Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jakab Péter meg fogja nyeri...

Jakab Péter meg fogja nyeri az ellenzéki miniszterelnök-jelölti előválasztást?

Figyelt kérdés

[link]

Az IDEA Intézet február 22. és február 25. között vizsgálta az előválasztás során (potenciálisan) induló miniszterelnök-jelöltek támogatottságát hangsúlyozottan a részvételüket biztosan ígérő ellenzéki szavazók körében.

Dobrev Klára 28%

Jakab Péteré 27%

Karácsony Gergelyé 22%

Márki-Zay Péterre 9%

Fekete-Győr Andrásra 7%.

Mivel 2 fordulós lesz az előválasztás, a hatalmas elutasítottsága miatt Dobrev nem nyerhet.

Fekete-Győr láthatóan nem győzni akar, hanem ismertséget és népszerűséget szerezni magának a jövőre nézve (ő a jövő embere)

Márki-Zay is csak a párton kívül civilek bevonása miatt indul.

Karácsony még nem jelentkezett be hivatalosan ezzel hátrányba kerülhet.

(2019-ben a főpolgármesteri előválasztáson Karácsony azért tudta legyőzni a pártjainál /MSZP_P/ sokkal erősebb DK és Momentum jelöltjét, mert akkor már majd 1 éve kampányolt, míg az ellenzéki riválisainak 4 hét alatt kellett volna fordítania.)

Jakab gyakorlatilag január óta kampányol, így nagy előnyben van a legnagyobb ellenfelével, Karácsonnyal szemben.



2021. márc. 10. 09:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
42%
Jakab
2021. márc. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Őszintén szólva nem tudom. Az utóbbi időben mérik jakabot a legerősebb jelöltnek, de láttam már olyan mérést, ahol Karácsony volt a legerősebb, és olyan is volt, ahol Márki Zay. Idk mi lesz.. De azt leszeretném szögezni, hogy Dobrev sincs bejelentve! Ga indulna ott kellene hagynia az EPt + szerintem a DK már rég bejelentette volna, ha inditananak saját miniszterelnök-jelöltet. Szerintem 90%,hogy Dobrev nem indul. Csak zavar, hogy mindenki, minden kutató felméri . Karácsony esetében viszont nagy esélyt látok az indulasra, abban biztos vagyok. Van esélye Jakabnak, eléggé ismert az ismerőseim körében. Én remélem nem ő lesz, nagyon unszimpatikus ember. Tipikus konzervatív, jobboldali.. Támogatná az egyházakat, illetve, ahogy bejelentette, ő nem állna ki az azonos neműek házassága mellett. "nem fogok azért küzdeni, hogy egy gyereknek 3 apja legyen" - miről beszél?? XD A lényeg, hogy szorítok, hogy ne ő legyen, akkor már inkább Karácsony.
2021. márc. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
30%
Jó esélye van. Ma olvastam, hogy a második fordulóba három jelölt jut be, ha mindegyik eléri a 15%-ot, ez Jakabnak kedvez, mert a baloldali szavazatok megoszlanak Karácsonyon és Dobreven. MZP szavazói valószínűleg Jakabra fognak szavazni, Fegyőré Jakabra és Karácsonyra vegyesen. Biztos szoros lesz, de szerintem Jakab jön ki győztesül.
2021. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
56%
De Dobrev nem fog indulni XD, Karácsonynak kedvez az egész, mert a jobboldali szavazatok megoszlanak Jakab és Marki Zay között. Jakabnak ez a 15%os küszöb pont nem kedvez. Karácsonyt fogja támogatni a teljes DK, MSZP, LMP szavazotabor. A momentumosok vegyesen szavaznak majd, míg Jakabot a Jobbikosok, Márki Zay t meg elsősorban a párton kivuliek fogják támogatni.
2021. márc. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
52%
Jakab buta, nincs meg nála a szellemi színvonal. Fegyőr bármit megígér, amivel népszerűségre tehet szert, kár érte. Karácsonyt kedvelem, rajtam kívül még sokan. Lenne esélye. És dobrevnek is, abszolút esélyes, hogy indul.
2021. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
43%

A Jakab szellemi színvonala magasan veri az Orbánét!

És Orbán már bebizonyította: elmebeteg is tud országot vezetni - még ha elég rosszul is...

2021. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
58%
Nekem tök mindegy hogy melyikőjük nyer, mert azt aki megnyeri az előválasztást, azt feltétlen támogatni fogom!!!
2021. márc. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem meg Dobrevá.

Még Decemberben a böszme azt nyilatkozta, hogy indítani fogják.

Aztán kiderül.

2021. márc. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
27%
Fideszesek megtrollkodják az online szavazást, és Dobrevre fognak voksolni.
2021. márc. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem nem kellene abból a felmérésből kiindulni. Azóta lett egy - viszonylag jó - momentum program, ha a többi jelölt nem mutatja meg, hogy miben mások, akkor hátrányba kerülhetnek FeGyőrrel szemben.

2018-ban is az volt a sokak számára csábító, hogy a momentum egy nagyon részletes programot tett le az asztalra.


Én annyira nem hiszek Karácsony indulásában se, ahogy Dobrev-ében sem. Ha pedig egyik se indul, akkor MZP, Jakab és FeGyőr előválasztás lesz, ahol pont emiatt FeGyőr a legesélyesebb, mivel Fobrev és Karácsony támogatói ideológiailag közelebb állnak FeGyőrhöz, mint MZP-hez vagy Jakabhoz.


Én Karácsony és FeGyőr győzelemnek örülnék, de nem szeretném, ha Karácsony csak kényszerből indulni, szóval teljesen megértem, ha főpolgármestre akar maradni.


"Fegyőr bármit megígér, amivel népszerűségre tehet szert"

Amúgy nem ígért semmi olyat, ami megvalósíthatatlan lenne.

Mármint a program egyik része kb. abból áll, ami MÁR működik más országokban, így csak átvenné egy az egyben.

A másik része meg abból, amit más országok sem valósítottak még meg, de ők is célnek tűzték ki, pl. a 4 napos munkahetet. Ez sem teljesen megvalósíthatatlan, láttam már cégeket, ahol kipróbálták és pozitív eredménnyel zárult a teszt.

2021. márc. 11. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!