Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem mertek Orbánék...

Miért nem mertek Orbánék bezáratni tényleg mindent ami nem létszükségletű üzlet?

Figyelt kérdés

Az volt az első hír, hogy bezár minden ami nem élelmiszer ennek ellenére kb. minden nyitva lehet annyi kivételt tettek. Ajándék , ruha boltok, stb nem lehet nyitva de minden más igen..


A számok emelkednek , lassan nem bírják a kórházak, mi értelme ennek? Miért nem zártak be tényleg mindent..? 2 hetet kibír mindenki.


Igazából az lenne a legjobb megoldás, hogy 1 hónap teljes lezárás, országhatárok teljesen lezár, karanténba helyezzük Magyarországot, csak a létfontosságú szervek lehetnek kint, más még az utcán se, a katonaság és többi szerv viszi az ételt is az embereknek, így vége lenne a vírusnak 1 hónap alatt.


2021. márc. 6. 15:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%

Mert nem lenne értelme. Nem mulna el a virus akkor sem.

Ahogyan akkor sem, ha tenyleg minden le lenne zarva es a katonasag vinne az elelmiszereket. Nem is lenne annyi katona, meg sem valosithato.

2021. márc. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
55%
Persze persze, Orbánék tehetetlenek,mi meg Andrissal az élen mindent jobban tudunk, megmutatjuk jövőre hogyan kell egy országot vezetni. Ez SZÁNALMAS!
2021. márc. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem 1 hónap se kellene ehhez. Egyébként ezt a "totális karantént", amit te mondtál, azt már akkor meg kellett volna tenniük, amikor elkezdték sorozatban gyártani a különböző vakcinákat. Vagyis tél közepén lett volna célszerű, úgyse ment sehova se senki, mert embertelen hideg volt (kivéve decembert). Mire visszajött volna a jó idő (azaz mostanra) talán már kint is lennénk korlátlanul. A nyugati országok is különben ezt csinálták. Amikor szar van a palacsintában, 1-2 hét totális karantén, és egy ideig van idő lépni egyről a kettőre. Itthon sose voltak képesek határozott döntést hozni, csak ilyen felemásat, ezért tartunk ott, ahol. Senki se képes ráb*szni az asztalra, hogy most márpedig kuss van 2-3 hétig, ez van. Jobb egy egyszeri nagy pofánvágás, mint sok kicsi. Egyébként hozzátenném, hogy nekem is ki van a tököm ezekkel a korlátozásokkal, de ha szar, hideg időben hoztak volna egy totális karantént, akkor nem háborogtam volna, mert tudtam volna, hogy azért teszik, hogy tavasz végén mehessünk már "Covid búcsúztató fesztiválra". Orrba-szájba megy a hitegetés, hogy most jobb, most rosszabb, és senki nem vág rá az asztalra, és hoz egy határozott, vakmerő döntést. Lényeg, hogy húznám a számat én is ilyesmi totális karanténra, amiről beszéltünk, de érdekes módon, pont a "nagyobb szaron" érezném csak azt igazán, hogy értünk történik, és nem az idő húzásáért.
2021. márc. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
34%

Miért ne múlna el a vírus? Mi tartja életben?

Egyébként a zárnak tényleg nincs úgy értelme, ha utána megint mindenfélét beengednek.

Meg a vakcina kárba menne 😥

2021. márc. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%
Én egyetértek a lezárással, de komolyan érdekel, mi az a "minden", ami tényleg nem létfontosságú, és nyitva maradhat. (Mert egy korábbi hasonló kérdésben valaki pl. az állateledelboltok nyitvatartását kifogásolta. Hát, az is élelmiszer, csak nem nekem:) Mondjuk nálunk van elég állateledel egy hónapra is vagy tovább, de aki pl. BARF-ozik...
2021. márc. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, mindent bezárattak ami nem létfontosságú.

Lehet hogy egy városinak ez nem érthető, de vannak dolgok amikkel nem lehet heteket várni, ilyen a mezőgazdaság egésze.

Mivel a boltok nagy része több lábon áll, így olyanok is nyitva maradhatnak amik csak részben árusítanak olyan dolgokat amik most ebben a két hétben i nélkülözhetetlenek. nem lehet előírni hogy a barkácsbolt csakis vetőmagot meg permetszereket árusíthat, tapétát és ajtózárat már nem.

2021. márc. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
6%

Anális Covid tesztelésre lenne szükség és akkor nem kellene mindent zárni.

Erre kellenének kialakított tesztkapuk.

2021. márc. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
39%
Mert nem szeretnénk ha vége lenne a covid-ank. Sokkal jobb ez a home office mint a tömegnyomor meg az őrület.
2021. márc. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

#7


Egy csempe bolt mióta létfontosságú? A másik,hogy internetről is lehet rendelni ezen "barkács" dolgokat.

2021. márc. 6. 16:06
 10/29 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy egy kő alatt éltél az elmúlt egy évben kérdező? Rnegeteg országban nem két hétre,nem egy hónapra,hanem hónapokra be volt zárva minden ,és még mindig van koronavírus. Ennyit a nagy világmegváltó terveiről a bezárás-fetisisztáknak :D
2021. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!