hogy ha érdekes dolgok derülnének ki. Na most még annyit hadd mondjak el Önöknek, hogy ugye én bugyuta módon a nagy átláthatóság jegyében nyilvánosságra hoztam a feleségem vagyonbevallását és a fiam bevallását, és az előbb már említettem Önöknek, hogy volt, akinek a kampányában ezt fölhasználták, kiszámolták, átváltották az euróbetétet, átváltották a svájci betétet, mije van a gyereknek, azt remélem, hogy a hódmezővásárhelyi lányos anyukák ebből a közérdekű tájékoztatásból érzékelték, hogy húsz év múlva jó parti lehet Lázár János Boldizsárból, hogyha a kamat és a forintárfolyam az jól alakul a következő években. Lesz valami alapbázis megtakarítás, úgyhogy ha másra nem, erre jó volt, de hát az Önök vagyoni viszonyait is nyomni fogják szórólapon.”



Szóval egyértelműen azokról a szoci képviselőkről beszélt, akik nem vitték semmire a SAJÁT LEHETŐSÉGEIKHEZ KÉPEST az életben.


Na ennyit rólatok is :). És ti keresztényeztek?

Ti nagy áldemokraták. Hazudozós, megvezetehető lúzer banda.

Dobrev pincsiknek nem kell elszámolni semmiféle keresztényi értékekeről, majd üvöltve sírtok a malenkij robot emlékműnél az úrnőtökkel.

2021. jan. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

"Persze nem értek egyet azzal, hogy párként nem fogadhatnak örökbe a melegek, de ez messze van a bántástól."


Ami természetesen nem igaz, ez is csak a ballib sajtó hazugság hadjárata.

Azokat az árvákat akikre nem jut hagyományos család azokat örökbe fogadhatják melegek és egyedülállók.

2021. jan. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Alex Fly ***** válasza:
98%
Jól írod: ez a "politikai kereszténység", aminek a kereszténységhez nem sok köze van. Tulajdonképpen egész egyszerűen a feudális értékrendet jelenti: merev hierarchia, a kiváltságos rétegnek mindent szabad, az alsóbbrendűeknek korlátozni/elvenni a jogait (ebben különbözik a kapitalizmustól, ahol a jogegyenlőség alap)...
2021. jan. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2%

a kereszténydemokrácia azaz eszme ami az EU-t is megalapította

kérdezd meg adenauert erről


pont hogy liberál-komcsi-nácik estek neki kisbaltával mikor melyik ideológia nevében

2021. jan. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Ez a népen múlik, hogyan X-el 2022-ben. Évtizede óta ezt látom átvitt értelemben, mint a videóban, de érződik, hogy 2022-ben sem lesz változás:

https://www.youtube.com/watch?v=jIf8wnwzZ5M

2021. jan. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
9%

Ezert lett a rendszervaltas, hogy a baloldal vegre takarodjon el. Egesz Europaban ezert tortentek az esemenyek a 80-90-es evek derekan.

Remelem soha a budos eletben nem jon vissza a regi rendszer!!!

2021. jan. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Alex Fly ***** válasza:
89%
@6: a kereszténydemokrácia. De ehhez a hazai illiberális ereszténydemokráciának semmi köze.
2021. jan. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Milyen rendszerváltás?
2021. jan. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!